VIDEO/ Kush është shqiptarja që la Amerikën për zyrën e bashkëqeverisjes

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që këtë mëngjes të diele t’i urojë të gjithë shqiptarëve një ditë të mbarë përmes postimit të një video ku prezanton të përzgjedhurën e parë në zyrën e bashkëqeverisjes me qytetarët.

Bëhet fjalë për Adela Aliaj, një shqiptare që ka jetuar prej 18 vitesh në Amerikë e që tashmë ka vendosur të ndajë eksperiencën e marrë atje me shqiptarët, duke iu përgjigjur thirrjes së kryeministrit.

 “Unë jam Adela Aliaj një nga aplikantet që iu përgjigj thirrjes së kryeministrit për të qenë pjesë e zyrës së bashkëqeverisjes.

Më intrigoi si ide, ndaj edhe aplikova. Unë vij me një eksperiencë nga Amerika, vend në të cilin kam jetuar për rreth 18 vite.

Me eksperiencën time mendoja se do të isha vlerë e shtuar për zyrën e bashkëqeverisjes dhe kështu vendosa të aplikoja për këtë vend pune dhe nuk e dija nëse do të përzgjidhesha për të qenë pjesë e procesit.

U thirra për intervistën e parë, ndërveprimi me komisionin e vlerësimit shkoi shumë mirë, megjithatë isha pak skeptike nëse do të isha unë një nga të përzgjedhurat për intervistën e dytë.

Sot jam shumë e lumtur që jam konfirmuar si një nga koordinatoret e zyrës. Jam krenare që do të jem pjesë e bashkëqeverisjes me njerëzit”,– thotë ajo.

“MIRËMËNGJES  😀

dhe me shprehjen e kënaqësisë së Adela Aliaj për përfshirjen në Zyrën e re të Bashkëqeverisjes me Njerëzit në kryeministri, falë një gare të hapur me shumë konkurentë të mirë, ju uroj një të dielë të qetë 🌹”,-  shkruan Rama.

MIRËMËNGJES 😀dhe me shprehjen e kënaqësisë së Adela Aliaj për përfshirjen në Zyrën e re të Bashkëqeverisjes me Njerëzit në kryeministri, falë një gare të hapur me shumë konkurentë të mirë, ju uroj një të dielë të qetë🌹

Publié par Edi Rama sur samedi 14 octobre 2017

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO/ Kush është shqiptarja që la Amerikën për zyrën e bashkëqeverisjes”

 1. joel shkodra says:

  Keshtu u kthye edhe E. Rama “me eksperience” nga Franca per te qeverisur Shqiperine.

 2. Xyz says:

  Kjo Adela çfare pune ka bërë në Amerikë? Kush mundctë na ecthotë. Nuk pyes përkeq vetëm për transparencë. Tung
  Xyz

 3. rumpallhana e ripjelljes says:

  po ik o se na hape barkun me keto idiotlleqe, la ameriken ajo per shqiperine kete vend te begate, qe ti sherbeje ketij vendi nepermjet kinezerive te tua bashkeqeverisje me popullin. Po ik o dangall mashtrues ordiner.

 4. Bert says:

  Kjo po na shpeton ne.Shyqyr.

 5. sal says:

  C’pune ke bere atje ti Adele ? Apo ke shtruar pllaka !?
  Mire bere qe erdhe se me mire do te dal.

 6. BUJARI JU DEGJON says:

  Suksese Adela! Per njerez te mire ka dhe do te kete nevoje gjithmone MIREQEVERISJA…
  Suksese i dashur Edi!

 7. inspektori rilindas says:

  Nuk ka perse ti gezojne amerikanet gocat e bukra,edhe NE te qeverisjes te fuqishem jemi,Jam i bindur qe kjo goce do kenaqet pa mase ne Shqypni

 8. Orhan Pamuk[historian nobelist turk,USA]: ''.....muslimonet shqipfoles,jane turq ,jane vazhdim i identitetit turk ne Evrope.........'' says:

  fundi i nje Hanemeje…………ne Albanistan!

 9. Andy says:

  Erdhi dhe eduart selami nga amerika.. na nderoi3rdhi dhe belinda konomi nga kanadaja po drejton doganen. Na nderoi..erdhi dhe kujtim spahia nga kanadaja erdhi dhe vasiloka vjero… etj etj.. mendon ai kari gjate se hedh hi syve njereve..nejse mire te na e besh.. ty te dwshem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *