VIDEO/ Shikoni si vidhet BMW-ja për 1 minutë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ky është momenti kur dy hajdutë vjedhin për 60 sekonda një makinë BMW që kushton 50 mijë Paund.

Ata përdorën një pajisje të veçantë që çakordon sistemin e sigurisë së automjetit dhe bllokon rënien e alarmit.

Ngjarja ka ndodhur në Londër, ku kanë ndodhur disa vjedhje të automjeteve luksoze duke përdorur këtë pajisje të veçantë.

Pronari i makinës, një biznesmen, tha se kishte rreth një muaj që e kishte blerë automjetin. Ai thotë se po flinte kur dëgjoi zhurmën e motorit të makinës së tij. Biznesmeni tregon se e kuptoi menjëherë që ishte BMW-ja e tij dhe shkoi në oborr.

Por, shumë vonë. Dy hajdutët tashmë ishin larguar së bashku me makinën.

Ekspertët e sigurisë thonë se pajisja e përdorur nga hajdutët çakordon alarmin e sigurisë dhe mundëson hapjen e dyerve.

Më pas gjithçka është shumë e lehtë, pasi makinat e reja ndizen me buton pa pasur nevojën e një çelësi.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *