Ngjela nuk i ndahet Ramës, “shpërthen” në fyerje personale: Do mundë Uashingtonin dhe Berlinin me Turqinë dhe Rusinë

Nga Spartak Ngjela

Rama me memdjelehtesinë e një profani, por gjithë emocion hoxhist, mendon të mundë Uashingtonin dhe Berlinin në Shqipëri me Turqinë dhe Rusinë.

Por kur do të mësojë ky kryeministër i zënë në hall që gjeopolitika kërkon miliarda si politikë dhe ato sot i ka vetëm Amerika dhe Bashkimi Europian!
Kaq i cektët është ky hallexhi që kërkon të shpëtojë veten duke fundosur Shqipërinë?

Çështja shqiptare është sot në epiqendër të gjeopolitika moderne, dhe ketë epiqendër vërtet mendon kryeministri pa mend i Shqipërisë se mund t’ia japë Turqisë dhe Rusisë?

Halli sigurisht që të çon në mendim fëminor, dhe kjo po i ndodh sot edhe kryeministrit shqiptar.
Po cili është halli Rama?
Është vetëm një dhe shumë i rëndë: kryeministrin shqiptar e kap Reforma në Drejtësi.

Po shqiptarët nuk i kanë asnjë faj. Kurse ky zhurmëmadh pa substancë mendore, mendon të shpëtojë me politikë mesjetare.

Që të hyjnë në Shqipëri, domethënë në epiqendrën e gjeopolitikës botërore sot Turqia dhe Rusia, iu duhen minimumi 80 miliardë dollarë. Prandaj Uashingtoni dhe Berlini qeshin nërkohë me manovrat që po bën kryeministri në hall i Shqipërisë.
Lëri budallallëqet Rama! se ata të dy që ti po kërkon të hyjnë në Shqipëri nuk kanë jo aq para, por as një të dhjetën e tyre.

Nënshtroju fatit tënd Rama! se nuk ke rrugë tjetër. Me rrugën tënde Stamboll-Moskë po tallen. Kurse neve këtu na kujton Enver Hoxhën që, për t’i shpëtuar burgut antistalinian, ankoroi Shqipërinë në Kinë.
Po ku do t’i gjesh o derëzi gjithë këto miliarda!

Duhet shtuar edhe diçka:
Penalizimin i Ramës dhe të gjithë korrupsionit shqiptar, Berisha e të tjerë pas tij, do të krijojë një gëzim të madh në Shqipëri.
Në fakt këtu, pas njëqind vjetësh, fillon çlirimi real i Shqipërisë dhe të gjithë botës shqiptare në Ballkanin Perëndimor, të gjymtuar padrejtësisht nga korrupsioni permanent shqiptar dhe akti ahistorik i disa fuqi të mëdha.

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Ngjela nuk i ndahet Ramës, “shpërthen” në fyerje personale: Do mundë Uashingtonin dhe Berlinin me Turqinë dhe Rusinë”

 1. niazi says:

  Taku , si eshte puna qe Rama nuk e mbajti ”fjalen ” qe ti enderroje te beheshe minister i drejtesise ? mos nderhyne gje amerikanet ?

  1. Huti says:

   Shqiperia qender e gjeopolitikes boterore, nga e nxire kete o te keqen, je bere edhe ti per haliperodol, kerkoja Doktor Viçidolit.

  2. Albatros says:

   A.erika ne krixe te thelle morale dhe ekonomike.Evropa me keq.Lindja po triumfon o pederast Ngjela

 2. Princi (Belgjikë) says:

  Shqipëria qendër e gjeopolitikës botërore?!Vetëm një kokëfuçi bosh mund ta thotë këtë, një sharlatan politik, një pseudo në të gjitha vështrimet, një jargëlëpirës.

 3. pro says:

  Nuk ka demarkacion, se si dhe me ke duhet te bashkepunojme…prandaj perpos disa realiteteve te diskutueshme..ju nuk duhet te perbuzni nje mundesi ,qe dikush realisht jua trasmeton …dhe dikush tjeter me vite jua ka leshuar virtualisht ne endrra te papjekura….natyrisht lindjen dhe perendimin i shoh ,si zhvillime te barabarta qe vendosin ekuiliber ne glob dhe nuk duhen perbuzur si pale..europa nuk na do…{troç}..duhet gjetur nje zgjidhje ,ose duhet te klasifikohemi te mbaruar..dhe krenare!!

 4. Bert says:

  Taku,je rënd,shume rënd.

 5. gani says:

  O Spartak me vjen keq por dhe po pati faj Rama qeveria ka mandat per 4 vjet.Dhe kur u arrestu yt at qeveria vazhdoi,prandaj bjeri legenit.

 6. Mihali says:

  I lutem zotit Rama t’a bej Ngjalen nje her minister.Qote edhe 2 dite sa per t’i hequr merakun ose tridheni si derin.

 7. Shqiptari nga Shqiperia says:

  Taku , si eshte puna ?? Perfaqesues i amerikaneve je ?? Skane nevoj per ty ata Taku , je llapaqen i keq , kane ambasador ata , lere Ramen te bej punen e tij , deri dje flisje nga fjalet me te ngrohta per te , cpate ?? Kohet e fundit sikur te ka mar bytha zjar , qetesou Taku mos u be qesharak

 8. popull debil says:

  Bravo avokat!
  Puna është se kujt ja thua.Ky popull debil nuk e kupton që të gjithë këta që kemi në krye të majtë e të djathtë janë të zhytur në krim e vjedhje e s’ke ku ti kapësh se janë bërë si ato pulat që kanë rënë në gropën e halesë.Le të presim.Po edhe në qoftë se ndodh ajo që presim nuk është për tu gëzuar edhe aq shumë sepse duhej të ishim ne ata që duhej ta pastronim halenë tonë dhe jo të tjerët.Ata që duan të bëjnë reformë në drejtësi e shtet shqipërinë nuk e bëjnë(po e bënë) se u plasi bytha për këtë popull debil por e bëjnë për interesat e tyre.Sot këto interesa puqen,po nesër?

  1. Zagro says:

   Po ti mor “I mençuri i madh”, ku ben pjese ti? Në ç’popull?
   Demek ti i zgjuari do nxjerresh ne dritë kete popull. Po ku me qene me perpara ti mor mendjendritur? Tani, ti nje koqe kandari je, por me qe e mban veten si mendjendrituri i kombit.
   Ç’na polli me budallenjte e mëdhenj qe kujtojne se Jane me te zgjuarit.

  2. Shigjeta says:

   Mos ngatero popullin me veten tende, ti je debil . Taku kujtonte se duke bere kritika te fort pd-se dhe Lulit pera zgjedhjeve , kujtonte se do ta bente Rama minister te drejtesis , kaq ethjeshte eshte , nuk e kupton o sylesh ?? Bile krahason te gjithe ata qe kritikojne Takun me debila. Nuk kupton qe Taku per interesa personale dhe karierizem haroi te kaluaren e tij ??? Hapi syte o kokpalar …….

  3. rudina says:

   vetem ne shqiperi degjon fjalen popull debil. po pse popujt e tjere si jane?
   kush I ka provuar sa te trashe jane gjermanet greket italianet se nuk po flas per me teper
   por si duket ti qe thua kete nuk je shqiptar duhet te jesh nga pakica dmth llacifac serb grek bullgar etjjetj
   se vetem pakica mund ta kete kete mentalitet megjithese shume teper e suportuar ne shqiperi si askund tjeter
   hapni syte shqiptare se na mbyten te huajt e spo kuptojme dot

 9. timo says:

  Take,kam nje shok psikiater…

 10. katarakti says:

  Ky ka ikur fare per lesh. Ka rrjedhur fare i ziu. Shqiperia qe nuk eshte ne asnje agjende, ky e ben qender te politikes boterore! Taku shko tek ndonje psikiater dhe mos i nda me ilaçet.

 11. M says:

  Lere tjetrin te punej o psikopat se me mendjen tende as ne hale nuk vete ai, se me mendjen tende ne cdo regjim qe te jete vetem burgun arin dhe te dalesh nje dite andej gay dhe psikopat, c’ far ndihme te dha amerika 27 vjet, vetem shkateroi Shqiperine, solli djegie, vjedhje, krimin beri heronj te gjithe tradhetaret dhe agjentet e organizatave te huaja qe kur s, ja kan dashur te miren ketij vendi te pakten qe nga viti 1913- te, ka mundesi ta ndihmoj Shqiperine por nuk do te pakten deri me sot me keta politikan dhe injorant si puna jote
  Miqesia nuk behet vetem me nje shtet, kerkoe kudo dhe mos prit ti bien topet e dashit sipuna e dhelperesse pastaj te ha ujku o i “zgjuar” i ” dunjase”, nuk do vesh mende ndonjeher o derdimen!?…..

 12. Shqiptari nga Kosova says:

  More vertet , ku e ka hallin ky Taku Taraku..?

 13. Populli says:

  Taku ka shume te drejte, karapetiku ramush po vervitet rreth kepuces se vet. Pasi e mbushi qeverine dhe parlamentin me rob pa dinjitet, ndjehet si purteka ne det te hapur dhe do te kapet pas fijes se flokut. I keq fundi i pafilles rame do perfundoje ne plehra njelloj si berisha, meta, nano e hoxha qe pak fare degjon te flase kush per ta ne mos per keq

 14. saliu says:

  Ik ore matuf se na cave trapin!

 15. albaniafirst says:

  Po ky karagjozi si e ka hallin?

 16. capi dhia says:

  Arsyetim i sforcuar, ne pike te hallit. Taku te quanim kur ishe kalama, Taku paske mbetur. Asnjehere bota nuk eshte rrotulluar rreth teje, megjithe hyzmetin e palodhur qe ti i ke bere asaj. Sepse: asnjehere, pothuajse, si Spartak nuk u shfaqe, nuk u tregove, nuk veprove. Zgjedhja jote. Aferim.

 17. dardan says:

  Me Shqiperine epiqender te gjeopolitikes boterore i ke thene te gjitha z. Ngjela. I vure kapak tezave te tua qe jane thjeshte trillime te moshes. Ben mire te shkruash ndonje liber se po degradon menderisht me keto brockulla. Rama nuk eshte i kulluar, ate e dime te gjithe, po dhe ti qe shkruan keto idiotesira e endrra me clirimtare amerikane e evropiane per Shqiperine, e ke humb fare kredibilitetin ne publik.

 18. Rrema says:

  Nje kerkese kush ka mundësi ta çojë për vizitë se do të çmendet fare e pastaj kush e di çfarë bën

 19. KY ASHT I TANI NE RENIE TE LIRE.
  MOS E LINI TE BJERE NE DOREN E NJUTONIT.

 20. Meta ik says:

  Ky Ngjela eshte budalla , sa vjen e behet me idiot hahahah😂😂😂😂😂

 21. Apo jo? says:

  Bo bo na doli edhe AVOKATI DIXHITAL
  Vetem Liken mos e permend se ai te paska mbushur xhepat me flori hahaha

 22. Kanina e Ismailit says:

  Shqiptaret e mi,mos vini doren ne zjarre(PER TE NDERSHEM) per asnje nga STALLE E DERRAVE qe drejtojne Shqiperin tone,prandaj mund t’ju duken brrockulla akuzat e Ngjeles por ne te vertet ka plote te verteta nga ato c’thot!

 23. shushica says:

  F.m.l.komentjesve ,keni mjaft humor .Me e forta…..Shqiperia qendra e botes…..Taku kopjon Enverin ,por ne kohe te ndryshme …Por para 90..s..Shqiperia dhe Jugosllavia kishin nje fare vlere strategjike ,nuk pranonin baza te Traktatit te Varshaves dhe kjo vlente shume per NATO,,n..Megjithese Jugosllavia bente dopjo loje pranonte vizita te flotave te te dy blloqeve ,natyrisht per para .
  Sot Ballkani perendimor eshte vetem nje zone me disa shtete te vogla ,me zhvillim nen mesataren europiane ,nje treg i dobet ,Kaq per sot Taku.Te tjerat ,jo turqit ,ruset ,jo interesat amerikano gjermane jane thjesht loje politike.

 24. Visar says:

  Esenca e thenjeve te Spartakut eshte e vertete. Urojme te realizohet, tjeter shpetim per Shqiperine nuk ka.

 25. Jimi says:

  Njeri halucinant !? Vete pyet, vete pergjigjet! Vete krijon situata te ngaterruara, vete i zgjidh!? Kush i ka thene ketij budallaut qe Rama paska problem me vetingun? Ky e ditka qe Rama paska problem me vetingun, ndersa sovrani qe e votoj nuk e ditka!?
  Une dhe Enveri nuk dime gje, neqoftese e ka bere Mehmeti me koke te vete?

 26. Jimi says:

  C’me jane mbledhur nje tufe budallenjesh ne zyren time! E ke qare Qazim Mulleti!

 27. Ylli says:

  Spartak Ngjela bej nje artikull kunder Sales te te kthehet lavdia e dikurshme te Tema.Keta me lart qe te shajne ti falin te gjitha po e shave Sales.Bejne kthese 360 ° dhe se ndajne nga goja KARtikullin tend.

 28. . ina says:

  ORE!! KY O KA RRJEDHUR,,👎👎👎😀😀😀😀
  OSE, GOMARI FLUTURON😟🙄😂😂😱😱

 29. DALLTON says:

  O Taku ne fillim kisha respekt per ty,por me duket se paske rreshkitur,mos ngaterron Luan Ramen ate te Lesh-ise,me Edvin Ramen,se helbete mosha ben te veten.Taku ti je edhe avokat ,por mos harro se avokat me I mire eshte “populli”,te gjithe keta komentuesit me siper flasin kunder teje ,prandaj ben mire te shikosh punen tende ,mos qaj hallin e kaloresit se I varen kembet,por shiko hallet e tua.

 30. Asd says:

  Eshte e vertete qe taku shkruan nga xhelozia, por thote te verteten.

 31. sancopanco says:

  Me nder me thane, avokato, tash je pjerdhe fare nga mendja dhe nga te gjitha. Perdite i bije fyellit ne nje vrime sikur je zedhenesi i Washingtonit dhe Brukselit, megjithese ata as pjerdhin fare per ty se ekziston gjekundi. Meqe ra fjala, si u bo puna e asaj bjondes qe punonte per ty si avokat se nuk e kemi pa qekur ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *