Basha i turr Murrizin ambasadores Romana Vlahutin: Pse nuk flet për lojtarin me Nr. 16?

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka sulmuar ambasadoren e Bashkimit Europian Romana Vlahutin duke e cilësuar atë si të përfshirë në skandalet e qeverisë “Rama”.

Sipas tij, ambasadorja ka heshtur për denoncimet që bënte ai kur shërbente si kryetar i PD-së në Lushnjë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Murrizi le të kuptohet se sipas tij ambasadorja ka qenë e implikuar.

Postimi i plotë

Nje leter “ ANONIME” poshte deres per Ambasadoren e BE-se, zj VLLAHUTIN.

Sot kam nje pyetje publike per “ TRAJNEREN” e LOJTARIT me NR 16?

Disa here rresht si kryetar i PD Lushnje kam denoncuar heshtjen e “ trajneres” ROZE per drogen ne SHQIPERI.

Sot edhe si deputet i opozites kam te drejte ta pyes, çfare mendon kjo si trajnere e ekipit te HASHASHIT?

Po per “ sulmuesin” kryesor te ketij ekipi me NR 16??

A vazhdon te jete ne forme, apo do ti vari kepucet ne gozhde?

Si “ tifoz” i Juaj zj Ambasadore ( TRAJNERE), doja te dija se kur e keni planifikuar ndeshjen e kthimit AMBASADORE-QEVERI HASHASHI???

Kush mendon se do ta fitoje ndeshnjen?

Dhe ne se mundesh , per ke keni vene bast?
Si e keni plotesuar SKEDINEN?
1,x apo 2 ??

A mund te jete goleshenues lojtari me NR 16?

Ju lutem mund te me pergjigjeni me kode, qe te mos i kuptojne keta “ shejtane” ITALIANE qe pergjojne pa “ leje”

Te pyeta per kete lloj sporti zj Vlahutin, se per ate “ sportin” tjeter te HASHASHIT , kam tre vjet qe te pyes, por e shoh se nuk “ mer vesh” fare sesi dalin “ ndeshjet”

Ishalla nuk dalin te trukuara e te shitura, se pastaj nuk dihet kush do ta haj, e kush do mari 3 pikeshin ne tavoline.

Gjithsesi “TRAJNERE”, fol diçka se nuk besoj qe je as “ memece” e as “ gagaçe”!

Apo po hesht ngaqe nuk di SHQIP ?

Fol, fol si te dish, e ne çfare gjuhe te duash se SHQIPTARET, te kuptojne shume mire kur flet per TA , ose per nje ekip te vogel qe tallet me TA.

Koha eshte per te folur, e jo per te bere sehir.

Apo je merzitur se te eshte “demtuar” per ndeshjen e kthimit golashenuesi kryesor???

Hajt mos u merzit , sa te kesh EDIN dhe ERIN, “ TOP” e ke skuadren.

Suksese ne jete “TRAJNERE” ROZE e ekipit MAVI.

Kur ta gjesh kohen lajmero dhe “ pronarin” e ketij ekipi , xhorxhin ose te birin, dhe i thuaj qe te bej kujdes me ato dreq fotosh qe ben me lloj lloj njeriu.

Nga nje “ mik” qe te do te miren!

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Basha i turr Murrizin ambasadores Romana Vlahutin: Pse nuk flet për lojtarin me Nr. 16?”

 1. qoka bo nomi says:

  Hajde Vlahutin droga ,hajde, qo ka bo nomi,njehere e nja kohe vetem Lazaratin njihnim…e ka hup fare qeveria Rama.

  1. Goni says:

   Me verte …njehere e nje kohe vetem Lazarati???cfare thua more ?? Vlora jo eeee, po keto burrat qe jane kap e kane filluar aktivitetin shume heret nga Vlora, keshtu lexuam, por atehere nuk shkulte policia rrenjet, nuk i ndalonte njeri kamionat per kontroll hashashi. Plot bente Fieri Vlora Gjirokastra ne teresi e tjer. Ej o shqiptare po ju qe i mbillni, i korrni edhe e shisni ,ju qe doni te pasuroheni brenda dites jo duke punuar, ju duket vetja te pafajshem?? Po ata vendet tona fqinje qe e konsumojne kaq shume sa e kane rrit kerkesen disafish , nuk paskan faj?? Sa per sqarim per kete kafshen prehistorike qe paska komentuar Vlahutin…eshte nje turp yni kombetar, sa here ky monstra hap gojen aq here na tregon se sa nivel te ulet ka Parlamenti shqiptar

 2. Boston says:

  Ceshte ky palaco deputet pa kulture dhe teper cinik me perendimoret. Hajvan fare……….

  1. LORA says:

   Murriz-naruku qenka cinik me perendimoret ????
   Seriozisht e ke Boston ? Per mua murriz-katnari as qe nuk e di se c’eshte cinizmi.
   Nje renie birbili nga Vllahutin apo D.Lu e ben murrizin dhe sojin e murrizeve te ulin poturet me gjithe breke.

  2. spartaku says:

   Murrizi eshte ji vetem hajvan,por i llojit gomar.

 3. Ik more fshatar i Sulzotaj………

  1. rruspija ripjelljes says:

   hajt me robo cer ke me sul zotajn kena KM surrels nga qafmolla..haaa

   1. andi says:

    kryeministrit i rr… topet ti o pederast ose rruspi meqe te pelqen . Me mire nga ce njeh ti surratin tend nuk e njeh njeri prandaj ta gezosh pseudonimin.M qurrsa si puna jote Rama e fshin menderen.

    1. rruspija ripjelljes says:

     jam mami tende mo andushke ate qeifjaudhet..djale rruspije qe je te flet bytha para gojes

 4. shushica says:

  Ne momentet kur Hitleri i shpalli lufte BS Ribentropi qe thirri ambasadorin sovjetik i drejtohej me ..zoteri…po keshtu edhe Molotovi ambadadorit gjerman .Ne kohen e luftes ne Vietnam ,nje lufte e tmerreshme ku vdiqen mbi 2 milione njerez ,amerikanet dhe vietnamezet qe bisedonin per paqen ne Paris e respektonin njeri tjetrin ,…Ky Murrizi ,njeri i eger ,ofendon ambasadoren e BE ,superfuqise me te madhe ekonomike ne bote ,me mbi 550 milione banore ,rajonit me mireqenie dhe demokracine me te avancuar ne bote ,qe ne 27 vite ka shpenzuar edhe per Shqiperine mbi 3 miliarde euro dhe ndihme ne te gjitha fushat ,per te nxjerre vendin nga humnera ku e hodhi Berisha dhe klani i tij barbar.Tashme do te presim qe Murrizi te behet minister dhe te rikthehet perseri Lazarati ,kryeqyteti i droges ne Europe.Urime Basha ,e paske gjetur menyren idiote per te shprehur idete e tua europiane ,nepermjet njerezve te eger.

  1. Ambasadori Juricic says:

   Zj. Shushica nuk ka faj Murrizi per fjalorin, qe perdor kundrejt ambasdadoreshes Romana! Ka nje shprehje anglezi: When in Rome do as Romans do. Me nje sto jedno ruspija mund te flasesh vetem me gjuhen e Murrizit. Qe Ambasadoresha Vlahutin eshte sto jedno ruspija e kam degjuar me veshet e mij nga goja e Heroit te Vukovarit Marko Kovac, ndersa darkonim ne restorant piceri Fontana ne Medulin te Istrijas. Me qe jemi ketu c’do te beje sto jedno ruspija, kur te dalin pergjimet e pazareve per blerjen e viles ish prone e te zotit te restorantit Palma Nova?!?!?!?!? OLAF-i me ate hetuesoin italian nga Alto Adige po punon dhe shpejt para Krishtlindjeve do te dale ne konkluzionet e veta per vilen ish prone te te zotit te Rezortit Palma Nova!!! Zj. Shushica kaq per sonte per madam ambasadoren Sto jedno ruspija!

   1. Toni says:

    Qytetari digital je??? Se dukesh qe e di serbishten mire fare

 5. Tami says:

  Ytttt hajvan njeri, ky i thote vetes politikan?

 6. lori2 says:

  Ç’ti qash PD-së më parë, e kë të qash më parë nga të ashtuquajtur deputë që ka mbjellë përreth vetes. Po të paktën me këto letra diskriminojnë veten.

 7. Gezimi nga cepani says:

  Mendesi prej nje fshatari qe eshte akoma ne guacen e vete dhe qe nuk shikon me shume se hunda evet ,prandaj o murriz kujdes kur flet menyra e te shkruarit le per te deshiruar megjithe se si fshatar 100 krad duhen te pakten 10 brezash qe te dali fshatardhiku megjithese mbane dhe kollare per te treguar qe je qytetar.

 8. Cfare niveli i ulet,dhe i thot vetes deputet.
  Edhe i jati traktorist do kishte qullosor dicka me te bukur.
  Turp o lulush cfare ke zgjedhur te perfaqesoj sigurimsat e pd.

 9. gaxho says:

  E turperove fshatin o servil i bashes!

 10. Lond says:

  Mendo murriz mullaqen ne qeveri nje kormaq nje cop katnari qe kur flet te bo gjith pershtym, ky esht kokrra e k.., qe u zu me policin dhe lul mullaqa e nxjer te boj politiken me nderkombtaret, hapu dhe.

 11. marie says:

  nje rrugac i ndyre,kultura 00000,perfaqsus tipik i kultures dhe edukates brenda shqupit!Turp ti vij qe shef grate e botes,kur nuk ka sy te shofi gruan e vet!Pika qe ste bie,kujton se po i ngre vlera vehtes,ti svlen as me pastru halet e shqupit,jo me deputet,zaten te ta rruaje basha qe te vuri!

 12. Saliu says:

  Cfardo qe shkruhet per lopcarin Muslim eshte humbje kohe.Ku e gjeti edukacionin Limo duke kullotur lopen gjithe diten apo duke permjere hangareve,Limo nuk ka lexuar nje liber dhe ju thoni ironi.Limo e trgoj veten qe ishte idiot qe kur filmoj veten e tij dhe shante policin. Ne Pogradec disa vite me pare Epileptiku arriti te godas me grusht policin dhe e arrestuan por nuk di se si e ka mbyllur kete ceshtje pasi kete kohe ai ishte pronar universiteti qe shiste diplomat si domate . Cte thuash me per derdimenin.

 13. lola says:

  Ky eshte ai qe telendisi veten e tij me ze dhe me figure.Mereni me mend nivelin e tij .

 14. Erman says:

  O muris lule murizi Romanes I mbajc ere ne fund te kurizit.

 15. Erman says:

  O muris lule murizi Romanes I mbajc ere ne fund te kurizit.

 16. tomsojeri says:

  Peshtirim ,dhe neveri ,por ajo cka ndjej, esht turpi kur shoh cfar dhe si shkruan nje deputet i zgjedhur me vota shqiptaresh ,kur shof nivelin e ktij laxhieri stallash koperative dhe pularish, qe paska pasur koh te mesoj shkrim e kendim ! Merit e Enver Hoxhes, qe drit dhe shkoll e coi ne fshatrat me te thella te ktij vendi, per tju hapur syt ksi lloj hibridesh, qe shkojn e gjejn streh te nje bordello PD e cila kta klysh mbledh,” edukon” e rit per ti hedhur ne “beteja”te tilla imorale te pacipa ! Turp esht pak te them, mor deputet ,por nuk thot kot populli,— “me thuaj nga vjen e me ke ri ,te them se cili je” !!!
  Do desha i kerkoj falje kesaj zonje, pavaresisht se nuk jam deputet, e ti them se ky tip nuk perfaqeson askend nga ata qe i kan dhen voten dhe shpresoj qe ky shkrim te bej me te fort e me te patolerushme, ne misionin qe ke zgjedhur te clirohemi prej tyre ……..

 17. Niko Shpiragu says:

  Ka dhe njerez te tille ne bote qe mendojne se duke folur me ironi e sarkazem ia rrisin vlerat vetes dhe keshtu terheqin vemendjen e te tjereve duke thirrur: Jam edhe une. Kjo menyre te shkruari nga nje njeri qe perpiqet te duket si politikan e ben ate aspak politikan ne te vertete. Lum miku: mund te kete njerez qe ky shkrim u duket xhevair, por po te siguroj se ata qe kane mend dhe kulture nuk mendojne ashtu. Ata binden qe kane te bejne me nje njeri te rendomte, aspak intelektual dhe qe i ka hyre vehtja ne qejf.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *