Prokuroria kërkoi arrestimin e Tahirit pas 2 dokumenteve tepër sekrete që solli mbrëmë Italia?

Të tjera detaje mësohen rreth kërkesës së bujshme të Prokurorisë për ti hequr mandatin Saimir Tahirit dhe vënien e tij përpara drejtësisë.

Burime të rezervuara nga Krimet e Rënda thanë për TCH se mbrëmjen e djeshme kanë ardhur dy dokumente tepër sekrete nga autoritetet italiane që kanë bindur organin tonë të akuzës për përfshirjen e Tahirit me bandën e Habilajve.

Sot në mesditë doli njoftimi zyrtar i Prokurorisë së Krimeve të Rënda ku thuhej se ka dyshime se ish-ministri i Brendshëm mund të ketë konsumuar dy vepra të rënda penale: Atë të trafikut të narkotikëve, kryer në bashkëpunim dhe “Korrupsionit pasiv të zyrtarë të lartë shtetërore”.

Në njoftim thuhet gjithashtu se: Në bazë të të dhënave të përftuara në kuadër të këtij hetimi, Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga Komisioni i Mandateve në Kuvendin e Shqipërisë dhënien e autorizimit për “arrestimin, heqjen e lirisë dhe kontrollin personal e të banesës” për deputetin Saimir Tahiri.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Prokuroria kërkoi arrestimin e Tahirit pas 2 dokumenteve tepër sekrete që solli mbrëmë Italia?”

 1. xhimi says:

  b llof do dalin kermat.eshte thjesht frika v etingut e kerkoje shperqendrim te vemendjen kundrejt lakut qe po ju shteengo fytin

 2. Pensionisti says:

  Kane ardhur me te vertete nga Italia , apo jane derguar nga Sali Dixhitalbi. se edhe prokuroria nga Saliu i mer porosite .

  1. popull debil says:

   Kjo të shqetëson ty mor pensionist trurrjedhur,kanë ardhur nga italia apo nga salia,po fakti që u mashtruam edhe një herë nga mashtruesit e radhës nuk të shqetëson,po fakti që këta bythqira na dolën më mutër se ata që kishim nuk të shqetëson?Atij populli debil mirë i bëhet,nënën ti q…ë se e ka hak.Edhe ty bashk me ta.

 3. Rez says:

  Haha, krimbave te rilindjes u duket akkma e pabesueshme ajo qe po ndodh. Keta jane si puna e gomarit qe kur po e hante ujku shpresonte te ishte ne ender.

 4. Shoku " Shpati " says:

  Nuk jane derguar nga Saliu . Po te ishte keshtu Saje qorrit nuk do ja zbardhte faqen prokurorja E SH nga prokuroria e Fierit e cila I mbylli ceshtjen . Le ti terheqe gjith ndyresirat me vete ky karafil !

 5. Viroi says:

  Ne te semes te gjithe ata qe ia Kane futur ketij populli. Te majt e te djarhte qofshin.

  1. mirel says:

   Keta ja fusin popullit perdite, majtaj djathtas.. Ne te semes eshte populli vete.

 6. Korrupsion pasiv i zyrtareve te larte !
  Ok ! Paska ndihmuar ne trafik droge…..kjo e pa faktuar., po ky korrupsioni pasiv ku eshte , meqenese e deklarojne ne ajer, ta mesojme dhe ne *****#!
  Sa bukur kuptohet qe Rusia me te gjithe ata qe na duan koken poshte neve, kane realizuar ne bashkepunim me mafiozet italiane kete estrade per eleminimin e Edi Rames sepse ja u ka thyer turinjte.

  1. marsel says:

   Deleeeeeeeee be be be be

 7. Shkullaku Uturaku says:

  Ne burg ne litar. Vdekje te korruptuarve…

 8. Babica says:

  Po sikur te mos jete Rusia por te jete Ameriqia?!

 9. arturi says:

  Per kete pune ishte se fundmi Likja ne Itali. Eshte levizja e Like-Berishovicit per te sfumuar padine e juristit te CEZ-it kundrejt dyshes mafioze.
  Prisni se nuk keni pare gje akoma!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *