Zyrtarizohet mungesa e Sukajt në sfidën me Vllazninë

Klubi i Partizani nëpërmjet një njoftimi zyrtar ka informuar mediat dhe opinionin publik , në lidhje me situatën e sulmuesit Xhevahir Sukaj.

Prej ditës së martë, Sukaj është në mbikqyrjen dhe kujdesin e stafit mjekësor, i cili ka ekzaminuar dëmtimin e sulmuesit.

Në përfundim të analizave mjekësore ka rezultuar se sulmuesi i kuq ka pësuar një dëmtim te tendinat e biceps femoris.

Koha e rekuperimit do të kërkoj 10 ditë dhe si rezultat i këtij dëmtimi Sukaj nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës për takimin e radhës ndaj Vllaznisë.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *