Basha: Rama futi njerëz në burg për dritat, por Saimirin kërkon të mbajë jashtë

Kryetari i Partisë Demokrtatike, Lulzim Basha ka reaguar pas përfundimit të Mbledhjes së  Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit, në lidhje me kërkesën e Prokurorisë për heqjen e mandate dhe arrestimin e deputetit Saimir Tahiri.

Përmes një postimi në facebook lideri i opozitës shkruan se Rama ka futur në burg njerëz për mospagesë dritash, por ai kërkon të mbajë jashtë bashkëpunëtorin e tij të faktuar të krimit të organizuar.

Postimi i plotë i Bashës.

Ky eshte Edi Rama: Ka futur njerez per mospagese dritash ne burg ku jane vetevrare, ka futur ne burg qytetare te varfer per ca tulla mur te shtuar pa leje.

Dhe do te mbaje te lire bashkepunetorin e tij dhe te krimit te organizuar te kapur ne flagrance para syve te gjithe botes nga antimafia italiane ne trafik droge dhe armesh.

Ky eshte narkoshteti. Kjo duhet te marre fund!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/BA-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/BA.png","attachment_id":"784415"}]

9 komente në “Basha: Rama futi njerëz në burg për dritat, por Saimirin kërkon të mbajë jashtë”

 1. TURPI I TROPOJES says:

  BAVOOOOO…ja na doli edhe “Lulja” e Baces—qe te na “Zgjidhi” Problemet—PO SI PO SI..Lulic Bashovici “Inxhinjeri” I UDB-se… Hartuesi i Dosjeve per Luftetaret e UCk-se….
  o Lulic Bashovici: Eshte e Premte sote..PO KTHEHESH NE HOLLANDE, per ti “Ftohur” Zogun Gruas..apo PO E LE QE TJA “NGROHE” NDONJE NEGER AFRIKE….Degjo:TI ME DUKET SI I BIE MIRE “GERRNETES”???ik o Pushti i mutit na u bere ti qe te na Flasesh per Morale..Kurve e ndyre..HAJDUT DHE VRASES::SHITES I DETIT GREQISE..lol

  1. Turi says:

   Ske faj sepse ne burg duhet te jesh ti Lulzim Basha qe shite detin, vrave 4 te pafajshem ne bulevard, dhe vodhe qindra milione euro nga rruga e kombit si dhe betre gjithe Shqiperine Lazarat. Nuk ke faj. Por do te vije radha edhe ty.

 2. kujtesa says:

  Ti o Lulke,llap e llap se ske faj!
  Kur i shpetove paq burgut per 250 milion €,ke te drejte.
  Tani te duket vetja si engjell dhe ke marr detyren e misionarit te anti korrupsionit.
  Duhet te shlyesh edhe gjakun e 4 jeteve te bulevardit,dhe pastaj dil e flit per te tjeret!
  Sa per detin,s’ka uje qe te lan.
  Damken e tradhetarit e ke mbi supe ne tere jeten tende!

 3. shvejk says:

  Ky eshte gjysem pordhac.

 4. Ke shume te drejte lullush,por ata qe permend ti i ka denuar gjykata.
  Kurse sot 3 malok po bejne shou ne emer te sali berishovicit.
  Sali berisha ka pranuar lazaratin ka pranuar gabimin qe ka bere me pronat ka pranuar qe i ka dhene arme dhe nafte serbeve ka pranuar piramidat dhe shume krime si gerdeci apo te vraret ne bulevard.
  Perkete kriminel kane folur bashkpuntoret me te ngushte ,gazetat e shtypi i huaj deri edhe shitjen e detit kurse3 maloket duan koken e saimiri se kan shkruar gazetat.dhe per cudi asnje denim
  Kjo eshte drejtesia shqiptare qe eshte lene ne dore te kriminelit sali

 5. Ti duhet te ishe ne burg per vjedhjen e 300 miljon eurove te rruges se kombit, faljen e detit, dhe vrasjen e kater demostuesve ne Tirane. dhe jo Tahiri qe deri tani prokuroret e Sali Berishes nuk kane vertetuar asnje prove.

 6. monika says:

  KY ESHTE NJE IDIOT QE NUK KA TE DYTE…SI DEBIL QE ESHTE NE CDO DEKLARATE BERTET KUNDER RREGULLIT DHE LIGJIT…AI QE NUK PAGUAN AI VJEDH DHE DUHET DENUAR OR TRAP, ENERGJI ELEKTRIKE APO MILIOMA SI VODHE TI NE RRUGEN DURRES KUKES VJEDHJA ESHTE VJEDHJE DHE NE NJE SHTET NORMAL DENOHET. TI O VRASES I 4 NJEREZVE NE BULEVARD KUJTOVE SE SHQIPTARET JANE BUDALLENJ DHE DO HANIN SAPUNIN PER DJATHE DHE NXITOVE PA PIKE LOGJIKE TE BERTISJE PER ARRESTIMIN E TAHIRIT…POR QENI BERISHA NUK TE INFORMOI SE ESHTE MESELE E GATUAR NGA AI DHE KUSHERINJTE E TIJ TROPOJANE E PA ASNJE MERITE PROKURORE DHE SI PERHERE TE NXORREN TY GAFIL DHE AKOMA ME SUPERIDIOT. NUKNUK JE I DENJE AS PER PASTRUES HALESH JO ME PER POLITIKE HAHAHAHAHAHAH

 7. mirel says:

  Kur te ka lene jashte ty mer plere e pusht..merre me mend se cbehet

 8. Haka Tekizoti says:

  Ata të dritave nuk i futi Rama, por provat që adminsitroi drejtësia. Edhe tani ato kërkohen: provat.

Lini një Përgjigje te shvejk Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *