Lulzim, ty të dhimbte barku për vete, por ne duam prova!

Nga Erjon Braçe

Lulzim!

Ti refuzove te gjykohesh per nje akuze te kopsitur, shpike ceshtje dhe ju drejtove gjykateses Hajdari, duke uleritur se provat dhe aktakuza ndaj teje, per vjedhjen 230 milione dollare, u paraqiten jashte afateve procedurale-sipas teje.

Nuk i more ne dorezim ti provat e aktakuzen dhe, keshtu shpetove, nga gjykatesja Hajdari, gjykate me gjykate deri tek e larta.

Ti mund te genjesh Fevziun-aq di ai, por nuk mund te genjesh kerkend tjeter.

Ishin dy gjyqe ne Gjykaten e Larte, i pari-ai qe hape ti me gjykatesen Hajdari, i dyti-ai qe hapi prokuroria dhe ishte gjyq themeli.

Tek i pari ti u paraqite.

Tek i dyti ty te dhimbte barku, keshtu thote raporti ne dosje.

Gjithnje:

Për të refuzuar provat se ishin paraqitur jashtë afati.

Kurse te kjo seanca qe te gjithe po shohin e degjojne, por kerkohet vec nje gje:

Proooovaaaat!

Nuk dënohet kush në këtë vend se dua unë, do ti, Sali Berisha dhe cilido tjetër.

Dënohet vetëm mbi bazë provash!

Ato qe per ty ishin uleritese, por ti i refuzove se ti dhane disa minuta me vonese-sipas teje gjithnje.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Lulzim, ty të dhimbte barku për vete, por ne duam prova!”

 1. AMY says:

  LIKE- BRAVO ERION, MBROJENI TAHIRIN, ESHTE I GABUESHEM POR JO ME FAJ PER BURG !

 2. Meta ik says:

  Vetem ne demokraci nuk mund te bugosesh njeriun sepse keshtu shkruan mediat😂😂😂😂, iku koha ta denojme sepse eshte i dyshuar. Partia qe mban emrin demokratike tregoj se vepron me stil Enverist, shqiptaret te mos e mbeshtesin kete farse kriminale Berishiane.

 3. LORA says:

  Jo Brace djali,vonesen e shkaktoi vete duke mos e marre zarfin ne dore por duke e kthyer (me hijet-sherbetore te tij ) ne shkallet e Prokurorise.Te lutem ,nuk falet t’a harrosh kete detaj rrenqethes per lul-kusaro-kriminelin .
  TUNG.

 4. As ketj as andej says:

  Uuuu,po ky qenka Erionuci moj zonja dhelper,
  Morri i kuq qe ka nje huq..lol

 5. Kronika says:

  Tek gjyq i pare o Brace Gjykata e Larte e ka shpallur absolutisht te pavlefshem vendimin e gjykateses Hajdari. Si ti dhe te tjere nuk lexoni apo harroni shpejt. Pra Basha nuk kishte me justifikim. Ishte kolegji tjeter i Gjykates se Larte qe u nxitua, shkeli liigjin dhe e pushoj ceshtjen mbi vendmin e gjyq Hajdari qe u zhvleresua . Prandaj edhe ata gjyqtare u graduan!

 6. Lugati says:

  u doli qenushi ciaua personal i lugatit KM…ham ham ham ham

 7. Lyl pinoku says:

  Partia anti-demokratike kerkon koken e Tahirit.por koka e tij eshte e njevlefshme me mandatin e partise socialiste dhe me votat e shumices se shqiptareve.Ne gjyq do veje se pari Berisha dhe pas tij lyli,qe i ka shpetuar burgut me justifikime,sic thote Bracja dhe per te eshte rezervuar nje vend bosh,por jo ne burgun e burrave,por ne ate te grave,si majmun i bute dhe bukurosh qe eshte.

 8. bregdetari says:

  KISH DHIMBJE BARKU SE I KISHIN ARDHR ATO…!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *