Ministri Xhafaj: Një lajm i shumëpritur nga ambasadori amerikan, shumë shpejt mberrijnë në Tiranë…

Ministri i Brendshëm Fatimir Xhafaj ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin amerikan Donald Lu.

Përmes një postimi në Twitter ministri Xhafaj thotë se shumë shpejt mberrijnë në Tiranë ekspertet e FBI që do vendosen në Ministrinë e Brendëshme.

Postimi i plotë i Xhafajt

Një lajm i shumë pritur nga ambasadori Amerikan: shumë shpejt mberrijnë në Tiranë ekspertet e FBI që do vendosen në MB.

Faleminderit SHBA!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/xha-150x114.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/xha.png","attachment_id":"784418"}]

11 komente në “Ministri Xhafaj: Një lajm i shumëpritur nga ambasadori amerikan, shumë shpejt mberrijnë në Tiranë…”

 1. Kosovari says:

  Kjo konfirmon faktin se ashkush nuk beson me tek MB-ja.

 2. gjon the baptist says:

  do vijn amerikanet dhe do qeshin kur t shofin se shqiptart merren ala me hashash,ndersa ne amerik te can heroin kokaina…
  “hashashin ne e kemi si cigare duhan per me u qetsu mas punes s lodhshme per me kap drogshitsit e medhenj te kokaines dhe heroines” tha nje hetues amerikan ne tv amerika live jesterdej.
  kurse ne zvicer kur u pyet nje zyrtar I lart I policis se zez zvicerrane se a e ka provu ndonjiher konsumin e heroines dhe kokaines ai duke qeshur me kenaqsi u pergjegj pohueshem dhe e justifikoji kete gje me ate qe “duhet qe ta njohim se cfar esht malli”.
  e t mos flasim per deputet parlamenti qe pijn hashash si bilbilat n prandver.

 3. american16al says:

  Me FBI duhen dhe marinsat pe puna te behet me more.

 4. Vasken Huta says:

  Nderkombetaret me ne fund po japin ndim reale ndaj nesh. Kjo fal bashkpunimit dhe vullentit per te punuar sa me shume te ministrit te ri

 5. Eduart Dushku says:

  Me ne fund njeriu i duhur ka ardhur per te srejtuar ministeine e brendahme. Ka lezet, kerkon mbeshtetje nga nderkombetaret te ajellin direkt FBI-ne. Kjo tregon besimin qe ka ambasada per kete njeri, si dhe vleresim maksimal.

 6. Matias cupa says:

  Xhafen e duan ndekombetaret ,kjo eshte nje shenje e mire per shqiperine qe po vazhdon perpara ,korrupsioni dhe krimi do zhduken nje her e mire

 7. Almir danaj says:

  me 4 ministra si xhafaj do ishte bere shqiperia sot. Halla ta beft zoti.

 8. Vasil Ahmeti says:

  Doja te thoja qe ky eshte nje lajm ‘Bomb”. Do jete nje bashkepunim i efekshem jam e sigurt! Eshte e sigurt tashme qe do e kemi ndihmen e nderkombetareve jo vetem ne reformen ne drejtesi por edhe ne reformen ne polici! Me ardhjen e eksperteve te FBI-se situata ne vend do normalizohet.

 9. Xhetan Islami says:

  Ky po qe eshte lajm..Me siguri kjo po ndodh nga ministri cdo dite po verteton se do e mbaje fjalen dhe do e beje policine me standarte europiane.

 10. Agron papa says:

  Bravo i qoft, po ben pun te mir dhe fytet ja ku duken, ishalla po ecen ende ne kete rruge dhe ne te ardhmen.

 11. Lorenta says:

  Bashkëpunim me fbi do të thot diçka që puna e policisë ka arritur një nivel në luftën ndaj krimit që vlerësohet e kërkohet të zhvillohet më tej.

Lini një Përgjigje te Matias cupa Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *