“Tahiri”/ Balla: Drejtësi deri në fund. Vetëm me prova, jo me thashetheme gazetash

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas përfundimit të Mbledhjes së  Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit, në lidhje me kërkesën e Prokurorisë për heqjen e mandatit dhe arrestimin e deputetit Saimir Tahiri.

Pavarësisht se anëtarët e Këshillit kanë kërkuar me insistim prova nga ana e Prokurorisë, kjo e fundit nuk ka paraqitur asgjë veç përgjimeve të dala në media.

“Ne jemi pro Drejtësisë! Drejtësi për këdo. Drejtësi deri në fund. Vetëm me prova, jo me thashetheme gazetash”,  thotë Balla.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Tahiri”/ Balla: Drejtësi deri në fund. Vetëm me prova, jo me thashetheme gazetash”

 1. Meta ik says:

  Shteti te mbroj ish ministrin nga bandat kriminale Berishiane.

  1. Anton says:

   Bravo komisioni! Nuk mund te ngrihet kurth mafioz kunder atij qe luftoj si luan me mafian dhe trafikantet dhe e ngriti policine shqipatre nga gremina ku e kish futur esadisti Berisha se bashke me kriminelin Lulzim Basha. E gjithe kjo eshte e pergatitur nga mafia italiane ne bashkepunim me politiken greko-serbe per te demaskuar dhe rrezuar qeverine Rama. Populli nuk i ha keto denga mafiozesh. Mbroni Ministrin dhe deputetin Tahiri, me i miri i qeverise Rama 1.

 2. selim rroshi says:

  Hahahaha Me kete duam prova ja hodhen dhe gjykimit te Saje qorrit qe edhe po i hiqen imunitetin do thone gjykata se denon se ska prova. Skishte prova as Basha me rrugen e kombit, as Saliu me Gerdecin, as Rama me kanabizimin as Saja me trafik droge.
  Dmth ja dhane sajes dhe vendimin gjyqesor me kete rast e lane te pafajshem per mungese provash.

 3. As ketj as andej says:

  Pergjimet nuk jane pak mor burri i kurves.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *