“Tahiri”/ Rama: Deri këtu muhabet pazari nga 72 orë çorbë në kazanet e krimit politikës medias! Duam PROVAT

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes me dyer të hapura të Këshillit të Rregullores dhe Mandateve ku po shqyrtohej kërkesa e Prokurorisë për heqjen e mandatit dhe arrestimin e deputetit socialist Saimir Tahiri.

Përmes një postimi në facebook Rama thotë se…”Deri tani muhabet pazari nga 72 orë çorbë në kazanet e krimit politikës medias!”

Postimi i plotë i Ramës

Deri këtu muhabet pazari nga 72 orë çorbë në kazanet e krimit politikës medias! Të presim me vullnet të plotë për drejtësi PROVAT #Derinëfund

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/Capture-18-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/Capture-18.png","attachment_id":"784383"}]

5 komente në ““Tahiri”/ Rama: Deri këtu muhabet pazari nga 72 orë çorbë në kazanet e krimit politikës medias! Duam PROVAT”

 1. Meta ik says:

  Rama te mos lejoje qe disa mbeturina kriminale ti bejne gjygjin Sajmirit. Shteti te mbroje ish ministrin nga krimi Berishian.

 2. mirel says:

  O mut kryeminister
  Je perfshire ti neper afera koncesionale ndaj po e ben kurban Tahirin.
  Je ti qe e mbajte Meten pas vrasjez se 4 protestuesve te 21 Janarit. Ti po e mban Berishen dhe krimin ne pushtet.

 3. spartak says:

  Aaaa. Ka dalë beg , se ka hendek . Po nuk ecët me shpejtësi me Reformën në Drejtësi e Vetingun , që të largohen ky lloj kallupi prokurorësh me në krye kokrrën e injorantit , dembelit dhe regresivit për punët e drejtësisë , Adratik LLallën , mos rrini dhe ju të tjerët më në atë Parlament . Luani vendit , ose përndryshe hikni prej atij vendit . Mjaft mo . Akoma sjell vërdallë gjithë shtetin , gjithë median e gjithë sistemin e drejtësisë , njeriu më makabër e më kriminel që ka pa ky vend . Mjaft , mjaft , mjaft më . Edhe Ju t’Ju vijë ndopak turp , që të poshtëroheni e talleni nga një kriminel , i cili duke parë pasivitetin tuaj , do vijë dita , jo këtë , por të gjithë ju , do ju bëjë fajtorë për poshtërsitë e tija , e në mos , do ju fusi edhe në burg , veç në mos i ngrejtë ujë luga . Keni për ta pa . Rrini , rrini pasiv .

 4. Studenti says:

  Le te behet DREJTESI,,,,,,por ama, nga tre prokurore ne nje ceshtja, te tre nga Tropoja !!!!!!!!????????
  Si ka mundesi????????? Keto do e bejne drejtesine???
  Kush i zgjodhi keto prokurore te gjithe me lidhje te ngushte me kryekriminelin Sali????????
  Vetem keto ka Prokuroria e Krimeve te Renda????
  Le te behet njeher VETTING-u, pastaj bjerini ne shpine te gjithe krimineleve politikane, te majte, te djathte, te qendres apo kushdo qofte.
  Poshte klani i Sali krimit,
  Poshte klani i Like florinit.
  Hap syt zoti kryeminister,,,,,,,vota e 25 qershorit, eshte vote kunder Sali krimit dhe kunder Like floririt e company. Ajo ishte vote popullore qe ju te benit shtet dhe ti tregoni vendin klanit : Berisha-Meta-Visho-Llalla.,,, dhe Jo te hani zogjte e tu.

 5. bregdetari says:

  EDHE NE POLITIKE MBROJTJA ME E MIRE ESHTE SULMI.
  SULM NGADO PER TE MBROJTUR TE TUTE NGA PACAVURET DHE JO PRITJE.
  SULM ME BINDJE PER ATE QE KE PATUR NE KRAH,QE KA KORR FITORE DHE DHENE REZULTATE JO TE VOGLA , E JO TE MBETET AI SHOKU DHE MIKU YT ME I MIRE I SKUADRES PER TE BERE SHQIPERINE QE DUAM , SI AI ZOGU PA KRAH E PA MBESHTETJE NGA SULMET E KUNDERSHTAREVE TE TU DERI NE VDEKJE QE E CUAN KETE VEND NE SATERR.
  EDHE KOMBETARJA E PANUCIT E HOQI “PARKIMIN E AUTOBUZIT” DHE PO MENDON SULM TE FORTE NDAJ KUNDERSHTAREVE TE VET.
  SEPSE E KUPTOI SE PA SULM DHE SULMUES TE FORTE NUK MUND TE KETE FITORE.
  DHE TAHIRI KA QENE NJE NGA SULMUESIT ME TE FORTE TE SKUADRES TENDE TE “SHQIPERISE QE DUAM”
  KUNDERSHTARI PO KERKON TA HEQE NGA SKUADRA KERKON TA PLAGOSE TA NXJERRE JASHTE LOJE FARE.
  POR KOMBETARJA KA EDHE REKUPERIM.NDAJ INVESTO PER TA MBAJTUR SI SULMUESIN ME REZULTATIV.
  ASNJE LESHIM,ASNJE KOMPROMIS,ASNJE REHATI E ASPAK GJUME MBI DAFINA PAVARESISHT VETINGUT NE KOHE TE VET…TANI ESHTE KOHA E DOMOSDOSHME DHE NE EMERGJENCE PER TE MBROJTUR TE TUTE KUR SHIKOHET ASHIQARE SE S’KA GJE E ASFARGJERJE PER TE AKUZUAR TAHIRIN.
  EDHE NJEHERE KJO ZHURME NUK ESHTE PER TAHIRIN.
  KJO ESHTE PER KARSHILLEK NDAJ VETINGUT.
  NGA FRIKA E VETINGUT ATA JANE HEDHUR NE SULM.
  SAJOJNE E TRILLOJNE PER TE CORODITUR JO VETEM OPINIONIN PUBLIK POR EDHE PER TI DHENE ZEMER VETES SE TYRE.
  ATA KERKOJNE TE NJOLLOSIN SADOPAK ATO VLERA POZITIVE QE EKZISTOJNE NE MAZHORANCEN E POLITIKES SHQIPTARE.
  MJAFTON TA NJOLLOSIN PAK SA PER ERE SE PASTAJ JA NISIN VETE KENGES. E KANE ZANAT.
  DHE PO ERDHI ERE E KEQE NUK KA RENDESI PER TA SE NGA ERDHI E KUSH E SOLLI.
  PER TA RENDESI KA QE U SAJUA “ERA” E KEQE DHE KJO MJAFTON QE TE AKUZOJNE PUSHTETIN.
  TE RENDESISHME ATA KONSIDEROJNE SHPIFJEN E TYRE DHE BINDJEN QE KANE SE CDO SHPIFJE E TYRE ESHTE E VERTETE.
  KJO OPOZITE NUK E MERITON TE VLERESOHET SI E TILLE.
  SEPSE EDHE “POSTIN” E OPOZITES KRYETARI BASHA QE KRYETAR I THENCIN , E KA VJEDHUR.
  KJO OPOZITE NUK PERFAQESON OPOZITEN E VERTETE SHQIPTARE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *