Kryemadhi paralajmëron zgjedhje të parakohshme: Rama të largohet, t’i hapë rrugë një lideri tjetër

Kryetarja e LSI, e pranishme në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtarë të LRIS-së, ka deklaruar se Shqipëria do kalojë shumë shpejt në zgjedhje të parakohshme.

Nga selia e LSI-së ajo i bëri thirrje kreut të qeverisë Edi Rama që të largohen dhe t’i hapë rrugën një lideri tjetër, pasi sipas saj ka rënë moralisht.

“Ky vend do shkojë shumë shpejt në zgjedhje të parakohshme. Shqiptarët s’mund të përfaqësohen në Kuvend nga 74 karrige të blera. I bëj thirrje Edi Ramës të largohet, sepse ai ka rënë moralisht. Të largohet dhe t’i hapë rrugën dikujt tjetër. T’i hapet rruga një lideri të pavarur nga krimi”, tha Kryemadhi.

Më tejë Kryemadhi tha se lufta e LSI-së është ajo kundër krimit, që sipas saj, sot drejton shtetin.

Kjo nuk është një sfidë që duhet marrë me sportivitet, por seriozisht. Sfinda për luftën kundër krimit. Një betejë që donë zemër. beteja me krimin është një betejë  e vështirë sepse krimi sot drejton shtetin, policinë e institucionet, por nuk drejton zemrat e të rinjve të cilët jam e bindur që e kanë ndarë mendjen për ta ndërtuar të ardhmen në Shqipëri. Rama vazhdon ta kapi drejtësinë me falangat e krimit ët organizuar,” tha Kryemadhi.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Kryemadhi paralajmëron zgjedhje të parakohshme: Rama të largohet, t’i hapë rrugë një lideri tjetër”

 1. devi says:

  Lsi ka qene dhe mbetet mbeshtetsja kryesore e krimit dhe krimineleve dhe hajduteve ne shqiperi, kjo e vertetuar katerciperisht, me shkrim dhe vidio. Cfare kerkon kokemadhi, te vihet ilir hajduti ne krye, apo mos i shkon mendja se duhet te behet veshllapushi Vasili, opa mona, te cili populli u tregi vendin me zgjedhje?

 2. Anarko-Sindikalisti says:

  Tani do te presim ngritjen e çadres se Monikes ose ndryshe “Çadra e Virgjerise”

 3. shkodrani says:

  O ku…… po ik moj familje hajnash e digjenerume po lene kyt popull rehat po ku ka njeri qe te vjen mrapa ty e 7 perqinshit qe e pau tan Shqiptart po ik o zhgarravin se ste pyt kush tyy

 4. Meta ik says:

  Separi duhesh te kesh mbeshtetje popullore per zgjedhje te parakohshme dhe e dyta burrin e ke hajdut dhe nuk hyn me ne parlment edhe sikur te behen zgjedhjet e parakohshme. Kaq kisha per ju sot hahaha

 5. spartak says:

  Kush je ti moj texhale , që don ti diktosh këtij populli , të shkojë në zgjedhje . Po ne , para 2 muajve bomë zgjedhje , apo ,s’po ta mban më , po të rrotullohet e po të vjen ora me i dorëzu të gjitha ,. Partia do të shkojë për lesh , sepse asaj rruge ju ka nis . S’mbahet e ushqehet mo me llafe , se ishte msu me xhepat plot , me t’hongme , me t’pime dhe në fund edhe me nga një kafe . Prit , prit ç’kanë për ti pa sytë atyne pisanjosëve e dallkaukëve pa një gram shkollë ose tjetër për tjetër , se sa kanë abuzu e dëmtu vendin , natyrën , bizneset dhe financat . S’do mend , nuk ka mo qofte ke daja . Tek Transporti , me rrugët , që i gjetën rrugë vdekje , si i pat lënë Sala , dhe për 4 vjet , ma keq i lanë . Pul-hinsat , me ç’do cep , që në 4 të mëngjesit , s’lanë furgon e kamjon pa masakru . Edhe deri ditën e fundit u munduat me mjelë me licenca të reja transporti ndërurban , duke i vra kompanitë e shoferat me njoni tjetrin . 500 herë ka dalë Haxhinasto Shtunë , Djelë gjoja për inspektim punimesh . I ra në pre duke dalë në televizor , duke dhënë deklarata për partinë e jo për shtetin , duke rrejt për Kontrata , tendera e afate dhe nuk inaguroi një rrugë të vetme , që të paktën të mbahej mend . A do mo ., Për Drejtësinë , që ka shku për tu qa me llahinga , Burgjet , Ipotekat , Mjedisin , e sa e sa të tjera , pa përmendur Bujqësinë me gjynahet e veta , që i çonte vaksinat lopëve mbasi ngordhën gjysma , e me AKU-në , që shyqyr që kemi vetë imunitet , se për ato , kur të duash je i vdek ose me tufa nëpër spitale . Po e mbyll , se nuk mbahem mo . oj Monika . Shumë agresive je bo . Të mungon diçka që të zbut , prandaj han shumë . S’do mend , partrizane e madhe e monarkisë që na mori të keqen .

 6. Kaonia says:

  Kujt lideri tjeter apo lalit qe ju e keni shume xhan…

 7. Kriminel Tropoje says:

  Domethene , sipas teje Partia Socialiste i ka blere 74 mandatet , sepse PS – ne nuk e voton asnje ne popull, po ashtu Erjon Velija ne Tirane ka blere votat.
  Nuk e di Monke me brime te madhe, a te kane ikur menstrucionet !!!!!

 8. SALI BERISHA says:

  edhe une jame dakort me MONEN te iki EDI RAMA e te KETHEHET LILUA NGA skra_KARI

 9. Vërra e Dibrës says:

  Moj shurrë që të vjen fjala era bajgë. O fshatunare burrë dibre

 10. Cecua me dyfek says:

  NGA sot kesaj duhet ti themi” vejusha e zeze” dhe partise se saj fole e kesaj merimange pasi po provohet se pas intriges politike kunder Tahirit qendron dora e Likes Berishes Duke perdorur Kukullat e prokurorise si dhe lolon lulush

 11. Albi says:

  Ik moj qelbesir e felliqur, familje e degjeneruar hajduta,mashtrues dhe trafikant, ju te LSI-s dhe ti kokmushke perpara se te merresh me Saimir Tahirin tregoni Ku keni fshehur baronin e droges Klement Balilin ju kujtoni se njerzit nuk ju njohin se ca partie dhe cfar njerzish jeni ju

 12. Harillaqi says:

  Shko moj kurve muti.Kush te pyet ty moj qelbanike? Pse nga ty varen zgjedhjet e parakohesheme?.Kemi dy muaj qe kemi bere zgjedhje,dhe ti monstre e keqe e Ilir mutit,do qe ta na çosh perseri.Shko dhe ço te teme a te tat,bashke me Ilirin tend.Palaço

 13. shushica says:

  Kjo nuk e kupton se Rama eshte me liberali qe mund te egzistoje ne Europe.Si pa kulture qe eshte ,kjo nuk di si eshte sjelle Tacheri me sindukatat ,punetoret dhe opoziten ,si sillet policia amerikane me demonstruesit pa autorizim ,si eshte sjelle shteti francez,gjerman ,italian me kedo qe nuk zbaton rregullat e bashkejeteses,si u soll guardia civil spanjolle me katalanasit paqesore qe donin vetem te votonin .Po une jam dakord qe te largohet Rama dhe ne krye te qeverise te vihet nje socialist i ri qe te zbatoje pa hezitim ligjet dhe kushtetuten ,duke filluar me procedimin penal te Berishes ,Bashes ,Metes ,si bashkefajtore ne krime ,vjedhje dhe shkaterrim te shtetit dhe ekonomise shqiptare.Atehere Monika do te beje greve urie per rikthimin e Rames….Sepse ne se vettingu fillon seriozisht dhe FBI do te beje ate pune qe ben edhe ne SHBA..ku edhe Trumpi po hetohet pa meshire ,natyrisht qe ditet e Berishes ,Bashes , Metes ,Mediut ,e kompani jane te numeruara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *