Provat sekrete kundër Tahirit dhe “Facebook-u” i Izet Haxhisë

Në provat e sekretuara që dolën gjatë seancës së dytë në Kuvend, për imunitetin e Saimir Tahirit, prokuroria ka ofruar edhe dëshminë, sipas saj, të një polici në Vlorë, i cili ka qenë në një tavolinë me Habilajt dhe ata i kanë thënë atij që janë kushërinj të Saimir Tahirit dhe janë pjesëtarë me të në trafikun e drogës.

Që provat “me të dëgjuar” janë të dobëta parimisht, kjo është diçka e njohur.

Me të dëgjuar nuk mund të implikosh për vepra të rënda penale askënd. Përfshirë dhe një deputet apo ministër.

Duhen prova, jo thashetheme. Sepse po të jetë kështu, do të mjaftonte të hysh në llogarinë e Facebook-ut të Izet Haxhisë dhe të fusje në burg, me këtë kriter, gjysmën e PD, duke nisur nga Sali Berisha e familjarët e tij.

Kujtojmë për shembull se Haxhia ka deklaruar disa herë se ish-kryeministri Berisha i ka kërkuar të hedhë një bombë mbi ambasadën amerikane në Tiranë si kërcënim ndaj ambasadores Mariza Lino?!

A përbën kjo një provë, sipas kriterit “Tahiri”?!

Saimir Tahiri nuk është engjëll, gabimet e tij në historinë aktuale janë të rënda dhe deri naive.

Por ama ai s’mund të jetë  subjekt dënimi me dosje të sajuara me nxitim, sipas justifikimit “jemi në pritje të faksit nga Katania”! Apo me dëshmi policësh nëpër kafene fshati. (Javanews)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Provat sekrete kundër Tahirit dhe “Facebook-u” i Izet Haxhisë”

 1. llalle harapashi says:

  Do i vije dhe ora Izet Haxhise te deshmoje para drejtesise se re shqiptare,sepse ai eshte bombe me sahat per ato qe ka bere,ka marre pjese,di e thote..dhe gjysma e PD-se me te vertete tmerrohet nga emri i tij duke filluar nga vicidolasi i djallezuar e i krimbur qe ne gen.Edhe Izeti po pret,sepse vertet ka qene ne rrethin e ngushte te qoftelargut dhe ka pergjegjesi per shume gjera te cilat i pranon dhe u del per zot sepse eshte njeri i beses dhe ka vegla,por dhe ne te tjeret qe shpresojme se drejtesia e re do ti ofroje statusin e te penduarit te drejtesise dhe do ta mbroje per te deshmuar per krimet e panumerta te Berrishovicit e te tjere krimineleve rreth tij,per te cilat Izeti ka dijeni.Koha punon per drejtesine e re.

 2. Ballushi says:

  Me jashteqitje proluroresh si LLALLA E Kusherijte e Saliut s’behet drejtesi,ne kete vend te cmendur mafiozesh e pordhitilaresh si Sali krimineli & CO

 3. Met says:

  … Frika nga VETIGU po terbon Prokurorin, dhe Ceten PD … ku bejne pjese shume prej emrave te Cetes PD … BERISHA me familje, Basha, Meta me familje, Mediu, Shkelzeni … etj etj.

 4. Tuku says:

  Ok, e shpetuat edhe nje trafikant te Rilindjes

 5. Arber Iliri says:

  Saliu nuk i kerkoi te hedhe nje bombe ne ambasaden amerikane por i kerkoi te kryeje sulm dhe ne 97 sulmi nuk ishte me nje bombe por me antitanke e mitroloze.Saliu duhet te hetohet per kete nxitje te terrorizmit.Turpi i shtetit shqiptar qe nuk merret me denoncimet per krimet e kryera nga Saliu.Denoncime qe vijne nga njeriu i tij me i afert deri ne 97 Izet Haxhia.

  1. ari says:

   arber-te ka vesh rama brek xhelili apo tanga si bushatit,a mos te ka perdhunu roshi ne grup.se ju te ridgherjes merak kini koperativat e enverit,kristaqit e stalinit.

 6. arben says:

  Do jete krimi me i madh ne historine parlamentare te Shqiperise po te pranohet kerkesa bajate e prokurorise per te arestuar Saimir Tahirin.Jo se ai eshte engjell apo i pa perlyer por se prokuroria u paraqet me provat me skandaloze qe as studentet e juridikut nuk do guxonin te benin te tilla gafa te pafalshme e jo me juriste me shume vite pune dhe me grada shkencore.Kjo trgon gjendjen e mjerueshme ku ka katandisur institucioni i drejtesise shqiptare qe pas 1990 militantet e PD mjafton te benin nje kurs 6 mujor si ne 1944 dhe nga fshatare gjysem opinge shnderoheshin ne gjyqtare e prokurore ne sherbim te partise qe vrisnin e prisnin nga te kater anet pa ju dridhur qerpiku e pa u hyre gjemb ne kembe per aq kohe sa i sherbenin Saliut,Kjo katandi e mjerueshme vazhdon ende sot e shkakton humor e habi ne rradhet e popullit qe shikon se si keta gjysmake te perkrahur fuqishem nga tentakulat e oktapodit berishian vazhdojne te marin vendime skandaloze per jeten tone .Turp e zoti i ndeshkofte te gjiyhe keta sharlatane.

 7. ardenicari says:

  o halera, shkruani qe “Me te degjuar nuk mund te implikosh per vepra penale askend”, kam lexuar dshmin e Fiqerete Shehut nga e cila u bazua enver qeni per te diskredituar mehmet shehun, te gjitha me te degjuar i kishte Fiqeretja, por ja qe ja morren parasysh dhe ja futen si mehmetit si fiqeretes !!

 8. Tropoja says:

  Saliu eahte me krimineli I madh I te gjitha kohrave ne shqiperi pa perjashtuar shkelxenin edhe orgiten kan vrare e prere popullin shqiptar te bijte e sales kan shitur e blere gjith shqiperine 💰💰💰

 9. perlat spahiu says:

  kjo verteton qe *parlamenti* kooperativist ,shqiptare eshte i perbere nga *deputete*te krimanele e te korruptuare,si shpjegohet,qe edhe mbas diktatures bynkjeriste,ne shqi-peri ,*presidenti* eshte nje hajdut i klasit te pare,e shoqja drejton nje *parti politike*,*kryetari i shtetit* jeton ne nje bunkjer ,prane dajtit,e shume kooperativiste * deputete*,dje pa breke ,fshires se bythes me gjethe fiku,sot me pasuri monetare,te pa justifikuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *