“Dixhitali” i Berishës: Syzet e Tahirit kushtojë 5 mijë euro

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një mesazh të ardhur nga “qytetari dixhital” sipas të cilit syzet e Saimir Tahirit kushtojnë 5 mijë euro.

Sipas sms së postuar nga Berisha thyhet se syzet që mban ish-ministri i Brendshëm janë të firmës se njohur Maybach, lloji hedonist, e cila cilesohet si firma me e shtrenjte ne bote dhe ku syzet optike kapin shifra marramendëse nga 5000 euro e siper.

“Lind pyetja: A mundet nje ish minister dhe nje deputet pa asnje te ardhur shtese përveç rroges te posedoje syze te tilla ? Prokuroria te hetojë se keto syze jane dhurate e Habilajve” – thuhet në sms-në e publikuar nga Berisha.

Postimi i plotë i Berishës:

Qytetari dixhital denoncon:

-Habilajt i blene Saje qorrit syze 5 mije euro! sb

“Pershendetje doktor. Keto syze qe posedon Saje “Qorri” jane te firmes se njohur Maybach, lloji hedonist, e cila cilesohet si firma me e shtrenjte ne bote dhe ku syzet optike kapin shifra marramendese nga 5000$ e siper.

Lind pyetja: A mundet nje ish minister dhe nje deputet pa asnje te ardhur shtese pervec rroges te posedoje syze te tilla ?

Prokuroria te hetoj se keto syze jane dhurate e Habilajve,anonim ju lutem”

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/auto_22554786_887967044697537_8178290683274111432_n_11508617080-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/auto_22554786_887967044697537_8178290683274111432_n_11508617080.jpg","attachment_id":"785224"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/taho2-1024x833-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/taho2-1024x833.jpg","attachment_id":"785225"}]
                 Loading...