“Dixhitali” i Berishës: Syzet e Tahirit kushtojë 5 mijë euro

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një mesazh të ardhur nga “qytetari dixhital” sipas të cilit syzet e Saimir Tahirit kushtojnë 5 mijë euro.

Sipas sms së postuar nga Berisha thyhet se syzet që mban ish-ministri i Brendshëm janë të firmës se njohur Maybach, lloji hedonist, e cila cilesohet si firma me e shtrenjte ne bote dhe ku syzet optike kapin shifra marramendëse nga 5000 euro e siper.

“Lind pyetja: A mundet nje ish minister dhe nje deputet pa asnje te ardhur shtese përveç rroges te posedoje syze te tilla ? Prokuroria te hetojë se keto syze jane dhurate e Habilajve” – thuhet në sms-në e publikuar nga Berisha.

Postimi i plotë i Berishës:

Qytetari dixhital denoncon:

-Habilajt i blene Saje qorrit syze 5 mije euro! sb

“Pershendetje doktor. Keto syze qe posedon Saje “Qorri” jane te firmes se njohur Maybach, lloji hedonist, e cila cilesohet si firma me e shtrenjte ne bote dhe ku syzet optike kapin shifra marramendese nga 5000$ e siper.

Lind pyetja: A mundet nje ish minister dhe nje deputet pa asnje te ardhur shtese pervec rroges te posedoje syze te tilla ?

Prokuroria te hetoj se keto syze jane dhurate e Habilajve,anonim ju lutem”

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/auto_22554786_887967044697537_8178290683274111432_n_11508617080-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/auto_22554786_887967044697537_8178290683274111432_n_11508617080.jpg","attachment_id":"785224"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/taho2-1024x833-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/taho2-1024x833.jpg","attachment_id":"785225"}]

5 komente në ““Dixhitali” i Berishës: Syzet e Tahirit kushtojë 5 mijë euro”

 1. Toni D. says:

  Kesaje i thone ;
  [email protected] e krushke sa here te dush
  se ste ndalon kush.

 2. Vlonjati 12 says:

  Po more z. Sali, eshte shume kollaj te besh llogarite e te tjereve ( “qytetari dixhital” eshte nje mashtrim ) , po yt bir pa punuar asnje dite bredh me dashnoren neper hotelet me luksoze te botes, kane hapur edhe nje dyqan rrobash firmato, kurse zotrote ke nje vile ne Gjirin e Lalezit sa nje lagje. Ku i gjetet ju keto te ardhur, veç korrupsionit dhe hajduterise ?

 3. Arbeni says:

  Ka rene spume poste ky Sal RRUMPALLA.
  Mua, me bene pershtypje gjuha ofenduese et keith krimineli te Shelqeres dhe disave ne PD. Si mund ti thuhet nje debuteti apo çdo qytetari te lire “Saje QORRI”. Kjo do te ofendonte te gjithe personat qe perdorin syze ne Shqiperi. Turp turp turp ! Kjo eshte nje prove per prokurorine per prekje te moralit dhe personalitetit te nje individi te lire. Jjo nuk ndodh qe te ofendosh fizikisht nje person ne anse vend te botes perndryshe este e denueshme.
  Duhet patienter qe te ndeshkohen te gjithe keta persona qe ofendojne me ligj.
  Nji pyetje: A guxon dikush ti those komshis ” Miremenjes QORR, apologetics’s hunde shtrember amo gojeprishur etj etj? Pergigja eshte JO (PERNDRYSHE ti i fut nje hu dhe dajak ose ankohesh per ofendim).
  Kurse Çuni i shlqeres mes banditet e tij ne televizione media paralament shajne et thone ç’ti doje truni i tyre i thare.

 4. qoka bo nomi says:

  Keta jane te pacipe, si keta si ata.Ato vertet jane te shtrenjta por Tahiri ishte ne fund te fundit bosi i gjithe Shqiperise dhe jo vetem Lazaratit.Prandaj, edhe syze qorri me te shtrenjta.

  ‘ja pra me cfare merren politqenet shqyptare dhe “vetingu” harrohet. Por faji nuk eshte vetem i ketij shpellari por edhe Edscobareve ne fuqi.

  Kur do dali Brace dhe Balla me ndonje deklarate per syte e Shkelzenit si kunderpergjigje dhe te vazhdoje kjo komedi tragjike deri sa te vine zgjedhjet e rradhes.

 5. beni says:

  Ka rene spume poste ky Sal RRUMPALLA.
  Mua, me bene pershtypje gjuha ofenduese et ketij krimineli te Shelqeres dhe disave ne PD. Si mund ti thuhet nje debuteti apo çdo qytetari te lire “Saje QORRI”. Kjo do te ofendonte te gjithe personat qe perdorin syze ne Shqiperi. Turp turp turp ! Kjo eshte nje prove per prokurorine per prekje te moralit dhe personalitetit te nje individi te lire. Kjo nuk ndodh qe te ofendosh fizikisht nje person ne asnje vend te botes perndryshe eshte e denueshme.
  Duhet patienter qe te ndeshkohen te gjithe keta persona qe ofendojne, me ligj.
  Nji pyetje: A guxon dikush ti those komshis ” Miremenjes QORR, hunde shtrember apo gojeprishur etj etj ? Pergigja eshte JO (PERNDRYSHE ti i fut nje hu dhe dajak ose ankohesh per ofendim).
  Kurse Çuni i shlqeres mes banditet e tij ne televizione media paralament shajne et thone ç’ti doje truni i tyre i thare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *