Konspiracioni i Nokës: Rama u fsheh 4 ditë dhe doli vetëm pasi bëri paktin me Tahirin që ai të…

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se kryeministri Edi Rama po mbron ish-ministrin Saimir Tahiri pas garancisë që mori nga ky i fundit me kushtin se nuk do e fundoste edhe atë.

Përmes një satusi në facebook Noka shkruan se Rama u fsheh 4 ditë në errësirë, dhe nënshkroi paktin ku ish-ministri nën akuzë ndërkombëtare për trafik droge nuk do e marrë me vete në pusin e thellë të drogës e parave të pisëta.

POSTIMI I NOKËS

4 ditë u fsheh, nuk e pa njeri ku kishte futur kokën, jepte e merrte me Tahirin, i conte emisarë e ndërmjetës, dhe pasi nënshkroi paktin me të, paktin ku ish-ministri nën akuzë ndërkombëtare për trafik droge nuk do e marrë me vete në pusin e thellë të drogës e parave të pisëta ku janë zhytur bashkë, e bashkë me të dhe shumë ministra e familjarë të tij, vetëm pasi u sigurua që Tahiri s’do flasë, dhe pasi Tahiri mori mbrojtje prej tij duke mos lejuar prokurorinë të bëjë punën e saj, Edi Rama u shfaq në publik.

4 ditë në errësirë, në ethe, merr e jep mes kupolës mafioze të vendit, këto 4 ditët e fundit kanë treguar për çdo shqiptar, për të madh e të vogël, se cili është narko-shteti që kishim në 4 vite.

Dhe kush ishte në krye të këtij narko shteti? Ai u denoncua vetë faqe gjithë botës. Ishte ai që u zhduk në këto 4 ditët e fundit ku të palarat dolën në shesh. Që nuk ia pa askush fytyrën. Mori garanci nga Tahiri që sdo flasë për përfshirjen e tij direkte, që sdo përdorë prova, filmime e fakte që ai i ka për të, për ministra e për olsa, dhe pas kësaj u shfaq me predikimin e zakonshëm, dhe sulmin ndaj opozitës.

Edi Rama është i vetmi që i merr shqiptarët për budallenj, sikur nuk e kuptojnë cfarë ndodhi.

Pse u zhduke këto 4 ditë?

Ku ishe futur?

Cfarë ka Tahiri për ty, që të bëri të fshihesh në skuta të errëta?

Por nga ana tjetër, për shqiptarët u bë e qartë gjithcka;

Ti zgjodhe Tahirin, përpara drejtësisë italiane, përpara partnerëve ndërkombëtarë, përpara drejtësisë shqiptare.

Ti zgjodhe Tahirin përpara qytetarëve shqiptarë, edhe pse i faktuar me mijëra faqe nga drejtësia italiane si i përfshirë direkt në trafik droge.

Ti zgjodhe kupolën mafioze, paktin me krimin, dhe jo të ardhmen e vendit.

Pse e bëre këtë zgjedhje???Shumë e thjeshtë; sepse zgjodhe për të mbajtur edhe ca kohë pushtetin. Rruga tjetër, lëshimi i Tahirit, lënia e drejtësisë të funksionojë, ishte tatëpjeta jote, fundi më i keq, më dramatik se cdo ankth që ke përjetuar këto 4 ditë.

Kjo që zgjodhe, është rruga më e shkurtër, por jo më e sigurta.

Edi Rama ka fituar vetëm pak kohë.

Por fundi eshte i afert….Tashme nuk ka zgjidhje tjeter vec rrezimit te tij ..

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Konspiracioni i Nokës: Rama u fsheh 4 ditë dhe doli vetëm pasi bëri paktin me Tahirin që ai të…”

 1. Erka says:

  Doli dhe ky qe sdi te lexoje dhe te shkruaje shqip. Edhe gomari xhajes tim ja kalon per inteligjence.

  1. Genci says:

   I ka sulur te gjithe UDB-istet esadisti qe te lehin si qener. Te gjithe po e shohim qe nuk ka prova dhe keta langot vazhdojne te therrasin qe keta po fshehin provat. Po te kishte prova do ti kishte Prokuroria sepse ‘provat’ vijne nga mafia Italiane dhe jo Rama. Vazhdoni me genjeshtrat. Mafia italiane ju erdhi ne ndihme kur po sulmonit qeverine duke ju derguar nje pilot me avion qe e mbajtet ne kovaleshencen e Durresit dhe e liruat me prokuroret tuaj tropojane, Hajdarmaten. Tani ju erdhi prape ne ndihme me pergjime per kamionistin Saimir. Hahahaha vazhdoni laro lehni, lehni se do ti merrni te keqen Rames.

 2. eli-tiv, says:

  …idiot..Rama ju la kohen dhe hapesiren te vepronit e te thoni te gjithe budallalleqet tuaja….poshteruat edhe prokuroret e prokurorine…Pastaj pse duhet nxituar, si mund te burgosen njerezit per nje fjale goje?? hetimi eshte proces..Tahiri nuk vrau njeri dhe u kap ne vend …shihet qarte qe po luftoni me kohen…duhet ta dine se koha juaj ka mbaruar..

 3. Elvi says:

  Spiuni serb dhe “diamanti” -C’do njeri ben gabime ortografike kur fle”! Quhet “lapsus” i kenduari i Berishes dhe serbeve!

 4. mirel says:

  Kjo eshte e verteta. E nxorri surratin pas 4 ditesh padi u sigurua qe nuk del gje per te.
  As surratin nuk nxori por fotografine e Liqenit te Komanit.
  Ky eshte kafshe fare. Duhet te kishte bere se paku deklarata publike per ngjarjen.
  Po cfare te thote qeni? Qe pastron parate e mafies me HECet neper lunenj? Qe i shet shqiptaret per 5 leke?
  Koncesione ne plerat, me naften, me lumenjte, me pakicat kombetare, me kishat dhe xhamite..popull tarallak shqiptar ky eshte strumbullari i gjithe marrezive.
  Po te donte ky e kish bere Vettingun dhe gjykatat do i kishte vene nen gjykim popullor me referendum. Nuk do vete pisi, prandaj vazhdon jeta e sigurt e krimineleve ne Shqiperi.

 5. Azio says:

  O Flamur!
  Para se te flasesh keto budallalleqe,a ka mundesi zotrote te na thuash dicka si u perfshive ti ne organet e UDB jugosllave?
  Si u lidhe me fije te fshehta me Sale Karaxhicin?

 6. Bariu says:

  Injorant exelent si flamur Noka ,nuk gjen jo ne rajon ,por shume me gjere.Me te tille mostra PD ,po perfundon si nje parti komplet e degraduar.Keq na vjen se e kemi perkrahur me shpirt,si nje parti shprese…..

 7. Bozen says:

  Kur degjon kete gamorin kur pellet , thua – valle te gjithe ata qe militojne ne pd keshtu jane , kaq te zgjuar si ky spiuni i UDB?

 8. Haka Tekizoti says:

  Vini re! Këtij vetëm një javë apo një muaj kurs i bëri UDB-ja dhe shihni çfarë specialisti është bërë. Apo po përfiton dije të reja nga vazhdimi i trajnimit me shkollë nate. Lum PD-ja, lum Sala po dhe lum Shqypnia që e ka!

 9. haha says:

  paska marr edhe ky hajvan kukusi ,
  lexione aktrimi ,me bo xheste e me marr poza ,
  si bbythqimi basha e putana e shpells brrishi

 10. Koba says:

  Je i pa besueshem o Z.Noka.Me qene se je shpallur Siun Serb. nuk kane vlere fare ato qe thua.Po prit njehere se po afron VETINGU.Te shohim se si do te kerkosh Vrimen e Miut Larush.Po jane zene vrimat dhe do te dalesh cullak para Drejtesise.Morracak

 11. Refugjati-Hallexhi says:

  SPIUNI i Ndyre i UDB-se qe u “Punesua” me NDIHMEN E SAJE NE SHQIPERI..ike te qifsha Motren..lol

 12. Adn says:

  VARI LESHT,,FOLI DHE GOMARI NOKA,,,TI ISHE MANGUT O GOMAR,,,,PA OFENDUAR GOMARIN SE ESHTE KAFSHE PUNTOR,,,KY GOMARI NOKA KAFSHE PARAZITE QE USHQEHET ME KRUNDET QE I HEDH SALIU,,,

 13. Kuxi i kafsheve says:

  Eh mer kafshe e eger kuxi.. bere 4 milion euro me lazaratin o katnar i pashkolle. Ish portieri i PD gojorja e berishajve. Ke dhe goje e flet o monster

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *