Luan Rama ironizon PS: Ec e ec e s’kanë të sosur kriminelët e Rilindjes

Zv-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar pas fjalimit të kryeministrit Rama për Saimir Tahirin.

Përmes një postimi në facebook Luan Rama shkruan se “…Rama i përfshirë prej panikut e frikës, na dëshmoi të gjithëve që ai është përgjegjësi kryesor për situatën e rëndë kriminale në vend”.

STATUSI I PLOTË

Një një shtet demokratik, në shtetin e të drejtës me pushtete ligjërisht të ndara, tagrin ligjjor për të çmuar vlefshmërinë apo pavlefshmërinë e provave e ka vetëm gjykata, askush tjetër!

Kryeministri, edhe sot në mbledhjen e deputetëve të rilindjes, i përfshirë prej panikut e frikës, na dëshmoi të gjithëve që ai është përgjegjësi kryesor për situatën e rëndë kriminale në vend!

“Ec e ec e s’ka të sosur ky kanali i Myzeqesë” – thuhet në një poemë të viteve të para të epokës socialiste!Fare mirë sot nën qeverisjes e kriminelorilindjes, ato vargje mund të përshtaten: “Ec e ec e s’kanë të sosur kriminelët e Rilindjes…”.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Luan Rama ironizon PS: Ec e ec e s’kanë të sosur kriminelët e Rilindjes”

 1. Monika says:

  Te erdhi goja ty , po ku ishe ti kur u kap Likja me bllok ne dore ku ishe, apo ke p….. sat tome.

 2. BUTRINTI says:

  qr, qe te duket vetja luan . prit dhe pak sa te ikin drejtesia tropojane dhe do marresh vesh kush e ka numurin me te madh midis krimineleve dhe te korruptuarve . ose per paradhenie pyet moniken .

 3. Genti says:

  Po mer gollo po me keq se Shrek LIke koke lopa dhe se Fiona e shoqja nuk ka.
  Jane ne vend te pare vijne nja 100 vende bosh dhe fillon vendi i dyte me malok Sali Bishen and co.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *