Paloka i përgjigjet Tahirit: Nga këto letra që po tund ti sot, mori dhe Roshi i Kavajës

Deputeti i Partisë Demokartike Edi Paloka ka reaguar pas publikimit të një dokumti nga Saimir Tahiri ku vërtetonte që ai nuk po hetohej nga Prokuroria Italiane e Katanias.

Përmes një postimi në facebook Paloka i thotë Tahirit se ….”nga këto letra që po tund ti sot, morën dhe Roshi i Kavajës dhe një pjesë e të inkriminuarve të tjerë të Ramës”.

Postimi i plotë i Palokës:

Nga keto letrat qe po tund Tahiri, moren dhe Roshi i Kavajes dhe nje pjese e te inkriminuarve te tjere te Rames, madje edhe kur kishin qene te denuar e jo thjesht te hetuar…

Ky, Tahir Habilaj , duhet te pyesi Ramen ( se keshtu sqarohet dhe publiku);

Pse e largoi nga minister?

Pse me gjithe se ishte “ministri me i suksesshem “ dhe me gjithe “suksesin” ne zgjedhje , nuk e vuri me ne listen e ministrave?

Pse e perjashtoi nga grupi parlamentar ?

Rama di ndonje gje me shume apo nuk di asgje per kete ceshtje?

Shume shpejt shqiptaret do marrin me shume se keto pergjigje pavarsisht ka apo jo vullnet Rama ta bej nje gje te tille.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Paloka i përgjigjet Tahirit: Nga këto letra që po tund ti sot, mori dhe Roshi i Kavajës”

 1. uje ne hava says:

  Mo po ju cfare fakte kini , leri cfare ka bere Rama per Thair Saitheri. Pse nuk flet per kryetarin tend qe vodhi 230000 ero dhe e mbuloi me nje raport mjekesor te marre nga mamia e lagjes.

 2. Katerina die Große-Madona prej Sauku says:

  Ju zagaret e Berishes,jeni aq te poshter saqi kur e hapni gojen veç e qelbni njiket vend.
  Sot eshte dita kur Adriatik Lllalla te jap DORHEQJEN ky PUSHT KRYEPROKUROR qi perdoret nga Berisha sa her i duhet te largoj vemendjen nga krimet makabre te tij dhe te femijve .
  Pse nuk heton per ÇEZ-IN ku jan vjedh milliona Euro nga paret e shqiptareve.

 3. Roland says:

  Hahahahahahahahaaaaaaaaaaaa

 4. Dike Mullai says:

  “Nga keto letra qe po tund ti thot, morri dhe Rothi i Kavajes” ?!

 5. ela says:

  Mo memec dhe thuthuq,pse mo gjyq politik do i bejme Tahirit?,ju zagaret e veriut u bete bashk luli qelbesira Dibran Moncja Dibrane,Ti Malok shkodre <Sala Tropojan bashke me te gjithe prokuroret,Luan Rama Matian,Ylli manjani Dibran ,etj eshte nje shprehje dibran qe ju e dini mire.
  llalla fshatar 100 karat,visho palaco thjesht sepse pati sukses nje jugor dhe ju nuk e honepsni se vetem eshte jugor.,te pakten eshte bure dhe jo kurv si ju qe slate byth te sales pa puthur,ju dhe grate jeni gati tua jepni Sales po tua kish kerkuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *