Paloka i përgjigjet Tahirit: Nga këto letra që po tund ti sot, mori dhe Roshi i Kavajës

Deputeti i Partisë Demokartike Edi Paloka ka reaguar pas publikimit të një dokumti nga Saimir Tahiri ku vërtetonte që ai nuk po hetohej nga Prokuroria Italiane e Katanias.

Përmes një postimi në facebook Paloka i thotë Tahirit se ….”nga këto letra që po tund ti sot, morën dhe Roshi i Kavajës dhe një pjesë e të inkriminuarve të tjerë të Ramës”.

Postimi i plotë i Palokës:

Nga keto letrat qe po tund Tahiri, moren dhe Roshi i Kavajes dhe nje pjese e te inkriminuarve te tjere te Rames, madje edhe kur kishin qene te denuar e jo thjesht te hetuar…

Ky, Tahir Habilaj , duhet te pyesi Ramen ( se keshtu sqarohet dhe publiku);

Pse e largoi nga minister?

Pse me gjithe se ishte “ministri me i suksesshem “ dhe me gjithe “suksesin” ne zgjedhje , nuk e vuri me ne listen e ministrave?

Pse e perjashtoi nga grupi parlamentar ?

Rama di ndonje gje me shume apo nuk di asgje per kete ceshtje?

Shume shpejt shqiptaret do marrin me shume se keto pergjigje pavarsisht ka apo jo vullnet Rama ta bej nje gje te tille.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...