Lidhje të forta me ISIS, Italia dëbon shqiptarin. Rrezik për…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një shqiptar dhe një maqedonas janë dëbuar sot nga Italia, për shkak të sigurisë kombëtare.

Mësohet se janë dëbuar një 27-vjeçar shqiptar dhe një 36-vjeçar maqedonas, banues në Barese.

Mediat italiane raportojnë se dy personat kishin marrëdhënie të ngushta me një shtetas maroken, i cili ishte mbështetës i ISIS, si dhe me ekstremistë të tjerë të arrestuar në Kosovë për lidhje me terrorizmin.

Ndërkohë, në kompjuterët e dy personave të dënuar janë gjetur materiale komprometuese me përmbajtje anti-perëndimore.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Lidhje të forta me ISIS, Italia dëbon shqiptarin. Rrezik për…”

  1. Orhan Pamuk[historian nobelist turk,USA]: ''.....muslimonet shqipfoles,jane turq ,jane vazhdim i identitetit turk ne Evrope.........'' says:

    Tema,turp te citoni si ”shqiptar” nje leshqen turk,vetem sepse ai flet shqip…………..!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *