Prokuroria ndërron mendje, “zbarkon” në shtëpinë e Saimir Tahirit

Një ditë më parë, Prokuroria shpërndau një lajm në disa media, se tani nuk ka më vlerë të kontrollohet shtëpia e Saimir Tahirit, pasi sipas tyre, ai gjatë këtyre ditëve i ka fshehur provat.

Por, sot Prokuroria ka ndërruar mendje.

Ajo ka kryer kontrollin e shtëpisë së ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Kanë qenë 4 oficerë të Policisë Gjyqësore të kësaj prokurorie të cilët kanë mbërritur rreth orës 14.00 në shtëpinë e deputetit.

Kontrolli vjen një ditë pasi Parlamenti votoi kundër dhënies së autorizimit për arrestimin e Tahirit, dhe pro heqjes së imunitetit.

Para kontrollit, Prokuroria ishte kujdesur që të njoftonte edhe mediat, në mënyrë që shou të bëhej i plotë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/1-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/1-1.png","attachment_id":"787595"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/2-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/2-2.png","attachment_id":"787596"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/3-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/3-1.png","attachment_id":"787597"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/4-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/4-2.png","attachment_id":"787598"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/5-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/5-1.png","attachment_id":"787599"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/20171026-141522-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/20171026-141522.jpg","attachment_id":"787562"}]

9 komente në “Prokuroria ndërron mendje, “zbarkon” në shtëpinë e Saimir Tahirit”

 1. zaho says:

  Ja dhe trimat ngjiten shkallet ,te kishit pritur edhe ca

 2. alby says:

  e cgjetet.nje mut e thirrni edhe lulin ,salen e monen me nga nje luge e futjuni ta hani.Ju befte mire

 3. Zigur Qarri says:

  Ekipi iku ne Dubai per ndeshje miqesore,celularet i kan mbyllur.

 4. Genti says:

  Se paska marre dot Lulja garancine e paprekshmerise per Sale halene dhe veten. Tani con horrat per kontoll qe te kapin ndonje gje per ta bere si komete qe eshte duke goditur token. Do dale dhe ke Blend fantomasi ti njoftoje shqiptaret te lidhin qente se rreziku eshte i madh . Dhe ne fund do terheqi grupin e kriminelave nga votimi i metejshem per ndryshimet e vetingut se procesi ka rene ne duar te qeverise se korruptuar.
  O zot tu qeroje mortja nje dite e me pare Sale,Lul,Like ,Mona me gjithe suiten qelbanike te prokuroreve dhe gjygjtareve qe ju vine nga pas.
  Ne mos Zoti nuk degjon edhe kesaj rradhe ka popull qe do tua tregoje vendin.

 5. Tes says:

  Po pse nuk ka shkuar edhe Sali Berisha me keta prokuroret qe te beheshin 4 Tropojane ha ha ha…

 6. Germo Tare germo… kockat e qenit te ngordhur do gjesh

 7. Pensionisti says:

  Sipas ‘ IFORMATORIT LLAPAQEN” njoftohemi se policia ka gjetur gjate kontrollit ne shtepine e Tahirit dy qese me flori,si dhe 3 kallashnikove model sovjeto-kinez ,me kaliber 7;62 si dhe 6000 fishek ,tepruar nga Gerdeci. Por “INFORMATORI LLAPAQEN’ gjithashtu thote se midis Tahirit e policise kontrolluese ka kontrakdita antogoniste.
  1 ‘Konrakdite e pare eshte se ne dy qeset e floririt u gjet nga nje leter e futur gabimisht ku lexohej: ” Per ILIR Metn”
  2. Pas thirrjes se Sali Berishes per armatosjen e popullit Kallashet e fisheket i dhurohen Sali Berishes e djalit numr 1 ,Zenit. Per djalin nr,2 te Saliut, Malltezin, nuk jepen ,sepse ai po ” lufton ” si luftoi komunizmin te rradha e djathit, me bidonat,qeset e kllufet prej plasmasi qe ndotin ambjentin. Tani debati eshte pse Sajmiri me kushurinjte ua kane marre ketyre . Ngelet te therritet Ristani ,per te vertetuar ne se letrat jane hedhur gabim ,apo jo……… Iliri e saliu kane hapur padi penale ndaj Sajmirit…. Te shoim se kujt i takojne keto materjale. Gojet e mira thone se emrat ne leter jane te panegociushem. Pervec prokurorise e gjykatesve ,nga ana politike do te jete nje komision i ngritur vetem nga opozita me Dashamir Shehun kryetar, Fatmir Mediu zv/kryetar dhe Vangjel Dule Sekretar. Antare nuk ka ,megjithese Nard Noka ka bere kerkesen prane Lulzim Bashes. C’do gje eshte ne hetim…..

 8. kepucari says:

  Kishin mandat te pakten, apo … jepi muco!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *