Qeverisje PS-PD? Surprizon aleati i Bashës: Rama po shkon drejt bashkëqeverisjes me…

Kreu i PDK, Nard Ndoka i ftuar në “45 minuta” nga Denis Minga në Report Tv ka thënë se Edi Rama do bashkëqeverisë me kryetarin e PD, Lulzim Basha

I pyetur për deklaratën e pak ditëve më parë, ku Ndoka u shpreh se Rama po ia dhuron qeverinë Bashës, Ndoka tha se kjo është e vetmja zgjidhje për kryeministrin, përpara skandalit të madh, sipas tij, atij të drogës.

Mendoni se z.Rama dhe z.Basha do shkojnë drejt një qeverisje të përbashkët?

Në këto momente nuk ka rrugë tjetër. Rama t’i qëndrojë asaj marrëveshje që ka bërë, është e vetmja që ka bërë me përllogaritje të sakta. E ka menduar në ditën e keqe, s’e ka menduar që do të binte kaq shpejt. Është përballë një skandali të madh në politikën shqiptare dhe kjo ditë i erdhi. Z.Rama është i detyruar të gjejë një zgjidhje politike, përtej lojërave dhe agonive, ai do të fillojë një zgjidhje politike dhe Basha është i vetmi çelës, është e vetmja mundësi shpëtimi i z.Rama, për t’ia dorëzuar stafetën pa shkuar drejt zgjedhjeve dhe për t’i hapur rrugën reformave dhe funksionimit të shtetit.

E shikoni me Ramën kryeministër këtë bashkëqeverisje?

Nuk janë votat ato që i japin mundësinë Ramës për të vazhduar më tej, për faktin se është sskandali që është në mes të votave të z.Rama dhe pjesës së moralit, konsumit politik dhe pjesës ligjore, pasi priten skandale më tej, jo vetëm nga prokuroria shqiptare por edhe shërbimet e tjera në huaja, kjo luftë mediatike do vijojë akoma edhe më tej. Kjo është në të mirën e vendit sesa të z.Rama. Nuk ka rrugëzgjidhje tjetër.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Qeverisje PS-PD? Surprizon aleati i Bashës: Rama po shkon drejt bashkëqeverisjes me…”

 1. Fredi FR says:

  Ky eshte totalisht idiot,kaubojsi duket intelektual kur e krahason me kete.

  1. malokeria = qeneria says:

   Kurse une mendoj qe PS te mos jete fare ne qeveri. Mjafton PD, LSI dhe aleatet e tjere. Fatmir Mediu, Min. Mbrojtjes, Nard Ndoka si gjithmone ne Shendetesi, Jamabri Min.Mjedisit, Argita ne Drejtesi, Shkerdheni Ekonomi, Monika Energjitike, Tit Vasili ne Komunikacion, Vangjel Dule Min e Jashtme, Muli Min e Brendshme dhe Lulushi natyrisht Kryekar i qeverise. Vendoseni ne tavoline ne mbledhjen e ardhshme dhe i thoni presidentit Meta qe ne keshtu duam, edhe sherbimet e huaja ruse, serbe, greke ju mbeshtesin, fundja Shqiperia kurve qe ta shkerdhejne te gjithe eshte bere. Per popullin mos e rruani si gjithmone. Kush nuk paguan dritat, zapton token e tjetrit, vjedh makinen e tjetrit lidhuni edhe nga nje rroge si shperblim, nderkohe qorrat e jugut, mocaloret si gjithmone te ulin koken dhe te punojne per maloket. Maloket pronare, qorrat e jugut skllever. Kur ju ecen pse te mos e beni. Ju la Rama robqiri te kakarisni dhe ju rraseni thelle e me thelle. Rrofte Ahmet Zogu i kurves dhe Azemi, hajdari i demokracise. E mbani mend Olldashin qe nxori nga shtepia ne Durres nene Sofine, e cila nuk i mbijetoi dot te ftohtit dhe vdiq ne lulishte? Ai e vrau drejtperdrejt. Po i digjet ne ferr shpirti Olldashit. Eshte bashkuar me Dritan Priftin, Gazideden. Se shpejti uroj edhe per Salkarin e Sheqeres. U burofte varri mut.

 2. Adi says:

  Si gjithmone prodhon humor te papare.

 3. Niku says:

  po i pelqenka ndonje post si minister i shendetesise

 4. Mihali says:

  Kjo kur s’ka per te ndodhur !

 5. fieraku4u says:

  RAMA ME 74 DEPUTET E PS, DHE 3 CAME NE XHEPE, KY IDIOTI THOT RAMA KUALICION ME BASHEN PER BASHK-QEVERISJE. KOKRRA E IDIOTIT FILOZOF NDOKA.

 6. Sali says:

  O nardo, me fal qe dhe emrin ta shkruaj me germe te vogel, ne kete ambient mbytes dhe depresioni total social, je e vetmja rreze qe leshon humor dhe na e ben diten me te bukur. Nuk ka rendesi sa idiot apo i shpifur je, por sinqerisht je shume i lezetshem. Te kemi aset qe duhesh “ruajtur nga shteti”…jo si atehere kur e “rruajte” ti shtetin, kur ishe Min i Shend.

 7. Paqesori says:

  Kur thote profesor Fuga…ketij i ka ndodhur Kanabizimi i trurit…Jo se te tjeret jane esell, po ky ka tejngopje…*:-h heilà

 8. Nardi says:

  kur e shikon kete fotografine e mesiperme,me keta aleatet e lylit,te duket sikur shikon rroshforin tek filmi kapiteni dhe banditet qe e rrethonin e do ndesheshin me tre mosketieret dhe D’artanjanin dhe do mirrnin to bulo.Por ky nard karagjozi eshte dhe me i lezetshmi nga te gjithe,se sheh enderra naten dhe i shpreh ne televizion diten dhe na ben per te qeshur,eshte bere firme i shkreti,tani qe nuk ka as cirk stabel,e zevendesion ai kllounin e dikurshem.Bravo Nardi!Vetem une nuk e di, i merr ky ne telefon gazetaret e emisioneve apo e marrin ata te gajasemi pak me te???

 9. shqip says:

  Te njejten oferte i bene tradhetaret e kombit E. Hoxhes ne 44n. Ti bere luften , fitove , fitove dhe zgjedhjet , tani ndaje pushtetin me ne i thane . Dhe ai e ndau . Atyre u dha pushtetin e ” kromit ” , dhe fitimtaret i vuri te qeverisin . Nqs Rama e ndan pusht-etin me ca dembele injorante si ky perversi ketu , atehere ky vend ka marre fund perfundimisht . Maxhorance me te qarte se kjo , Shqiperia nuk ka patur qe nga viti 91 . Te largosh Tahirin nga grupi parlamentar , ne menyre qe ai te pastrohet nga akuzat , nuk do te thote qe ta ndash pushtetin me Shehin e me Dulen . Largqofte te ndodhe nje gje e tille .

 10. Treviso says:

  Akoma vazhdon te shikoje endrra me sy hapur Nuli?

 11. akon says:

  Pika që s’të bie!Pse për Bashën vitoi shumica?
  Va fa ……..

 12. rroku says:

  Ky eshte koka e politikes Shqipetare,ky eshte Nostradamusi Shqipetar,mos i nenvleftesoni medimet qe jep,se ky nuk .. … kot,ky dicka din.

 13. Ketu eshte per te ikur naten dhe jo diten. Imagjino te jape mendim per qeverisjen e nje vendi NARD NDOKA, ne person qe hyri ne politike aksidentalisht dhe po ashtu po qendon. Nje person me shkolle te mesme elektrike nga magazinat e VAUT DEJES te drejtoje vendin.
  Ku ku per kete vend te cilin E KA BEKUAR PERENDIA PER ATE QE I KA DHURUAR ( MALIN, FUSHEN, BREGDETIN, MINERALET, NAFTE ETJ.) por
  E KA MALLKUAR DUKE NXERE NE PLAN TE PARE TE POLITIKES E TE PUSHTETIT njerez qe cdo gje mund te jene ( DUKE FILLUAR NGA INTRIGANTE,
  HAJDUT, KRIMINELE, TRADHETARE TE KOMBIT) dhe drejtues te nje vendi nuk mund te jene.
  Kur i jepen rendesi injoranteve si NARD NDOKA te ngrihen qipet perpjete.
  Te shikojme se cfar do te na pjelle dita e neserme qe te degjojme yneret e SALI BERISHES, LULZIM BASHES, KRYEVOGLES, EDI SKICOS etj.
  Me falni se harrova VASILIN E L.S.I. i cili i mori gruan shokut te ngushte.
  Naten e mire dhe pafshit enderra me buke leperushi.

 14. sapa says:

  Hajdutet i bashkon nje qellim!Kush pyet per votuesin naiv shqiptar?

 15. Jimi says:

  Ti more politikan qe flet sikur ne te dy anet e bulcive ke nga nje koker arre ne goje! Mire i ke ber hesapet! Rama, Lulekuqja, Luja, Vllahutini, dreqi dhe i biri, por me duket sikur dicka ke harruar? Kjo qeveria qe do te krijohet mos do te zevendesoj qeverine amerikane pas renies se TRUMP-t?
  Po te jete se Amerika eshte dakord me kete iden tende brilante dakord, por me duket sikur ti e kishe llafin per ne Shqiperi dhe mua mu duk se te thashe se sikur mungon nje gje ” e vogel”? He se mu kujtua. Ore po popull ka ne Shqiperi? Se mua me duket se ne te tilla ngjarje sikur edhe kete dreq milet edhe si per te lare gojen e pyesin? A po ce do? Hic mos e pyesni, se vec per te prishur pune eshte mileti! Harrova te te them edhe nje gje! Mire ju nuk e pyesni ,miletin qe ju beri “politikane”, por puna eshte se a do t’ju pyesi ky milet kur t’ju marri me shqelma e t’ju terheqe zvarre per perdhosjen qe kerkoni ti beni?

 16. Vertino says:

  O nard cari.Nje qytetar digital me njoftoi se atij dashit qe prin kopene po i bien topet,prandaj shpejto t’i merrni.Merr me vehte edhe lylin,dulen,mediun dhe mos haro te marresh edhe bace salien.
  Tung.nga USA.

 17. jkoreshi says:

  Disa dite me pare ne parlament Luli e mbylli fjalimin me frazen:
  -Peshkatari eshte peshku I madh.
  Me tej per replike Rama I thote:
  -Nuk dua ta besoj qe ke fillu me perdor talentin e Nardit.

 18. qoka bo nomi says:

  Ca nu ban vaki n’Al banistanin kamunist.

  eeheheeh, u harru Tahiri dhe syzet e qorrit Made in Deutchland.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *