“Tahiri”, Spiropali reagon ashpër ndaj kreut të PD: More dy goditjeve te njëpasnjëshme nga SHBA, ule qepenin e gojës dhe…

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali ka reagur pas fjalës së Bashës para gazetarëve ku tha se Saimir Tahiri nuk do ti shpëtojë dënimit.

Përmes një statusi në facebook Spiropali thotë se …”Basha u përpoq shume por nuk e fshehu dot pengesën ne fyt, pas dy goditjeve te njëpasnjëshme qe mori maskarada politike me drejtësinë, nga asistent Zv.Sekretari i Shtetit dje dhe ambasadori i SHBA z.Donald Lu sot”, në lidhje me çështjen “Tahiri”.

Statusi i plotë i Spiropalit:

Lulzim Basha u përpoq shume por nuk e fshehu dot pengesën ne fyt, pas dy goditjeve te njëpasnjëshme qe mori maskarada politike me drejtësinë, nga asistent Zv.Sekretari i Shtetit dje dhe ambasadori i SHBA z.Donald Lu sot.

Mbeshtetje hetimit, deri ne fund, por jo shenjestrime politike (siç ben Fronti i Deshperimit). Zbulim i te vertetes per qytetaret, deri ne fund, por jo gjyqe si ne komunizem (sic bejne Karavidhet e Shportes Opozitare).

Pa faj apo me faj, nuk e thote dot askush perveç hetimit dhe gjykimit (keshtu qe ta ulin qepenin e gojes te gjithe dhe te respektojnë Kushtetutën e ligjin)!

Ja keto mori vesh Lulzimi dje dhe sot e doli me fytin shtrenguar, prej nga nxorri me syte pertoke vaktin e dites opozitare.

Krenare per Partine Socialiste dhe per kete shumice qeverisese qe drejtesine e ka fryme, jo logore si vulehumburit e opozites se derrmuar ne 25 qershor.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në ““Tahiri”, Spiropali reagon ashpër ndaj kreut të PD: More dy goditjeve te njëpasnjëshme nga SHBA, ule qepenin e gojës dhe…”

  1. lloqelloqe says:

    Spiropal nuk je faktor as kur hesht, as kur flet, as kur leh, as kur kuis.
    Je e ndotur si me hajduteri te vockla qe te bejen oridnere ashtu edhe me korrupsion ne aktivitetin shteteror qe te kriminalizon.
    Mut se mut je, degjo keshillen time; mundohu te jesh mut i thare se mund te kalosh nen radar. Mutit te lagur i ndihet era me larg dhe do vi nje dite qe do te duhet te jesh larg vemendjed se ligjit por era do te te zbuloje.

  2. Niko Shpiragu says:

    JU dukeni vajze e zgjuar dhe kurajoze. Respekt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *