“Tahiri”/ Vasili: Lu dhe Hoyt Yee folën drejt, kryeministri në krizë përkthen shtrembër

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ambasadorit amerikan  Donald Lu dhe zyrtarit të DASH Hoyt Yee për çështjen “Tahiri”.

Përmes një postimi në facebook Vasili thotë se Lu dhe Hoyt Yee folën drejt, por Rama përkthen shtrembër.

Statusi i plotë i Petrit Vasilit:

Lu dhe Hoyt Yee folen drejt, kryeministri ne krize perkthen shtrember.

Amerikanet Lu dhe Hoyt Yee folen drejt e thane:askush s’mund te jete mbi ligjin.Kryeministri ne hall doli mbi ligjin dhe beri gjyq politik,qe te mos gjykohen te tijte dhe ai vete.

Lu dhe Hoyt Yee thone:te dale e verteta. Kryeministri i trembur i ngre barrikade dhe voton kunder te vertetes qe ajo te mbytet e te mos dale.

Hoyt Yee thote:mbeshtesim plotesisht prokuroret dhe gjykatesit.Kryeministri ne panik i sulmon pacipesisht ata dhe do qe ty mbylle gojen.

Amerikanet kane folur qarte dhe drejte,kryeministri ne krize perkthen shtrember.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Tahiri”/ Vasili: Lu dhe Hoyt Yee folën drejt, kryeministri në krizë përkthen shtrembër”

 1. Gjini says:

  O dështak politik, komentoi veç e veç deklaratat, se nuk folën me një zë: secila deklaratë ka veçantinë e saj. Yee foli në përgjithësi se si duhet të jetë Drejtësia, ndërsa Donald Lu foli më konkretisht. Leqë nuk kemi nevojë të na i lexosh e, aq më pak, të na i “komentosh ti, se dimë të gjykojmë më mirë nga ti, ngaqë nuk jemi as të politizuar e as të lidhur pas qerres së turpit të Metë-Monikës. Jemi të lirë dhe gjykojmë si të lirë.

 2. Azio says:

  Ti Petrit Vasili di te lexosh shqip apo jo?
  Kush eshte ne krize,ju te LSI,te PD apo kryeministri qe kerkon me ngulm te dale e verteta ashtu sic deklarojne edhe vete zyrtaret e large amerikan?
  Ti more I shkrete Petrit je nje cope mishi me dy sy.Je aq injorant saqe te vjen sekelldi dhe per te vjell kur lexon deklaratat e tua. Ti mundohesh te shtiresh por behesh vertete I veshtire langanjoz dhe tip I peshtire.
  Aman ne qofte se te ka mbetur nje cipe,na u largo nga ekrani dhe nga deklaratat e tua qe te presim oreksin dhe te bejne per te mbyllur tel dhe te hedhesh gazeten ne plehra. INJORANT.

 3. Angjelini says:

  Vasilaqi mu…Te rrafi Monika perseri? Sa keq je or plak i ndyre. Rraca e juaj e ndyre e ofendon rende intelligjencen tone ne lidhje se cfare tha apo nuk tha nje i huaj. Besoj se shumica e shqiptarve kane aq mend sa te interpretojne te huajt pa ndihmen tende o Vasillaq. Ptu rrace e peshtire. Ju duhi luftuar si terroristet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *