FOTOT/ Si po transformohet Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit

Qytetarët që vizitojnë Parkun e Liqenit do të kenë një tjetër alternativë për të kaluar orët e tyre të lira dhe për t’u argëtuar.

Bashkia e Tiranës po vijon me ritme të shpejta punën për rikonstruksionin e plotë të arenës së dashur të Teatrit të Hapur dhe gjithë infrastrukturës plotësuese rreth tij.

 Amfiteatri është i pajisur edhe me skenën, podiumin, dhomat e zhveshjes së artistëve, gjithashtu edhe me sallën teknike nga ku projektohet në skenë.

  I lënë në harresë prej shumë vitesh, Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit po merr vëmendjen e bashkisë dhe Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, për ta shndërruar atë në Teatrin e Hapur të Tiranës.

 Bashkia e Tiranës ka testuar këto dy vite interesin e publikut me aktivitete ku ka pasur një pjesëmarrje të lartë.

 Rikonstruksioni i Amfiteatrit është kërkuar vazhdimisht edhe nga një sërë artistësh të njohur shqiptarë për të pasur mundësi organizimin e disa shfaqjeve në formën e teatrit të hapur.

Me rikonstruksionin e kësaj hapësire, pritet që jeta kulturore në kryeqytet, e veçanërisht në zonën e Liqenit, të gjallërohet edhe më shumë duke afruar qytetarët me natyrën dhe me artin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-5-1.jpg","attachment_id":"787885"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-7.jpg","attachment_id":"787890"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-1-1.jpg","attachment_id":"787889"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-2-1.jpg","attachment_id":"787888"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-3-1.jpg","attachment_id":"787887"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-4-1.jpg","attachment_id":"787886"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/unnamed-6-1.jpg","attachment_id":"787884"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *