Nga Balliu te Manaj, ja futbollistët që mund të “braktisin” Kombëtaren

Por, rregulli i ri i FIFA-s ka edhe anët negative. Sepse ata lojtarë shqiptarë që kanë luajtur më pak se 2 ndeshje zyrtare me kuqezinjtë, mund të largohen dhe të zgjedhin një tjetër, në rast se zotërojnë pasaportën e një kombëtare tjetër.

I vetmi rast për momentin është Ivan Balliu, i cili ka luajtur 1 ndeshje me kuqezinjtë dhe kjo nuk e pengon që të zgjedhë Spanjën. Një tjetër lojtar që ka vetëm 1 sfidë zyrtare me kuqezinjtë është Rei Manaj, i cili u aktivizua nga De Biazi në ndeshjen me Izraelin.

Ai nuk mund të quhet “i djegur” dhe sipas rregullave të reja të FIFA-s, e ka rrugën të hapur për t’u larguar, pavarësisht se e ka shprehur gjithmonë që dëshira e tij është të qëndrojë te Shqipëria. Një tjetër lojtar që ka vetëm 2 ndeshje zyrtare me kuqezinjtë është Valon Ahmedi. Ai ishte risia e trajnerit Kristian Panuçi.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Nga Balliu te Manaj, ja futbollistët që mund të “braktisin” Kombëtaren”

  1. shqiptari says:

    KUSH te doj te largohet , kush te doj te vij , mos i mbani me zor lojtaret kur nuk e ndjejn deshiren per te luajtur per kombin e vet , kta as qe na interesojn qoft dhe mesi po te ishte , persa i perket rastit Januzaj nuk jam fare dakort qe te pranohet me komtaren ton , kur nuk e dhjeu njeri po i kthehet kombit , te pirdhet ku te doj , me komtaren te luajn ata qe e duan atdheun e vet te tjeret nuk na interesojn , me lojtar si januzaj qe vrapojn mbas interesit katandisemi si ekipi francez qe i ka te ter yje por nuk jan te zot te fitojn as meluksemburun , se as nje lojtar nuk e ndjen fanellen qe vesh se nuk e ka te atdheut te vet , ne komtare mendoj qe te afrohen ata qe e ndjejn dhe rrespektojn e fanell , jo matrapaz si jonuzaj qe ne fillim na kerkonte i jati ti falte shteti SHQIPTAR ishullin e karaburunit qe te luante jonuzaj me ne , me kurva matrapaz nuk shesim dinjitetin komtar dhe se nderrojm ate qoft edhe me kupen e botes edhe ajo sna hyn ne pun.

  2. shqiptari says:

    KUSH te doj te largohet , kush te doj te vij , mos i mbani me zor lojtaret kur nuk e ndjejn deshiren per te luajtur per kombin e vet , kta as qe na interesojn , qoft dhe mesi po te ishte , persa i perket rastit Januzaj nuk jam fare dakort qe te pranohet me komtaren ton , kur nuk e dhjeu njeri po i kthehet kombit , te pirdhet ku te doj , me komtaren te luajn ata qe e duan atdheun e vet te tjeret nuk na interesojn , me lojtar si januzaj qe vrapojn mbas interesit katandisemi si ekipi francez qe i ka te ter yje por nuk jan te zot te fitojn as meluksemburun , se as nje lojtar nuk e ndjen fanellen qe vesh se nuk e ka te atdheut te vet , ne komtare mendoj qe te afrohen ata qe e ndjejn dhe rrespektojn e fanell , jo matrapaz si jonuzaj qe ne fillim na kerkonte i jati ti falte shteti SHQIPTAR ishullin e karaburunit qe te luante jonuzaj me ne , me kurva matrapaz nuk shesim dinjitetin komtar dhe se nderrojm ate qoft edhe me kupen e botes edhe ajo sna hyn ne pun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *