FOTOT/ Tragjike, 12 orë sfilatë, ndërron jetë modelja 14-vjeçare

Një modele 14-vjeçare ka ndërruar jetë ditën e djeshme në Rusi. Vlada Dzyuba nga Rusia ka vdekur pasi ka sfiluar pa ndërprerje për 12 orë rresht në pasarelën e Shangait raporton Daily Mail.

Vajza, sipas mediave ruse, vuante nga meningjiti kronik, por i ishte nënshtruar një kontrate strikte dhe kishte frikë të kërkonte asistencë mjekësore.

Zyrtarisht ajo duhet të punonte vetëm 3 orë në javë, por duket se orari shkonte përtej çdo parashikimi.

Para se të bënte parakalimin e radhës në pasarelë ajo pati temperaturë të lartë dhe pak minuta më vonë i ra të fikët.Ambulanca ndërhyri menjëherë, por vajza vdiq pas dy ditësh në gjendje kome.

Shkaku paraprak i vdekjes mendohet të jetë meningjiti i rënduar nga një lodhje e tejskajshme.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA57000000578-5025325-image-a-15_1509132174186-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA57000000578-5025325-image-a-15_1509132174186.jpg","attachment_id":"789158"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA41900000578-5025325-image-a-7_1509132012400-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA41900000578-5025325-image-a-7_1509132012400.jpg","attachment_id":"789157"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA41D00000578-5025325-image-m-6_1509132003629-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA41D00000578-5025325-image-m-6_1509132003629.jpg","attachment_id":"789156"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA42300000578-5025325-image-a-9_1509132132296-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA42300000578-5025325-image-a-9_1509132132296.jpg","attachment_id":"789155"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA41100000578-5025325-image-a-19_1509132201311-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA41100000578-5025325-image-a-19_1509132201311.jpg","attachment_id":"789154"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA40D00000578-5025325-image-m-18_1509132197166-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA40D00000578-5025325-image-m-18_1509132197166.jpg","attachment_id":"789153"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA56800000578-5025325-image-a-12_1509132164471-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/45BFA56800000578-5025325-image-a-12_1509132164471.jpg","attachment_id":"789152"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *