Dorëheqja e kreut të SHISH, Berisha gjen shkaqet: U shkarkua sepse…

Ish kryeminstri Sali Berisha ka reaguar pas dorëheqjes së kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror Visho Ajazi.

Përmes një postimi në facebook Berisha jep shkaqet që sipas tij çuan në shkarkim nga detyra të drejtorit të SHISH

Berisha thotë se Ajazi …“paguajti me doreheqjen e tij te papritur çmimin e denoncimeve ne prokurori dhe institucione te tjera si dhe informacioneve te panumerta qe faktonin lidhjet e Norieges, narko-kabinetit dhe vellaçko Olsit me drogen, trafiqet dhe krimin e bandat e tij“.

Mesazhi i Berishës

Dorheqja e Ajazit par lens non volens!

Te dashur miq, Drejtori i Sherbimit Informativ Visho Ajazi , qe i sherbeu vendit me integritet dhe perkushtim te veçante, ne drejtimin e ketij sherbimi dha sot papritur dorheqhjen .

Analiste dhe burime te besueshme konfirmojne se ai paguajti me doreheqjen e tij te papritur çmimin e denoncimeve ne prokurori dhe institucione te tjera si dhe informacioneve te panumerta qe faktonin lidhjet e Norieges, narko-kabinetit dhe vellaçko Olsit me drogen, trafiqet dhe krimin e bandat e tij.

Doreheqja eshte nje e drejte e çdo zyrtari. Por kjo doreheqje, ne kulmim e skandalit te implikimit te Saimir Tahirit, si anetar kryesor i bandes Habilaj, dhe bllokimit te prokurorise nga Noriega, deshmon tmerrin e Rames nga dokumentat perveluese qe Sherbimi Informativ mund te dorezonte ne Prokurorine e Krimeve te Renda per dosjen Tahiri por edhe per vet Ramen e pergjuar aksidentalisht duke folur me trafikante dhe per afera te medha korruptive si dhe vellaçko Olsin e kokaines dhe narko-ministra te tjere.

Ne keto kushte, mbeshtes plotesisht kerkesen e ish presidentit Nishani dhe e konsideroj jetike qe te behet publike mbledhja e Keshillit te Sigurise Kombetare. Ne rast tjeter, i bej thirje Komisionit te Sigurise Kombetare te marre me urgjence nga Sherbimi Informativ te gjithe dosjen e implikimit te Rames, Olsit dhe ministrave te tij ne trafiqe dhe banda kriminale! sb

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Dorëheqja e kreut të SHISH, Berisha gjen shkaqet: U shkarkua sepse…”

 1. Geri NYC says:

  Ky shkrimi sikur eshte bere nga nje femije 10 vjec 😀

  Torrollak.

  1. Vlonjati 12 says:

   Ky , “plaku dixhital” , tani qe e thyeu qafen Vishua ndjehet keq se nuk ka me informacione.
   Vasali Visho informacionet e tij me pare ia çonte Berishes e SHQUP-it, se sa Kryeministrit te vendit.
   Tani te dy keta Berisha-Basha kane edhe frike nga edhe nga hija e tyre.

  2. Ca shkru mor manall says:

   Me kete loogjike idjote i bie qe vishua i qe ka nenahtruar rames se vishua kishte te dhena kunder edit! Hajde llojike idjote hajde! Sikur ta kishte shkatkuar rama hajde se
   Mund te hante llogjike! Por njeriu i berishes jep vet doreheqje dhe nje zot e di perse ( ishalla del) dhe fajin e paska rama!!!! Karrllek prej te cyryfjapsuri! Ky ka vdek qe ne kohen e ardian koliat po eshte i pakallur mavria!

  3. amy says:

   IK OR PLAK KRIMINEL, SHIKO VETEN DHE TET BIR SE CFARE KENI BERE, PO JU SHTRENGOHET LAKU, NUK MUND TE IKESH NGA KJO BOTE PA DHEN LLOGARI PER ATO QE KE BERE QE NGA A HAJDARI E DERI TEK S OLLDASHI, KE BERE SHUME KRIME, TI PLAK I NEVERITSHEMH

  4. Bob says:

   ‘Paguajti’Kam degjuar se kete te semure psiqqik e mbajne si te shkolluar??Ky nuk di as fjalet me elementare!

 2. lora says:

  Tani Visha, Sali, do punoje per llogari tende ne Kanada. Sa larg je hedhur!

 3. kujtesa says:

  Ca lidhje ka kjo qe thua o doktor!
  Institucionet e shtetit jane aty gjithmone,pavaresisht bytheve qe nderohen me plotesimin e kritereve.
  Visho kishte qe ne Gusht qe ishte me mandat te mbaruar dhe normalisht duhet te kishte lene vendin qe ne ate kohe.
  Por zoterote je mesuar qe kur iken nga kolltuku,nuk le me gjurme per prapesite e tua dhe mendon se edhe ky do te bente te njejten gje.
  edhe une them se Visho ishte me integritet(ndersa ti nuk ishe) dhe si i tille nuk ka marre gje me vehte.
  Aty kane punuar me dhjetra djem e vajza nenash te cilet,sic e thua edhe ti,kane patur integritet.
  Por ti e doje nje gozhde nastradini edhe aty qe te kishe burime te sigurta nga “qytetari digjital”!

 4. Usa says:

  Pirdh o Sali pirdh.
  Nuk ke me info falas nga Vishua tani.
  Do ecesh kembadorazi ne erresire deri sa te te hedhin prangat. Pusht Vicidoli

 5. dukesh I frikesuar sali, se te ra nje nga mburojat. po te vijne hekurat e po degjon zhurmen e tyre. edhe gjykata kushtetuese u kethye ne binare. dy tmerre per ty sali. visha ajazi eshte I zgjuar, nuk shkon ne burg per ty. prite kur te jape doreheqje edhe llalla pas vendimit te kushtetueses. llalla ka boll gjunahet e veta. mos I burgos bashkepunetoret. te pakten dorezo spiunin serb flamur noka se si budalle qe eshte, se as dreqit nuk I duhet gje.

 6. Kuq e zi says:

  Ne baze te kushtetutes se shqiperise visho nuk duhej te mbantr asnje dite te vetme ate rrol
  Po te shohim pas sesi e sollen nga kanada dhe kush e solli do kuptojme dhe mbrojtjen e disave

 7. ilir says:

  Po ti mor qyqar nuk le njeri te dorhiqej se i shkarkove vete te gjithe. Kjo e ndershme ishte. Hajduti theret kapbu hajdutin. Krimineli del patriot

 8. Saliu says:

  Katundari Sali si njeri qe ne karakterin e tij te pakoregjueshem me 101 te liga vazhdon te shkruaj.Veglat e Saliut kane zene ndryshk si Vishua edhe Llalla leviznin vetem kur i ngrihej cubit.Keto vemje kane marre rrogen kot dhe vetem nje kontroll i forte tregon se sa para kane poshte jastekut.Duhet te marri fund njehere e pergjithmone ku keto organe te funksionojne ne interes te shtetit dhe jo individit. Sa ngjarje negative kane ndodhur qe nga 2012 deri sot dhe sa here epileptiket Visho e LLalla kane levizur menderen. Sali te uroj te shkosh ne burg nje ore e me pare dhe te sekuestrohet pasuria ose vdeksh nga damllaja sa me shpejt.

 9. M says:

  Keshtu i do gomari drut
  Ju beri Rama qe nuk dini c’ fare flisni.
  Si perfundim Vishua beri doreheqje apo e shkarkuan?
  Nje enga nje po ju priten deget, detyrimisht nje diteme deshire edhe te zotit do te arije edhe tek trungu

 10. Reforma says:

  Propozim me “vend”!. Nderkohe qe problemet te sqarohen sakt e sic duhen,rekomando qe ne kete mbledhje domosdoshmerine e pjesmarrjes te mikut tend Fazllic?!

 11. Hasani says:

  Iku edhe spiuni digjital

 12. prisni se skeni pare gje akoma says:

  Po te shkurtohen kembet qeni I mutit. Po te vjen dita.
  Ai kamikazi vesho eshte kapur disa here me presh ne byth duke pergjuar deputetet e opozites, qeverritaret dhe ambasadoret e huaj

 13. Jugu says:

  Bravo Rama qe e hoqe dhe Vishon. Po na kenaq me cfare po I ben opozites dhe njerezve te saj.

  E vetmja e keqe jotja eshte qe po na shton varferin ne maksimum se deputetet pozit dhe opozit po bejne pare te madhe. Grate dhe femijet e tyre te gjithe me biznese, qera objekti, etc, dhe ti as qe po I ngacmon fare.

  Per politik meriton note 10 dhe po na kenaq se e shtyjme diten happy. Per ekonomi, na more me qafe, fukarallek gjithandej. Por ne do e perballojme per sa kohe ti na ben humor dhe tallje me opoziten. Te pacim.

 14. Monika Kryelopa says:

  Ajazi duhej hequr prej kohesh. Nuk eshte cudi qe prapa qytetarit dixhital te Sales ishte vet Visho. I gjithe SHIk-u raportonte vetem tek Sala. Kur do shporret ajo vemja tjeter e Sales ne Prokurori ose Llallaxhiu?

 15. Iliri says:

  Ky matuf plak e genjen mendja se do beje si ka bere deri kur ish ne pushtet qe nuk pyeste asnje institucion te shtetit dhe i duket cudi qe iken ky api vjen nje tjetet se ne kohen e tij i bente vet te gjitha.Ketij plaku te rjedhur ti bejne nje favor qe te zgjedhi vet burgun ku te kaloje pleqerine se boll poshtersi ka bere.

 16. loni says:

  Jam shume dakort me te gjithe komentuesit e mesiperm, por kam frike se Rama ka bere pakt me Berishen qe Ai te mos denohet.

 17. opinionist bjond fevzi kaqureli says:

  Ska me katunar digjital3tani.
  Tani ti shkoj no njoni ti3pjerdhi nvesh ktij kafshe se ska me informacion

 18. zi says:

  Po pse shqetesohesh zotrote?
  Cte hyn ne pune ty?
  Fundja e fundit nje deputet i thjeshte, nuk je?
  Te mungojne te dhenat?
  Tashethemet,prapaskenat,lobet,ruget e krimit, mbeshtetja kafsherore,
  idete makabre per shkaterim, vellavrasje, percarje,distabilizim dhe perjetim te perjetshem, mbi turpet e krimet e tua?
  Mos haro se;Te gjithe vdesin,
  por ti do te ngelesh ne histori si nje i vdekur i gjalle ku do tu lutesh zotave te te clirojne me ngulcmim,
  por ata do te mbajne ashtu te shperfytyruar,ngerdheshur, lebetitur, vuajtur, ku dhe vete djalli si ka provuar.

 19. klodiani says:

  Mjere ti o plaku Mere,si u katandise keshtu.Pse nuk ilene intrigat e thash e thenat se paku ne kete pleqeri te shtyre ,te pastroshe gojen nga ndytesirat.intrigat e fyerjet qe bere prej se hyre ne politike.Sa nena,motra,femije familjare te kundershtareve tu pergojove e fyeve ne menyren me banale.Me intereson a pendohesh per gjithe ata njereze qe lendove me ate goje te ndyre?A ndjen peshen e jeteve te pafajshme ne ndergjegjejen tende ,te atyre per te cilet ti je pergjegjes sepse njeriu nuk mund tas mashtroje veten e tij qofte edhe perbindesh.Perse nuk ndale intrigat,thashe e themet ore je burre plak e mjek me profesion.Vdekjen nuk e ke fare large dhe eshte koha te pastrosh aq sa eshte e mundur ndergjegjejen sepse po e sheh edhe vete se perdite po te shkulen rrenjet e po te ngushtohet laku .Makbethi e din si perfundoi?!

 20. Nik says:

  Nuk thuhet apo shkruet “pagojti” o Sali Pyka por “pagoi”.
  Meso mire Gjuhen Shqipe!
  Nik

 21. Marku says:

  O Sale, shko futja nji shiring me qetsus nga ato qe je msu tbosh vet.
  Do vdesesh para kohe nga pislloqet or kaqol malok serbie qe po lun me pushtetin deri ne fund. Do e psosh keq ti dhe gjith rraca jote serbe.

 22. Lleshi prej Mirdite says:

  Sala eshte duke i fut mik Putinit tani se nuk ia del dot.
  Ngeli ne telefon me serbet. Ju kerkon ndihme ju premton pare. Eshte tu ngrit nje shish privat mrena shtetit.

 23. Jimi says:

  Nese do te qendronin keto qe thote tellalli dixhital, do te ishte Vavishi ai qe do ta shantazhonte Ramen.

 24. Fatosi-kosove says:

  Me ne fund filloi renja e kopoles se krimit,filloi shkaterrimi i klanit kriminel,pas vishaos shpejt edhe llalla,e pas tyre do shkaterrohet edhe qadra e PD-s,jo qe shteti do beje diqka kunder tyre por keta do fillojne ta hane njeri tjetrin,e sa me shpejt aq me mire per vete PD-n se pari e pastaj edhe per shqiperine dhe kombin mbare,po nje hall kam,ku do na mbetet fazlliqi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *