Largimi i Visho Ajazi Likës, flet Basha: I ushtruan presion, s’kam informacione konkrete por…

Pas kërkesës që kryeministri Edi Rama i dorëzoi presidentit Ilir Meta për largimin e Visho Ajazit nga drejtimi i SHISH-it, ka ardhur edhe reagimi i liderit të PD-së Lulzim Basha.

Kryeopozitari tha se kanë qenë presionet që e kanë shtyrë drejt vendimit të dorëheqjes, duke shtuar se nuk ka asnjë informacion konkret.

“Kam konstatuar të njëjtën gjë, mundësinë e presioneve ndaj kreut të dorëhequr të SHISHit. Nuk kam informacione konkrete, por një gjë është e sigurtë që një SHISH, që harton raporte për përfshirjen e Policisë në trafikun e drogës, is ka bere SHISH gjate dy vjeteve, është halë në sytë e narkoshtetit dhe Edi Ramës. Nuk kam konkluzion tjetër veç presionit politiik. Mendoj se po bëhet gjithçka për të fshehur aferën e Tahirit, por e kudnerta do te ndodhe. Bota nuk do të lejojë që Shqipëria ne zemer te Evropes, të kthehet në një shtet të dështuar të drejtuar e sunduar nga bandat me lidhje me krtyeministrin. Pra jo kjo çështje nuk do të mbyllet por do të hapet në ditët në vijim,”  tha Basha.

Ndërkohë  kryeministri Edi Rama i ka paraqitur dorëheqjen e  kreut të SHISH, Presidentit Ilir Meta dhe ka propzuar Helidon Bendon, shefin e ri të Shërbimit Informativ Shtetëror.

Bendo mbante postin e zv/drejtorit të Shërbimit Informativ Shtetëror.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Largimi i Visho Ajazi Likës, flet Basha: I ushtruan presion, s’kam informacione konkrete por…”

 1. hasan says:

  I ushtruan presion per te perfunduar sa me shpjet mandatin, si ka mundesi qe koha paska ecur nga presioni i E|di Rames? Apo i mbaroi mandati dhe duhet caktuar personi tjeter per nje madat tjeter? Cfare thoni keshtu per gjera qe jane fare te qarta.

 2. ledio says:

  Ke te drejte te thuash e te akuzosh kend e sa te duash edhe ashtu ty askush nuk te beson.E dine shqiptaret se nga ato qe thua e premton ti 90 % jane genjeshtra te kulluara edhe ne opozite te perhereshme futja si te duash mos ta ndine.Edhe per thatsine dhe per acarin e shiun fajsoje Ramen nuk te idhnohet as ai vete,JAi po e ruan ende dashurine e asaj nate qe kaluat bashk si Romeo e Gjulieta.NUk e paskemi dite se edhe Visha eshte nemafije e droges.

 3. kur bo edhe sumqimi si me qen dikushi hahahahahah
  kaq te ngusht se ka pas Visho qe u desh me ja rras me Presion
  ktij kan me ja rras me gjith bole mrena se e ka te shqye

  se kuptoj nji gjo ,
  perse se arreston shteti hollandes kte kriminel isllamik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Vjosani says:

  O si nuk nxure nje here pak mend, o cunak firifiuuuu. Ah, sikur te bliheshin mendte, me tere ato leke qe ke vjedhur ti do ishe bere gjeni, po s’ke ci ben. Derisa e nise keq me leket e Vehbi Alimuces, ate zgjedhje bere, me nje nivel shtatevjecareje….

 5. Rr. B. Gramshi says:

  Ndersa une kam konstatuar se Visho Ajazi largohet per te mare me vete apo mbuluar krimet qe ka bere Berisha bashke me ty o adoleshenti i politikes shqiptare.

 6. Petriti says:

  Sumkapuci…..bobo sa bukur ja kane gjetur…..Eshte tipik mashtrues ordiner….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *