Takimi Rama-Meta, kryeministri kërkoi largimin e Visho Ajazit. Ja drejtori i ri (emri)

Zyra e shtypit e Kryeministrisë ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e kreut të SHISH Visho Ajazi dhe emërimin në këtë post të zv/drejtorit Helidon Bendo.

“Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim 30 minutësh me Presidentin e Republikës, ku paraqiti propozimin për lirim të Drejtorit të Shërbimit Informativ, Visho Ajazi, dhe emerim në këtë detyrë të zv.drejtorit të Shërbimit Informativ, Helidon Bendo.

Propozimi i kryeministrit për lirim dhe emërim në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror, erdhi pas dorëheqjes nga detyra të drejtorit të këtij shërbimi, të cilën kryetari i qeverisë e mirëpriti duke e falenderuar zotin Visho Ajazi për kontributin e tij.”

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Takimi Rama-Meta, kryeministri kërkoi largimin e Visho Ajazit. Ja drejtori i ri (emri)”

 1. kryeprokurore Argita B. says:

  U pastruar SHISH edhe nga një bajgë

 2. Bardhi Tolabi says:

  Me te vertete e merriton ky gazetar etiketen e kazanit mediatik:
  E dha doreheqjen Visho Ajazi para se te vinte Rama tek Meta,apo vajti Rama tek Meta te kerkoje doreheqjen e Vishos?Ne nje lajm te meparshem ne kete gazete thuhet se,Visho Ajazi ka dhene doreheqjen …
  Cfare te kuptojme prej ketij kazani mediatik o gazetaruc?
  Turp per “TemA”-n qe lejon e mban gazetare te tille…

 3. Askushi says:

  Ekzakt Bardhi.

 4. rumpallhana e ripjelljes says:

  Me siguri Skenderbeu i Spiropalit nuk e ka gelltitur dot qe Vishua se kishte informuar qe ky vend ishte kthyer ne Republika e Hashashit. Mire do ishte te kishte propozuar Qifen ose Vis Rroshin per shef te ri te shish

 5. kashi says:

  dhe tani e ka rradhen llalla

 6. zikur q(k)arri says:

  Ky duhet te persekutohet per pergjime te paligjshme. Sduhet ta hedhi me kaq.

 7. A T Z says:

  Sa here qe lehin zagaret PD dhe LS-LESHIT u lken ndonje lango nga posti spiuneve ose I pseudogjyqtareve. I gjithe zullumi i diteve te fundit paska prapaskena!

 8. klodiani says:

  KRyesore eshte se u menjanua edhe nje metastaze qe pat lene Berisha qe ti sherbeje si qytetari digjital.Tani pas Vetingut Rama dhe gjithe ata qe duan te qojne perpara reformat dhe vendin drejte BE-se e kane shume me te lehte.Te gjithe e dime se VIsho ,Llalla,Zaganjori e shumica e prokuroreve dhe gjykatesve jane metastaza kancerogjebne qe pate shpernda Berisha per te mbrojte veten dhe per te bllokuar realizimin e reformave qe mund ta rrezikonin.Ndryshe si eshte e mundur te dekonspiroje akcionet antidroge .Visho ishte informatori kryesor i Berishes.

 9. lora says:

  Ku do punoje tani Visho se ka femije per te ushqyer? Nuk duhet ta lini pa pune apo do te ikij perseri ne Kanada nga e solli pako Sali Berisha, ashtu si Gazideden nga Peshkopia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *