Vasili i indinjuar me Ramën: E ktheu në zyrë pune kryeministrinë

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili thotë se Rama e ka kthyer kryeministrinë në zyrë punësimi, duke i nxjerrë vetë njoftimet.

Përmes një satusi në facebook Vasili shton më tej se 80% e shqiptarëve nuk ekzistojnë për Ramën, dhe ata sipas tij duhet ta përmbysin.

Statusi i plotë i Vasilit në Facebook

Kryeministri zyrë-punë, kaq di, për të tjerat s’ia thotë…

Kryeministri në jerm. E ktheu në zyrë pune kryeministrinë, i nxjerr vetë njoftimet per punesim.

Thotë ky kryeministri shkollëpak: “Marrëveshje e deputetëve të rilindjes me qeverinë e rilindjes”.

Po për çfarë? Për pazaret e ditës, hiq e vë njerëz nëper punërat e shtetit.

80% e shqiptarëve nuk ekzistojnë për kryeministrin, ndaj edhe ata nuk kanë më asnjë detyrim që ta njohin, edhe ai nuk ekziston më për ta.

Ndaj Kryeministrit të trafikanteve dhe krimineleve 80% e shqiptarëve kanë vetëm një detyrim: ta përmbysin!

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Vasili i indinjuar me Ramën: E ktheu në zyrë pune kryeministrinë”

 1. shqip says:

  Eshte imperative , imediate , qe Rama ti zhveshi nga administrata te gjithe lesherat e Lise . Vasili , krytari dy javor , kete e ka kuptuar . Prandaj dhe deshperimisht , Po qurravitet per kamikazet e tij . Nese ata i le pa rroge , si mercenare qe Jane , do shkojne neper partiçka te tjera .

 2. Syti KORITA says:

  BRAVO Peco Vasili ! Me dalje perdite me Deklarata QESHARAKE (80%) po e justifikon besimin (Cvendosjen ne detyre) Nga Meta…Kryemadhi

 3. Ali pazari says:

  Beje ti me mire kur te “behesh ti ” o Mr.Tallagjari??????!!!!!!……..

 4. M says:

  Qori nuk shikon as afer e as larg, i mungon kolltuku dhe si dinak si dhelper mashkull njeher me njerin e njeher me tjetrin,se ata qe heq Rama jan ata ka emeruar ti dhe leshelia jote, e ai per te hequr ate epitetqe mundoheni tja hiqni vetes e tja ngjisni atij i duhet nje zyre pune, se ai ka mbeshtetjen 80% te shqiptareve, ti beju thirje asaj perqindje qe bleve e premtove se te mori koka ere dhe do te dilje forc e pare o kryetar jetshkurter

 5. Lumi says:

  Si shpjegohet qe gjithe trapat jane mbledhur tek LSI?
  Po të jetë për shkollë, unë njoh shumë njerëz që nuk e kane mbaruar universitetin, por kane shume me shume inteligjence se sa Petrit Vasili.
  Ky gomari kujton se shkolla është gjithshka, dhe kerkon te shesë mend gjoja me vitet e shkolles.
  Shkolle kane bere edhe Basha me Blendi Fevziun, our nuk i ka sheruar nga trapllekut. Ndersa këtij Petritit duket qe i ka bere dëm.
  Ilir Meta eshte pa shkollë por Vasili e ka tredhur gjithe mjeshteri. Tani Vasili eshte nje eunuk me shkolle. Prandaj Meta e le pa frike Vasilin me Monikën, se nuk ka se çfare t’i bëjë.

Lini një Përgjigje te Syti KORITA Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *