Vijon fshesa në Hipoteka dhe Burgje, Ministrja e Drejtësisë njoftim të rëndësishëm: Ja çfarë pritet të ndodhë

Në një deklaratë për media ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka rishpallur dhe një herë vendet vakante për krerët e 35 drejtorive të Hipotekave.

“Ministria e Drejtësi ka bërë shpalljen për vendet vakante të drejtueseve të Hipotekave”.

Ka pasur kandidatura tepër të dobëta. 25% nuk plotësojnë as kushtet minimale.

Janë shumë të dobëta dhe nuk arrijmë që të kemi profesionistë më të mirë të vendit.

Na ka rezultuar që për shkak të kësaj cilësie të rishpallim dhe një herë vendet e lira vakante për drejtuesit e Hipotekave.

Duke shtyrë afatin për 15 ditë. U bëj thirrje të gjithë profesionistëve që të konkurrojnë dhe të plotësojnë dokumentacionin e hapur.

Ky proces do të bazohet vetëm në bazë të meritokracisë, dhe nuk do të pranohet asnjë qokë mediatike.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Vijon fshesa në Hipoteka dhe Burgje, Ministrja e Drejtësisë njoftim të rëndësishëm: Ja çfarë pritet të ndodhë”

 1. Agron papa says:

  Heh, shyqyr nje konkurs se na u plas buza vetem emerime me miq.

 2. Andi Islami says:

  Jemi ne 2017 dhe shyqyr qe degjuam njeher qe postet do fitohen me konkurs ne baze te meriokracise ……Vetem keshtu njerezit profesioniste mund te marrin ate qe meritojne po edhe me do perfitojme nga profesionalizmi i tyre.

 3. ana dervishaj says:

  me ne fund po behet dicka per tu vleresuar ne Shqiperi.vetem ne kete menyre do kemi njerez profesioniste ne krye te detyres dhe do e kryejne punen me seriozitet dhe devotshmeri.dhe jo si me pare qe cdo post fitohej me njohje .

 4. anxhela marku says:

  konkursi eshte gjeja me e duhur qe i duhet hipotekave.Duhen njerez te pregatitur dhe te zote ,dhe jo si ne kohen e saliut qe futeshin me mik dhe plotesisht te paafte.

 5. izmir bushi says:

  Bravo qe hapen konkurset se na lodhen te paaftet dhe njerezit qe marrin pune me lek ose miq

 6. ada korce says:

  eshte per tu vleresuar shume kjo nisem .dicka shum e mire per te gjithe qe duan te konkurrojne dhe ta fitojne pozicionin e punes me aftesite e tyre.me ne fund dicka e duhur.

 7. Dea says:

  Te tilla konkurse i duhen vendit qe te punojn profesioniste dhe jo njerez pa merita dhe me miq

 8. Andi says:

  PUNET e mira vonojn,jemi ne nje kohe ku mungon profesionizmi,duhet njerez me cilesi te larta ne kt pune

 9. Blerim Molla says:

  Eshte shume e mir qe te behen konkurse per pozicione te tilla tregon qe ka trasparenc. Secili do marr at qe meriton

 10. gersa ismaili says:

  Kam vite qe po pres per nje vend pune ne hipoteke,dhe mire qe po behet konkurs qe te gjithe ashtu sikurse dhe une te kemi mundesi te konkurojme dhe te vendosen​ me te miret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *