Forca Detare shqiptare shpëton 100 emigrantë sirianë në detin Egje, mes tyre 39 fëmijë

Forca Detare shqiptare ka arritur të shpëtojë në detin Egje 100 emigrantë, shtetasit sirianë, mes të cilëve 39 fëmijë dhe 16 gra që ishin nisur nga brigjet turke drejt ishullit Kios në Greqi

Sipas procedurës, anija Oriku njoftoi anijen komandë të misionit, si dhe rojet bregdetare turke e greke. Shpëtimi i 100 emigrantëve sirianë u bë në 2 operacione të ndryshme.

Gjatë 1 viti në operacionin e NATO-s në Egje, ekuipazhet e Orikut kanë shpëtuar më shumë se 800 emigrantë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Forca Detare shqiptare shpëton 100 emigrantë sirianë në detin Egje, mes tyre 39 fëmijë”

  1. babo says:

    Më pëlqen “FORCA DETARE SHQIPTARE”… (???!!!), një “peshkarexhë” që luan rolin e vëzhguesit… Hahahahahaaaaaaaaaaa…..pordhë, pordhë dhe përsëri pordhë shqiptare…!!! Na meruat, o Mero, me këto budallallëqe…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *