Basha nuk shpjegon përfshirjen e PD-së në Himarë: Ti ke mbaruar si kryeministër, je klloun

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Lulzim Bashës ti japë shpejgim shqiptarëve se çfarë donte PD në Himarë ditën e djeshme. Kyredemokrati ka refuzuar që të japë një përgjigje konkrete lidhur me këtë, duke Basha pyetur Ramën pse e zhyti Shqipërinë në drogë.

Ky është klloun që nuk i përgjigjet pyetjes pse e zhyte Shqipërinë në drogë. Je bërë karikaturë. Streha e fundit e maskarait është pseudopatriotizmit.

Jaku e ke eksportin tënd o më i madhi i kastravecëve. Droga është eksporti jot. I ke vënë kazmën vendit. Ti nuk duhej dhe nuk mund të ishe aty në një sistem demokratik. Do të vijë ora që do të përgjigjesh. As batutat as megafonët nuk do të bëjnë më punë. Do të japësh llogari, besoj më shumë herët se vonë,” tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Basha nuk shpjegon përfshirjen e PD-së në Himarë: Ti ke mbaruar si kryeministër, je klloun”

 1. Klimax says:

  Sipas Rames, kush shkon per te mbrojtur te drejtat e qytetareve ne Himare eshte anti-shqiptar!!!!!!!!!!!!!
  Po mire, more Rama, po sikur Basha apo kushdo tjeter politikan i djathte apo i majte do te shkonin diku tjeter ne Shqiperi per te mbrojtur te drejtat e qytetareve, do guxoje ti pyesje “qe te jepnin shpjegim shqiptareve” se cfare kerkonin ne Durres, Korce, Shkoder, Tepelene, ……….???!!!!
  Mos valle sipas teje kush mbron himariotet, mbron greket???!!!
  Pra sipas teje, ti i “shtyp kokat” himarioteve sepse jane greker dhe per kete ke “mbeshtetjen” e shqiptareve???!!!
  Nuk simpatizoj as Bashen dhe as partine e tij, por pergjigjia e tij ndaj teje se “streha e fundit e maskarait eshte pseudopatriotizmi” eshte me vend!
  Une do te shtoja se pushteti nuk mbahet as me pordhe nacionaliste dhe as me totalitarizem e skozofrenizem!

 2. Genti35 says:

  Nqs ai eshte klloun, eshte mire se ben femijet dhe njerezit te qeshin, po ti je je kufome qe mban ere kalbesire dhe i tmerron njerezit. Ky eshte ndryshimi o tru pjerdhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *