Berisha thirrje deputetëve: Ta nxjerrim jashtë këtë strukturë falike, Ruçi i tregon vendin

Ish-kryeministri Berisha e ka quajtur kryeministrin Rama një figurë falike. Ai ka kërkuar fjalën për procedurë, por kryetari i Kuvendit pas këtyre fjalëve i mbylli mikrofonin deputetit Berisha.

Berisha: Nëse kjo strukturë falike del këtu dhe mbahet me figura falike unë propozoj ta nxjerrim jashtë.

Ruçi: Nuk është procedurë kjo

Berisha: Kjo është propozime për procedurë

Berisha: Nëse del kjo strukturë falike…

Ruci: T i mbyllet mikrofoni Berishës, fjalën e ka kryeministri.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Berisha thirrje deputetëve: Ta nxjerrim jashtë këtë strukturë falike, Ruçi i tregon vendin”

 1. Alban says:

  Per cdo shqiptar qe se di perdorimin e fjales se huaj ‘falike’, do te thote ‘k.r’

 2. Qytetari digital says:

  Po ky cfare eshte…skizofren, makiavelik, i mbrapshte, vrases, hakmarres, i cmendur, me kartele skinozefrie, maskara, i pa edukate, i cthurur nga gjuha e qelbur, monster, shtaze, malok, pervers, …nuk kan fund po ti shkruajme gjithe epitetet te merituara. Po te vjen fundi Berisha…leh sa te duash bashke me kopene qe te shoqeron.

 3. Devolliu says:

  Malok i ndyre, gjeja me e poshter qe mund ti ket ndodhur ketij vendi me ardhjen e tij. Ne burg besoj se do civilizohet.

 4. Lumi A says:

  Salih Kardjici, Salih Berisha, Salih Gazidede, Salih Mullitanovici, Salih Fasliici, Salih Kondrabanda, Slaih Pirmaida, Salih Komunisti, Salih Penicilina, Salih Hajduti, Salih Antishqiptari, Salih Islamisti, Salih 21-Janari, Salih Vrasesi, Salih Gerdeci, Salih Cezi, Salih Psikopati, Salih UDBja, Salih Asfalia, Salih Shurra dhe lista vazhdon….

  1. shqip says:

   Ne shkencat ekzakte , p,sh matematika , perdoret shumatorja ose emerusi i perbashket . 1 Sali = shpellari . Shume Salinj = shpellaret.

 5. Salistani says:

  Ka luajtur menc ky njeri qe perdor fjale te tilla te turpshme. Hap fjalorin e gjen fjale te huaja per te treguar kulture, por, ne te vertete, deshmon se eshte fare i pakulturuar.
  Te me fale lexuesi po fjale te tilla (fallus per penis) nuk duhen lejuar ne kuvendin e perfaqesuecve te popullit.
  Gramoz Ruci duhet ta nxjerre perjashta (jo per zhelesh) kur Saliu nxjerr pislleqe te tilla nga goja me fraza idioti si ky budallalleku “strukture fallike”. As ne Bregun e Lanes nuk perdoren shprehje te tilla halabakesh.
  Si rame kaq poshte si popull e qeveri?

  1. anonim says:

   Salistani, faliminderit per shpjegimin, sinqerisht nuk e dija cfare donte te thonte me kete fjale…wa sa turp ai eshte skizofren, kush e di si tallen ambasadat e cfare raportesh i bejne shteteve te tyre perkatese, namin si njerez te eger keta maskarenj dhe mbeshtetesit e tyre rrugacer na e hapin. Mjere ky vend qe eshte kapur prej fyti nga keta rrugecer..Edi Rama shpresoj te behet me i forte per t’ia mbyllur gojen ketyre kriminelve.

 6. Pirusti says:

  Pas budallalleqeve te tilla, cmenduria e pleqerise (demens senilitatis). kendej e tutje duhet quajtur sindromi Sali.

  1. elisa says:

   Pirusti…hahaha tamam. Keshtu ti ngelet..sindrome Sali ketij horri.

 7. Besniku says:

  Ne 12 fjale Saliu perdor 3 here fjalen “fallike”. Duket tamam si ata femijte qe kur mesojne nje fjale te huaj e perdorin me vend e pa vend gjithe diten.

 8. Besniku says:

  Ne 12 fjale Saliu perdor 3 here fjalen “fallike”. Duket tamam si ata femijte qe kur mesojne nje fjale te huaj e perdorin me vend e pa vend gjithe diten. Eshte akoma i ri e do te piqet sali faliku.

 9. Bariu says:

  Per te vene duart ne koke!! Mjere ne ne duart e cfare injoranti kemi qene per15 vjet.
  Si u katandisem ne kete derexhe?
  Ky popull i shume vuajtur nuk e meritonte kete mallkim qe ka emrin Sali.

 10. lul hollandezi says:

  O Erjon Brace! Lidheni kete te cmendur dhe cojeni ne spitalin 17 ne Vlore se i ka ardhur ora.Ose cojeni ne prokurorine e re te pergjigjet per te gjitha krimet qe ka bere.Hidhet perpjete se nuk i keni vene byzylyket,prandaj dhe mire ua ben.

 11. #a#=°°° says:

  Po mirë që Saliu ua hipi mirë për 20 e ca kusurë vjeté e tani që ska as dhémbé né gojë e po pret ditêt e fundit ju I rruajtêt bythën,,po sot në të trashmen Rama po u shkërdhen mirë e mirê edhe nê ktë minutë me skuadrén e tij té drogês dhe kriminelëve e ju gjeni rehatllikun shpirtëror duke sharë Saliun.
  Aty mbajeni vëmendjen se kur fshin Saliu bythën apo qurret, kur Rama dhe skuadra e tij ka me qindra miliona euro nga lejet e ndërtimit, nga tenderat dhe përqindshi I fitimit nga kanabizimi I atdheut tonë të dashur.

 12. Bashkimi kombetar says:

  Edhe sa kohe shqiptaret do ta durojne kete pleh te Shqiperise ne Parllament.Ky sali duhet te denohet ne Sehschlitz Skenderbeg me varje.

 13. . says:

  … Gjithe populli (pervec verioreve) pret “VETINGUN” dhe “ARRESTIMIN” me familje ke tij perbindeshi qe
  dogji, shkaterroi, vodhi, armatosi, korruptoi dhe lejoi DROGEN (nga deti dhe ajri) per 25 vjet rrjesht …

  ARRESTIM … ARRESTIM …

 14. Alban Dega says:

  GRAHMAT E FUNDIT TE NJE BANDE TE LEMERISUR PARA
  VETINGUT !
  Nuk dine cfare bejne te gjoret !
  Zot falua mekatet ne Sketerre !

  Elegji me curle e cifteli

  O SALI MURTAJA…
  E KAMIKAZET E TIJ !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  O moj Tropoje
  O moj Hyjni !
  Kush te ka qite
  me krye ne hi
  Sali Karaxhici…
  kamikazet e tij
  Rrenoi e percelloi
  mbare kete Malesi
  Flake e zjarr i vuri
  Nenemadhes Shqiperi
  “O mori Serbi
  Une gardhin ta prisha
  Se mue me thone
  O Sali Rame Berisha !
  Prisha gardhin
  Kufijte e Shqiperise
  Dyer e dritare u hapa
  hordhive te Serbise
  Arme e nafte plot
  Per nenen Serbi
  Zhbeme se bashku
  Shtetin Shqiperi !
  Otranto i dhash
  Une vet Kalit te Trojes
  Se kam qene dhe mbetem
  Toptani i Tropojes
  Vrases I Shqiperise
  dhe moter Kosoves “
  Se per karrike
  Para e pushtet
  E shkerdhen e vret
  Dhe nenen e vet !
  Nuk kurseva as
  Azem … Arbenin
  Une per kolttuk
  vras edhe Shkelzenin!
  Se mua me thone
  o Sali Berisha
  Jam jo vetem ujku…
  por edhe vet Bisha!
  Sa te jem une gjalle
  Nuk ua ndali flaken
  Me tub ne sume
  Kam gatue nafaken
  Se nuk mban me uje pilafi
  Nuk me thone mua kot
  o Sali Kadafi !
  Nuk kam linde rastesisht
  Une tek Doli Vici !
  Nga kemba tek koka
  pjelle Miloshevici
  Ndaj s’me therrasin kot
  Sali Karaxhici !
  Kujtdo punon per Shqiperi
  Une flaken atij
  Nuk le pa ia shti !
  o me plumba
  me balte o sajime
  Se Serbi eshte
  Babe nena ime!
  Serbi nena…
  Serbi edhe gruaja
  Jemi vetem nje
  si mishi e thuja !
  Sa te jem gjalle
  E sa te marr fryme
  tym edhe flake
  do ta bej Shqiperine
  Sa te frymoj
  Dhe ne tjetren jete
  Vec tym e flake
  Shqiperia do kete !
  Sherr Berishe jam
  edhe kam me vdeke
  Edhe ne lum kur mbytemi
  Ne shkojna perpjete !
  Mbrapshtana se gjalli
  Ters dhe per se vdekuri
  sherre e potera
  Prej nesh kalbet
  edhe hekuri !
  Thike mbas shpine Kosoves
  Babe e Nane-
  Kam Pashic Vojvoden !
  Napalm i hedh Vlores
  2 Prill e.bej Shkodren !
  Edhe ne vdekje
  une shkoj buzagaz
  Se le mbrapa
  mijera Kamikaze !
  Ne buze Shqiperise
  une i ngri gaz !!!
  O Tropoje ime
  o mori Hyjni
  Kush te qiti
  me krye ne hi!
  Te rreni me ceka
  E me luge prej Ari
  Ishe Shojzovalle
  Te beri Kandahari !
  Ishe Zane Mali
  Te coi ne buze varri !
  Vet Sali Berisha
  eshte emri i tij
  Fatkeqesi mallkim
  Ish e mbet per Ty
  Ne bese e preu
  E tradhetoi Kosoven
  Me banden e tij
  Po e than Valbonen!
  Katrahure rrenim
  per Nenen Shqiperi !
  Per 700 breza
  u shofte farà e tij !
  Si nip Berishe
  Per mua je Daja
  Ne jete te jeteve
  Per cdo shqiptar
  Ti me kamikazet
  je Sali Domllaja
  Emri yt i plote
  eshte Sali Murtaja !

 15. Luli says:

  Kokes bjeri o Sale plera,hallall te qofte.I njef mire keta sumçet frikacake qe u votuan qe te te fusnin ty ne durg dhe tani e kane menbjen vetem ke paraja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *