REPLIKAT/ Rama: PD ka një lloj kastraveci që nuk eskportohet, por rritet… Basha: O më i madhi i kastravecave

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Debati i sotëm në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me repklika të shumta midis kryeministrit dhe kreut të opozitës.

Akuzave të opozitës për drogën dhe lidhjet me krimin, Rama i është përgjigjur se në PD ka një lloj kastraveci që nuk eskportohet, por rritet vetëm në gjirin e selisë blu.

E mënjëhershme ka qenë replika e Bashës, i cili i është drejtuar Ramës si “më të madhin e kastravecave.”

Pjesë nga debatet:

Rama: Mbasi të japësh përgjigje, ose para se të japësh përgjigje, të dëgjova të thoje që në Shqipëri nuk ka karota, nuk ka patate etj, gjë që e tregojnë shifrat…  në Shqipëri ka një lloj kastraveci, që nuk eksportohet, por kultivohet në llumin e Partisë Demokratike.

Basha: A e shikoni këtë kloun se si kërkon t’i ikë përgjegjësisë. Pse e mbushe Shqipërinë me drogë? Pse e mbushe parlamentin me kriminelë. Ka një shprehje që thotë se streha e fundit e maskarenjve është patriotizmi… ti po na flet për patriotizëm?  Ti patriot? Po ti ke tre vjet që i bllokon Shqipërisë hapjen e negociatave me eksportin më të madh të drogës. Ja ku e ke transportin, o më i madhi i kastravecave… Eksporti jot është droga.

Berisha: Nëse kjo strukturë falike, vjen këtu dhe mbahet me struktura falike, unë propozoj që ta nxjerrim nga seanca.

Gramoz Ruçi: Ju lutem zoti Berisha, kjo nuk është replikë.

Rama: Në fakt ti Lulzim je një gramafon. Unë nuk besoj se ju jeni anti-kombëtarë. Por ju jeni të papërgjegjshëm. Ju nuk mbani përgjegjësi. Por sidoqoftë PD duhet t’u shpjegojë shqiptarëve se çfarë shkelje ka bërë qeveria në Himarë në raport me ligjet e vendit. Mospërgjigja tregon se ju nuk mbani përgjegjësi për atë që bëni. Sepse shtysa e vetme që ju nxjerr ju këtu, është ankthi për një pushtet që nuk e merrni dot këtu por aty ku flasin shqiptarët. Dhe shqiptarët folën në 25 Qershor. Ju doni sherr? Ju vazhdoni bëni sherr, ne nuk do ju bashkohemi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në “REPLIKAT/ Rama: PD ka një lloj kastraveci që nuk eskportohet, por rritet… Basha: O më i madhi i kastravecave”

 1. Alban Dega says:

  OPOZITARE …. POR VELLEZER !

  Kjo thirrje e Akademikut te Shqiptarizmit Rexhep Qosja ketu e gati 27 vjet me pare, jo vetem nuk u degjua por edhe u sulmua, jo vetem u deformua por edhe u sabotua .
  Kjo politike per a e sundo e Beogradit, Athines, Moskes e dreqit dhe birit te shtateqint dreqerve e tentakulave te tyre te fshehta e te hapura, solli jo vetem demokraturen por edhe katrahuren shqiptare !
  Nga lufta midis vellezerve ka vetem te humbur !
  Nga vellazeria midis vellezerve ka vetem te fituar !
  Bashkimi ben fuqine !
  Percarja ben ketdine !
  Opozitare por vellezer !
  Shqiperia eshte Shtepia e perbashket e te gjithe shqiptareve kudo qe jemi, kudo qe vemi, kudo qe frymojmd, kudo qe jetojme !
  Stop kacafytjeve per karrike !
  Projekte, mendime, alternativa zhvillimi, ide begatie e perparimi per kete popull ende fakir mbi nje miniere floriri mbi e nen toke me emrin Shqiperi !
  Opozitare por vellezer !
  Eshte thirrja e Nenelokes Shqiperi !
  Qofte mallkim kush sjell ngaterrime
  Nder keta vllazen shoq me shoq … !
  Ta bejme Shqiperine si e gjithe Evropa !
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike !
  Ta bejme Shqiperine si Zvicra e Ballkanit !
  Eshte kushtrimi i Rilindasve tane !
  Eshte kushtrimi i sabotuar i Dhjetorit historik !
  Eshte thirrja e Shqiperise Shtojzovalle!
  Eshte detyrimi madhor i ne bijve dhe bijave te saj !
  Yes we can ! Po ne mund ta bejme !

 2. Kopshti Botanik says:

  Në Tironë këtij lloj kastraveci i thonë Trongull fars. Nuk rritet për tu ngrënë, por për farat që të rritet brezi tjetër i trongujve ashtu si KOPSAT e Salë karabushit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *