Basha: Një shtetas në Elbasan u kap me 800 mijë euro dhe patentë në emër të Tahirit, policia hesht

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se në datën 1 nëntor policia e Elbasanit ka arrestuar një shtetas të cilit iu gjet në automjet 800 mijë euro si dhe një patentë në emër të Saimir Tahirit.

Përmes një postimi në facebook Basha shkruan se policia e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje.

Më tej kryedomkrati i bën thirrje Prokurorisë të hetojë e të mos shmangë nga përgjegjësia autorët dhe urdhëruesit e këtij akti mafioz.

Statusi i Lulzim Bashës:

Burime të sigurta informojnë se:

“Me date 01/11/2017 eshte arrestuar nga policia e Elbasanit shtetasi Orest Lefter Sota sepse nuk i ka ndaluar postbllokut te policise.

Gjate kontrollit ne automjet i jane gjetur dhe sekuestruar 800 mije Euro dhe dy deshmi aftesie per drejtim automjeti ne emer te Saimir Tahirit. Ky rast nuk eshte bere publik ne njoftimet qe ben policia.”

Duke denuar ashpersisht fshehjen e kesaj ngjarje kriminale nga Haki Cako dhe Fatmir Xhafa me urdher te Edi Rames, i kerkoj prokurorise te hetoje e te mos shmange nga pergjegjesia autoret dhe urdheruesit e ketij akti mafioz.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Basha: Një shtetas në Elbasan u kap me 800 mijë euro dhe patentë në emër të Tahirit, policia hesht”

 1. Fredi FR says:

  Burime te sigurta 😀 Cfare Idioti qe eshte ky boobobo

 2. sal says:

  U bere edhe ti “qyetari digital” (lexo qytetari) qe nxjer mbrrockulla cdo dite.
  Ke fakte ? Coi ne prokurori (se edhe ate akoma e ke tenden) ,te bindemi dhe ne jo si Saliu vazhimisht me shpifje. Behu nje here burre dhe na mbush mendjen;po jo “me tha ky apo….ai”

 3. Fatosi-kosove says:

  Eh more lul basha nuk e di a po e kupton se u bane hore duke u munduar ta njollose Tahirin jo pse ka bere diqka sepse po te kishe prova ai moti do te ishte ne burg,por per faktin se Tahiri ta shkaterroi hierarkine politike sepse ai dhe Rama arriten qe megjithe kapjen e shtetiti,drejtesise,droges e krimit te te mundin,e ky eshte fakti qe ti ke,kurse sa per drogen,jahtin e tash me 800.000 euro eshte vetem nje pordhe e dalur nga prapanica (goja) jote ose e sali berishes por qe edhe kjo do te deshtoi me turpin me te madh per ty,po ti ske turp sepse je i zhytur vet ne krim,pse nuk thua asnje fjale per ate kriminelin ne Vlore qe gjykatesi jot e liroi per 5 ton droge,sepse eshte klysh i joti,ik more idiot se na bere prralle si komb,je bere si ato kurvat qe mendojne ti shtrihen secilit kurvar qe takojne.

 4. ILIRET says:

  Ktu Basha ka te drejte. Biznesmeni O. Sota ka pranuar se patentat e Tahirit i harroi ne makinen e tij shoferi i Tahirit qe qenka shok me Orestin.
  -Po c’eshte kjo mor Saimir. Makinen e shet pa dokumenta. Po edhe dokumentat e tua i le dore me dore. Po shko ore pirdhu, sepse vija doren ne zjarr per ty.

 5. perse genjejn Mediat ,
  se basha beri vetvrasje .mashtrusa .
  shifeni !
  mos na boni neve me i bo pytje vehtes : Gjalle qeka ala Rrospia ???????????????????

 6. shqip says:

  Qazo u mbush ( u hap ) ai thesi more ?

Lini një Përgjigje te ILIRET Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *