Kryemadhi: Ndryshe nga qeveria e Ramës që është zëri i krimit, LSI ka qenë zëri i qytetarëve

Krymadhi deklaroi se ndryshe nga qeveria e Ramës që është zëri i krimit, LSI ka qenë zëri i qytetarëve gjithmonë në mbrojtje të kauzës të drejtë.

Në mbledhjem me grupin parlamentar të LSI, Kryemadhi tha se ajo që ne kishim paralajmëruar për  lidhjet e qeverisë me krimin, doli e vërtetë.

Gjithçka LSI kishte paralajmëruar për  lidhjet e qeverisë me krimin, doli e vërtetë.

Grupe të njohura kriminale si suport i Rilindjes, arritën që me mbështetjen e policisë të ndikojnë në rezultatin e zgjedhjeve.

Rast i paprecedent kur një ish-ministër përfshihet në aktivitet kriminal. Në një vend normal qeveria duhet të jipte dorëheqjen.

Qëndrimi i LSI, në qershor fituan numrin më të madh të vendeve në parlament dhe numrin më të madh të votave në historinë e partisë sonë.

LSI ka thënë edhe më parë se Rama është zëri i krimit, dhe prandaj investitorët e huaj janë të frikësuar, është kjo lidhje që ka prishur imazhin tonë në arenën ndërkombëtare. Rritja e papunësisë, shkurtimi i vendeve të punës.

Partia Socialiste është partia e drurëve të shtrembër, ndërsa LSI ka qenë zëri i qytetarave gjithmonë në mbrojtje të kauzës sonë të drejtë.

Roli ynë në opozitë është jetik për demokracinë në vend,” tha Kryemadhi.

 

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Kryemadhi: Ndryshe nga qeveria e Ramës që është zëri i krimit, LSI ka qenë zëri i qytetarëve”

 1. korçari says:

  Znj Kryemadhi jeni nje e pacipe dhe naive qe arrin te mendosh se shqiptaret jane aq idiote sa te harrojne bemat e Like floririt dhe te LSI-se me falje telefonesh celullare apo vende pune (ne kundershtim me kriteret )ne kembim te votes ,apo llogarite me bllok ne dore te Presidentit Like floriri ben mire te studiosh akoma se niveli juaj i te shprehurit eshte nen ate ordiner pra te nje nxenesi te klases se 4-tert fillore.

 2. Koke lopa says:

  Ore femer me te pa lezet se kete kokemadhin nuk i vjen me planetit tone.
  Ore pa dallim feje, rrace, krahine, kombesie gje me te ndyre e me bajate se kjo nuk lind.
  Imagjinojeni si pjerdh e dhjet kjo nga goja gjithe diten e cdo dite te vitit.

 3. Apo jo? says:

  Po pra, e i degjove qytetaret ne 21 Janar?

 4. Zeri i bandes se Ali Babas President ,
  mundet ne qen vetem cirje putanash ,te paskrupull ,njerzish ordinere ,
  qe me qytetaret s’kane te bejne ne asnji sens .
  As ne kulture komunikimi ,as ne konceptin e te jetuarit ne qytete ,
  as ne menyren e te komportuarit ne publik etj etj etj .
  Cdo dite ,cdo dalje ne komunikim me poblikun
  verteton me shume ate se cfar plehrash jane banda e Ali Babes Presidnet .(kulmi e pabesushme )
  dhe sa larg qytetarit eshte kjo bande fshataresh /katnaresh /malokesh / funderinash qe ndyjne ambjentin shqiptare .

  A i eshte pergjigjur ndonjiher pyetjes se qytetareve se; Si e ka vene kjo pasurin e pajustifikushme me rrogat si mashtrues ne politike ,kjo llapmadhja e Ali Babes ?
  Mesiguri qe jo !
  Te dali ne stujdo e flasi si e ka ber pasurine llapmadhja e Lsi-se sepse kushedi ,ndoshta qytetari do ta kuptoje dhe degjoje .

 5. pse nuk thua nje fjale per hajdutet me te medhenj te shqiperise. e njifni ilir floririn, I filmuar nga shoku me I ngushte I tij dritan prifti, me ze e figure duke marre rushfete me 700000 euro. sa te tilla ka marre iliri e bashkeshortja e tij mona-booota-pordha. spjego vilen, marredheniet me balilin. je partia qe ke parane me te madhe. nje deputet I juaj ka kushtur , ku I moret leket, ua u dhane ata qe ua ka dhene ilir floriri. 80 million pjesetue per 19 I bije 4 million leke ke paguar per nje deputet kur paria socialist shume me pak, 1000 million pjesetue per 74 I bije diku 1,5 milio si e spjegon kete . a po per kete duhet pyetur shkollemadhi tit vasili. ju beni presion me akuzat qe ti e luan rama montoni me klement balilin. a e degjuat ministrin Italian, a po degjoni mul noken e udb-se. zhduku o doris pack, motra e berishes e halla jote qe I ngjane aqe shume.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *