“Oficeri dixhital” mesazh tjetër Berishës: Tahiri po përgatiste arratisjen me familjen, por…

Sali Berisha duket se ka marrë në dorë hetimet mbi çështjen “Tahiri” duke anashkaluar organet e drejtësisë.

Ai vijon të publikojë mesazhe të njëpasnjëshme për të cilat deklaron se i vijnë prej qytetarëve, shoferëve apo edhe policëve dixhitalë.

Së fundmi ai ka zgjedhur të publikojë një njoftim për të cilin thotë se e ka shkruar një oficer dixhital.

Postimi i Berishes 

Saimir Trafiku me miratimin e Rames po pregatiste arratisjen!

Oficeri dixhital denoncon:

– Saimir Trafiku me miratim te Rames kishte bere plan te arratiset nga vendi!

– Parate qe u gjeten ne makinen Orestit jane te Saimir Trafikut.

– Oresti i ka marre parate dhe patentat me porosi te Saimirit ne kasaforten e Jahtit te tij

– Jahti luksoz i Saimir Trafikut eshte dhurate qe Habilajt i bene atij beharin qe kaloi.

Lexoni te plote mesazhin e oficerit dixhital! sb

“Doja të bëja të ditur se lekët që i jan gjetur ne makinen e Orestit jane te Sajmir Tahirit!Ai e ka derguar posaçerisht ate per te mare leket tek kasaforta e jahtit te tij qe e ka blere kete behar qe kaloi,ose dhuarate nga Habilajt!!!!

Prandaj ndodhen dhe patentat aty,sepse ai e dergoi me nxitim se mos ja gjenin ne jahtine tij prokuroret.Ne fakt prokuroria ka rene ne ere qe Sajmir Tahiri pervec gomones posedon dhe nje jaht tjeter lluksoz.prandaj ka dy patenta,nje per gomonen qe nuk peshon me shum se 20 ton, dhe nje per jahtin qe eshte diku te 50-60 ton.

Ky skandal ka per te plasur nga momenti ne moment,sepse Sajmiri me miratim te Rames kishte ber ne plan qe te aratisej me gjith familje.do ju lutesha per arsyet e mija,amonim!”

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në ““Oficeri dixhital” mesazh tjetër Berishës: Tahiri po përgatiste arratisjen me familjen, por…”

 1. gjethi says:

  Sale, perse nuk thua qe Vasillaq Soton, xhaxhain e Orestit e kemi patur komandant te antikrimit edhe ne demokratet por edhe socialistet e ju per cdo gje e akuzoni njeri-tjetrin por per 80% te vrasjeve pa autor qe jane bere ne Shqiperi e qe jane bere me urdher tendin dhe sivllezerve socialist, lsi-st nuk ndjeheni!!! P.s.Vasillaqi ka qene komandant i antidroges e me kete emer mbulohej antikrimi, killerat jane pergatitur fillimisht tek ish-shkolla e edukimit ne kombinat………

 2. Kriminel Tropoje says:

  Krimineli “ Digital “ sebashku me vrasesin analog bene te mundur qe Sali mortja te kete keto informacione te vyera. Doktori vetem per Shkerdhenin dhe Baxh – canakun nuk ka informacion !!!

 3. Alban Dega says:

  DERMO TARE GERMO ….
  E CFARE PASTAJ !?

  A mund tu besohet atdheshitesve te vetdeklaruar ala Berisha- Basha- Noka ?

  A nuk ka te drejte cdo qytetar shqiptar nga katundari i Vicidolit e deri tek Presidenti Ilir Meta qe te marrin leje drejtimi te cdo mjeti komunikacioni tokesor, detar apo ajror nes ai ploteson kushtet qe kerkon ajo .
  Leja e lundrimit ashtu si patenta e shoferit apo ajo e pilotit eshte nje nga te drejtat e njeriut .
  Kjo leje nese nuk eshte ndonje falsifikim i RIA + GRU-se , DIA-s serbe apo Asfalise greke dhe tentakulave te tyre ne Tirane ala Sali Berisha, ala Lulezim Basha, ala Flamur Noka e dhjetra kamikaze te tyre ne te gjitha hallkat e Drejtesise dhe organeve ligjzbatuese nuk eshte prove as deshmi per asnje shkelje ligjore nga Saimir Tahiri, e shoqja apo kushdo qofte ai.
  Aq me teper ajo eshte leshuar per here te pare . nuk eshte rinovim, dhe mban daten 26 korrik 2017 kur Saimir Tahiri nuk ishte as minister i Brendshem e as nuk kishte asnje post qeveritar.
  Minister e Brendshem ne ate periudhe ishte kamikazi i Berishes dhe Lulezim Bashes… i PDSH-se , Partise se Dallavereve Shqiptare, me shume hije dyshimesh per kontakte me agjenturat fqinje.
  Aq me pak ka lidhje kjo patente me hetimet e Antidroges dhe Antimafias italiane te viteve 2013- 2015.
  Dyshimet per keto dokumente i shton edhe me shume fakti se ato dolen per here te pare nga goja dhe dora e Kapitentit dixhital te Otrantos, kolonelit dixhital te ish KGB-se ruse RIA+ GRU, drejtuar Mareshallit Dixhital te UDB-se se Millosh, Stanishic Fazlicit dhe DIA-s se Vucic Dacicit , Sali Berisha.
  Ose me mire te Dr. Prof. Superakademikut te Rrenave , shpifjeve, trillimeve nga me djallezoret Saladinit, qe nuk nxjerr fjale nga goja pa rre dhe perballe te cilit edhe Babai Boteror i Rrenave Nastradini do te mbetej ne klase.
  Hajde po te doni mos i besoni Kapitenit dixhital Lulezim Basha, Kolonelit Dixhital Flamur Noka e Mareshallit Dixhital te Beogradit e Athines Sali Berisha!
  Ata nuk jane tradhetare! Grade shume e ulet per ta…
  Ata qendrojne shume me lart:!
  Me deklaratat e tyre ne protestat e Himares, balle per balle me Otranton, dhe ne Kuvendin e Shqiperise, Dali Berisha e lukunia e tij hoqi edhe maskat e fundit dhe fituan graden me te larte te tradhetise kombetare !
  Ata jane Atdheshites te vetdeklaruar !

 4. Ilo says:

  Je bo si magjistricat. Kujt ia bo bene, mbetet shakull.

 5. Fatosi-kosove says:

  Sa gjynaf per ty o sali berisha,bere biznes me millosheviqin edhe ne ditet me te veshtira te kosoves,bere lazaratin shtet te droges dhe palove qindra miljarda euro por sta dhuruan nje jaht,bile bile shqiptaret ta kthyen me te keq,sti dhane votat tash e 5 vjet,vetem humbje dhe vajtime,sharje,kercenime,fyerje,vrasje e plaqkitje e vjedhje te bankave di te ban ti,po ik more i mjere se sdo mand se edhe ky rast eshte pjelle komplet e jotja dhe bashkkrimineleve tu,ku e ke fazlliqin na thuaj por edhe micotakisin qe i ban thirrje te nderhyj ushtarakisht per ta rrezuar republiken e Rames,po si ste vjen turp more i mallkuar,qe jeni bere si kurvat,nuk leni gje pa pjellur vetem per te ardhur ne pushtet,jo per shqiptaret por per ta shpetuar koken tuaj.

 6. Fatosi-kosove says:

  Se harrova sali berisha,kur do te lajmeroi “oficeri dixhital” per xenushin tend qe nga viti 2005 e deri ne maj te vitit 2013 ishte vet zoti ne aeroportin “Nene Tereza” ne Tirane dhe te gjitha portet detare,ku bashke me nje matrapaz nga kosova trafikonin dhjetra njerez ne dite per ne europe ne kundervlere te dhjetra mijera eurove ose me mire te themi sakt,4000 euro per person,ti ndoshta se din por xenushi yt 100%,andaj kerkoi “oficerit dixhital” informata dhe faturoja edhe keto Tahirit pse sipas teje edhe kur koma,doje ti lazaratin me lulin te gjithe fitimin ia dhuroje Rames e Tahirit,edhe 220 miljon dollar te rruges se Kombit qe vodhi luli per Ramen i paska vjedhur e ndoshta edhe xenushi ka punuar e punon per Ramen,prandaj interesohu pak se ndoshta ia arrin qellimit.

 7. syri blu says:

  Cjane keteo trillime qe shkruan dhe komenton neper rjete mor pisanjoz , mor shpellar i peshtire , ke tall ?? kujt ja servir keto peralla o qen i qelbur , o kriminel o agjent i peshtire , po Sajmiri ishte perfaqesues shteterore, ishte minister i brendshem , nuk qe alabak ordiner si puna e djalit tend , shqiptarit me te implikuar ne krim e vjedhje ,keshtu qe vete nga kjo perben nje person jo te vecante , dhe me nje kerkese te thjeshte interpoli ta solli per 24 ore .Pastaj po te ikte do tregonte me ikjen e tij qe 100 % ishte i ingranuar me mafian e droges veten dhe Edi Ramen, siduket kete qellim ke mor pusht i ndyre , te implikosh te dy dhe vecanerisht kryeministrin me trillime , e kupton qe te vjen fundi dhe mundohesh te besh te gjithe si veten tende , kete detyre te kane dhene padronet e tu , pikerisht e njejata gjuhe flitet dhe ne Athine e beograd , jeni ne nje vije te drjtpesedrejti me ta , hedh letren e fundit nga menga jote e ndyre .Kot e ke , nuk te degjon njeri , nuk te beson me asnje shqiptar qe kerkon vite e vite me radhe padrejtesite , liri dhe demokraci te vertete dhe jo anarki , vjedhje padrejtesi korupsion qe mbolle zotrote . Te kaloj jeta ne spiunllek, trillim ,tradheti kontrabande dhe hajdutllik .Je vete dhe do te ngaterosh te gjithe kundershtaret , kjo ka qene motoja jote gjate gjithe karieres tende te ndyre politike , ah kur do vije ajo dite te shikoj mbrapa hekurave , atehere do ta festoje me madheshti , ke 27 vjet qe mashtron , me sa duket te erdhi fundi mor kacak veriu ………………

 8. niki says:

  Ka qene president shteti ,kryeminister me vjen keq per vendin dhe popullin tim, perse kemi patur kete fat te drejtohemi nga njerez te tille…!

  1. angjelini says:

   Ate mendoj edhe une. Vertet trishtuse!

 9. akrepi says:

  Mbylle sqepin o hale;sado qe te beje cdo kriminel ne shqiperi perfshi dhe vrasesit me te medhej Me krimet qe ke ber, me ty nuk mund te krahasohet asnje qofte per vrasjet qofte per vjedhjet qofte per tradhetin qe shite teritor det shqiptar por dhe te interesave te shtetit qe vazhdon ti besh akoma ne sherbim te Greqis. Shpresojme qe nje dite do vendoset drejtesia ne vend e te shikojme ty dhe ate sherbetorin tend lulushn prapa hekurave.

 10. Futja pordhes says:

  O sali krimineli,po Vasillaq Sota eshte dhe gardisti qe priti granaten qe ta hodhen dhe te shpetoje,apo dhe kete se di ai dixhitali yt o qelbesire.POSHTE KRIMINELI SALI BERISHA.

 11. Leka says:

  Sajesa alla kgb sovjetike

 12. harillaqi says:

  O Sali! Na çave bythen me ate dixhitalin tende.Te kame dhjere ty dhe dixhitalin,o legen,o malok koke trashe.

 13. gimi says:

  Valle se kuptojme investimin qe ben per ty agjentura sebo – greke me njerezit e saj o jashteqitje kombetare. Por pislleku e maskaralleku e ka nje fund qe po vjen per ty dhe gjithe faren e prishur qe mbolle ne keto 26 vjet dhe shpejt bile.

 14. D says:

  Cdo gje qe ka thene Berisha ka dale e sakte, pavaresisht s PS dhe kryekrimineli Rama ka nje skuader te paguar kastile per te komentuar kunder tij ne cdo kohe.
  Po kush po merzitet per kete? As Berisha e as populli. Faktet jane te tjera dhe:
  Kusherinjte mafioze deshmojne me ze dhe figure qe i ndajne parate me Sajmir Tahirin dhe e shperblejne ate edhe me materiale te shtrenjta. Ky i shet atyre makinen, por thote qe nuk i njeh, kusherinj te 10 thote. Por me vone ky i a merr disa here makinen mbrapsh sa here qe i duhet. Keto fakte kryekrimineli Rama dhe megafonet e kuq te mafias i quajne derdellitje kriminelesh, vertete? Po pse more ju besoni se populli ju beson? Kuptohet, trushpelaret tuaj bejne sikur besojne dhe ju mbeshtesin, por populli “Jo”. Pa me thoni cfar interesi kane kusherinjte te akuzojne e perfolin kusheririn e tyre? Aq me teper ky me pozite? Po faktet e tjera me Officer Zaganin qe puqen me thenin e kusherinjve? Rastesi do thoni jy, ahaaa, cfar rastesie??? !!! As me magji nuk behet kjo. Po patentat e Tahirit ne disponim te nje tjeter “krimineli”, qe transporton 1 milion dollae cash dhe pa leje drejtim automjeti? Rastesi? Nuk e njeh? I la shoferi i tij gabimisht???!!! Ahahaaa, por me duket se i njeh Tahiri ata moreee, ky biznesmen ka investuar ne rikonstruktimin e disa komisariateve kur Sajmiri ishe minister. Po, ndersa Tahiri thote qe nuk ka ne pronesi mjete detare, faktet zbulojne qe jo vetem ka, por perpiqet dhe ti fshehe duke i larguar nga porti diten qe plasi skandali i tij. Tani dalin dhe patentat e tij detare!!!??? O Rama krimineli, cdo gje eshte rastesi me kete mafiozin tend, te preferuarin tend? Nuk ke faj ti, i dhate dy jave afat te zhduke provat, por provat jane kaq shume sa qe ai dhe ju nuk i administronit dot, disa nuk mundet me i fsheh, disa ama, sepse shumicen ju i keni varrosur. Por, nuk ka gje, edhe kaq mjafton qe drejtesia dhe populli t’ju ” varrose” ju nje here e pergjithmone.

 15. tonia says:

  Sali!Mban ere qe nje ore larg qe pas patentavet te gjetura qendron ti.Sikur te ishin gjetur vetem patentat e Saimirit,ia vlente te mendonje pse ndodheshin aty ku u gjeten,por prania e patentes se gruas se Saimirit mban ere mish dhije.E verteta eshte qe ti drejton nje “shtet” te dyte nen rrogos,me te gjitha strukturat te organizuara qe veprojne per te te dhene ty cdo gje qe ti mendon se te sherben per qellimet diabolike qe ke.Dije!Te ka ardhur fundi dhe do te paguash te tera prapesite qe ke bere qe jane kriminale.

 16. Fshatari says:

  Ku do ikte ne p..idh te Sheqeres ?

 17. autoshkolla says:

  kjo eshte nje loj me krip ose kurth si ka mundesi nipi i komandat reneasit qe bredh me tre patenta kur tre patenta nuk ekzistojne per nje person .kur leshohet nje patente jane te shkruajtura te gjitha kategorit e perdorimit te patentes. patenta kur stampostet shkruhen te gjitha perdorimet qe ka pefituar shoferi

 18. #a#=°°° says:

  E çna çatê Karin .
  Sa injorantë që Jeni mor derra..

 19. ÇAPAJEVI says:

  Saimiri u varratistë një orë e më parë; por arratisu edhe ti me familjarët, me lulërit, Nokët, Bodërit, memecët e soj e sorollop. Mos harroni merrni me vete mediun se duhet tëbadministrojë fermat që ka më Amerikë. Areatisuni se ashtu nuk keni të drejta
  më për pasuritë prrallore që dispononi këtu.
  Lipsuni që të shpëtojë Shqipëria.
  Çapajevi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *