Çfarë pritet të ndodhë nesër? Xhafaj 120 minuta takim me ambasadorët: Ja tre prioritetet tona

Kreu i Ministrisë së Brendshme Fatmir Xhafaj ka zbardhur një pjesë të takimit me ambasadorët e vendeve të BE-së.

Xhafaj thotë se takimi ka zgjatur për dy orë dhe nga ambasadorët ka marrë mbështetje totale për tre prioritete kryesore, lufta kundër krimit e para.

 

 

“2orë takim konstruktiv me Ambasadorët e BE. Prioritetet: Lufta kundër Krimit të Organizuar, Vettingu, Task Forca. Mbështetje totale. Faleminderit partnerëve”, shkruan Xhafaj në Twitter.

Më tej ai paralajmëron se nesër do të bëhet prezantimi i operacionit “Forca e ligjit”.
“Për më shumë nesër në orën 10:00 Prezantim i Operacionit “Forca e Ligjit” në Ministrinë e Brendshme. #ForcaELigjit”, shkruan Xhafaj.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Çfarë pritet të ndodhë nesër? Xhafaj 120 minuta takim me ambasadorët: Ja tre prioritetet tona”

 1. Adela Janku says:

  Ministia e bredshme eshte kthyer ne nje nga institucionet me kryesore ne vend dhe po ia ndryshon fytyren qeverise

  1. ben says:

   Pritet te mblidhet dhe shoqata e prostitutave.
   Per ti shpallur lufte prostitucionit!

 2. Besmir Llapi says:

  Me par na shihnin si trafikant, si njerez qe i prishnim pune BE por tashme bashkpunimet jan shtuar dhe qasja jone per ne BE eshte bere me e pranueshme. Ministri ka punuar shume keto muaj dhe besoj se shume shpjet negociatat per ne Bashkimin Europian ku te gjith e duam do te hapen shume shpjet

 3. Agron papa says:

  Kisha koh pa degjuar kto mbeshtetje ne shqiperi nga te huajt sidomos per policin. Kshu duhet

 4. Klau says:

  Me perkushtimin qe po shohim jemi te bindur qe do te kemi arritje te medha perher e me shum ne luften kunder ketyre fenomeneve negative

 5. bianka hoxhaj says:

  epo shyqyr ne ne fund kemi mbeshtetjen e te huajve.vetem kshu mund te ecim perpara

 6. Soni says:

  Me pun arrihet cdo gje. Pergezime ministrit per cdo perpjekje qe ka bere per ta cuar vendin perpara ku rezultatet e ketyreve perpjekje po vleresohen edhe nga nderkombetare. Jam e sigurt qe pune edhe me te medha do behen nese qeveriset ne menyre te tille.

 7. Ardian hoxha says:

  Duke pare me ne fund punen dhe vullnetin e policis ne sherbimin ndaj qytetarit normale.qe te huahjt do na vleresonim dhe do na ofronin bashkepunim.

 8. Agron Sinani says:

  Ka lezet kur punet exin keshtu.Me pune perkushtim dhe mbeshtetjen e nderkombetareve vendi do ece perpara.

 9. Klaudia Sula says:

  Me ne fund kemi bashkepunim me nderkombetaret si nje mundesi per te arritur ovjektivat e duhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *