Vasili: Kryeministri grabit të varfrit për puset e ujit, që i bënë vetë

Kreu i grupit Parlametar të LSI Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me reformën e ujit që do të ndërmarrë qeveria Rama.

Përmes një postimi në facebook Vasili thotë se kryeministri po grabit të varfrit për puset e ujit, që i bënë vetë

Postimi i plotë i Vasilit:

Kryeministri grabit të varfrit për puset e ujit, që i bënë vetë.

Kryeministri llafazan, thene me thjesht kryeministri llafeshumë e punëhiç, do t’u zhvase para edhe te varferve, qe i la pa uje dhe qe bene me thonj, me djerse dhe me parate e tyre nga nje pus per uje per nevojat me minimale te jeteses.

Turp i padegjuar! Vetem ky kryeminister e ka bere ne historine e Shqiperise, sepse as kryeministrat e pluralizmit te majte e te djathte, as Zogu as Enveri nuk e bene.

Ky oligarkeve jua ul taksat dhe detyrimet te varferve jua ve shqelmin ne fyt.

Nuk u coi as ujesjellsa dhe as uje ne shtepi.Tani te varferit duhet te paguajne per ato puse uji, qe kane ndertuar po vete.

Refuzojeni me te gjithe fuqine kete narkokryeminister, qe u hap autostrada doges dhe krimit dhe fut ne skamje te varferit.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Vasili: Kryeministri grabit të varfrit për puset e ujit, që i bënë vetë”

 1. Antoni says:

  Keto te lesh e lise me duket se nuk jane ne metro, po si furnizohet me uje qytetari pa pagur shpenzimet per ta trajtuar ujin, apo te bejme zgjedhje te parakoheshme e te bejme z.vasili, koke pataten KM qe te na jape drita, uje, karburante, ushqime etj. pa para se i paguan lesh e lia me kokemadhin e Ilir floririn.

 2. Humbamani says:

  Hera e pare si Vasiliqia ka folur drejt dhe duhet te mbeshtetet

 3. frederik says:

  Te lumte Titi, po duhet te fillosh nga Presidenti. Verifiko videon 7% si fillim me pas shohim e bejme. Apo po te sulmosh ato qe te kane punesuar nuk t’a mban…..?

 4. Populli says:

  Sanitari Vasili ben thirrje te refuzohet Kryeministri i nje vendi!!!! Ta bente ndonje tjeter, hajde, po ta beje nje politikan me kulture sanitari?
  Pastaj, edhe si politikan, i lejohet te beje thirrje antikushtetuese?
  Keto gjera ndodhin vetem ne Shqiperi dhe mbeten pa u ndeshkuar, sic nuk jane ndeshkuar vrasjet e panumerta, 21 Janari, Gerdeci e deri te vrasja e Shqiperise. Sanitar Vasilin nuk e kemi degjuar te thote nje fjale te vetme kur u shit Deti Jon, si ka mundesi qe sanitari te flase te mos kete sahate uji?

 5. Elbasanlliu says:

  O fytyre e poshter…..Edi I la dhe tre muaj kohe hajduteve o Plere…po ca do presesh nga Halja juaj..

 6. Al says:

  Vasilika megjithese ti e thua per propagande e nuk te rruhet shume per popullin, ketu ke te drejte.

  Rama nuk duhet te kishte miratuar kete lloj takse..Uji del nga toka qe eshte e fshatarit dhe qeveria paguan zero shpenzime per te nderrtuar apo mirembajtur puset. Eshte njelloj si te taksohesh per lakrat qe i mbjell ne token tende e i ha vete.. Nuk ka bythe ku te rrije kjo, eshte e paprecedente ne te gjithe boten.

  Ishalla u vijne mendte dhe e anulojne kete idiotesi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *