“Egërsohet” Salianji i turret Ndreut: Nuk është ujk malsie, vetëm një qengj i butë që pi shumë nana

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji  i është përgjigjur repikave të fundit të bëra nga deputeti socialist Pjerin Ndreu se ai nuk e kishte kërcënuar atë në sallën e Komisionit të Sigurisë

Përmes një statusi në facebook Salianji shkruan se…”Pjerini e ka pasion kërcënimin, por në thelb është vetëm një qingj i butë që pi shumë nana…”.

Postimi i plotë:

“Mbarështuesi i kastravecave zoti Ndreu, më ka kërcënuar dhe më ka lënë pa gjumë…

dhe kështu, i shqetësuar nga kastravec rritësi, mendova njëherë ti shkruaj një letër të hapur, kryekastravec rritësit të atdheut tonë, që të më çojë nja dy roje nga 100 rojet e veta të Gardës…

mirëpo kur i kishte shkuar në vesh kryeministrit kastravecrritës kërkesa ime, më çoi fjalë e më tha se: Pjerini e ka pasion kërcënimin, por në thelb është vetëm një qingj i butë që pi shumë nana…

Sepse është malsor i zbutun dhe ka dëshirë ti ulurijë Hënës si dikur kur ishte ujk Malcie, po qyteti e ka zbut, kurse politika e ka bërë kunadhe… kaq për sot Pjerin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/salianji-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/salianji.jpg","attachment_id":"794093"}]

9 komente në ““Egërsohet” Salianji i turret Ndreut: Nuk është ujk malsie, vetëm një qengj i butë që pi shumë nana”

 1. Timi says:

  Po ty cfare te ka bere o kelysh i tredhur!

 2. prova says:

  buthqire Lozhani ose kazani…. mjerr ky popull ke ka ygjedhur perfaqesues te larte nje zvaranik si krimbi dhe nje lepires si kermilli….

 3. çentauri says:

  IK MOR TOç ME NGJAN ME FACE E SI LEVIZ SI ATO LESBIKET

 4. Llustra aga says:

  O te qifsha kurven o Salianj.na u shpif televiziori prej surratit tend o bytheshkerdhyer.
  Aman,dil dhe nje here ne foltore e parlamentit dhe “bjeri me dore” tavolines,por fort ama,jo si heren e pare qe dole bllof si kalama qe je.
  O langaraq,kastravecin e keni ne krye te partise tuaj,trangull fare.
  Kur mbeti PD ne doren tende,te djalit te Fariut,te Agronit te Vlores etj. ka ikur per pambuk.

 5. Vlonjati 12 says:

  Ku gjenden kësi lloj plehrash qe behen deputete ?
  Ku funderina te jete perfaqesues i popullit ne Parlament ?
  Fatkeqesi dhe turp !

 6. Tan_Tironci says:

  Goja llap, kurrizi zhdap.

  Krruje krruje sumatriçen….me “qingjat”.

 7. petrit says:

  Ç’eshte ky fare deputeti, plehre. Merr guximin per tu tallur me deputetet e tjere. Shume i zgjuar ky. Nga paraqitja me duket si homo.

 8. Askushi says:

  Dhe ti qe e ha nga shume…….

 9. Leze says:

  Hajde trap e qenke o ushtar i Saliut !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *