FOTOT/ Rama “befason” sërish me veshjen nga qyteti i Fierit

Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në qytetit të Fierit, ku ka parë nga afër përfundimin e një investimi për ujësjellësin e qytetit. Ky ujësjellës është financuar nga gjermanët dhe BE të mbështetur nga qeveria shqiptare.

Rama ka qenë i pranishëm në mënyrë simbolike kur është hapur rubineti kryesor që furnizon qytetin. Të pranishëm ishim dhe ambasadorja gjermane, një përfaqësues i BE, ministri Gjiknuri dhe kryetari i bashkisë.

Në fjalën e tij, kryeministri ka vendosur edhe njëherë vendosmërinë për ujin e pijshëm, duke deklaruar se nuk do të tolerohet asnjë që nuk paguan dhe abuzon me ujin.

Por ajo që ra në sy ishte dhe veshja që shefi i qeverisë kishte zgjedhur për këtë takim.

Më poshtë do të shikoni fotot nga aktiviteti.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama41-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama41.jpg","attachment_id":"794057"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama31-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama31.jpg","attachment_id":"794056"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama13.jpg","attachment_id":"794055"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama5.jpg","attachment_id":"794053"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/rama-1-1.jpg","attachment_id":"794157"}]

32 komente në “FOTOT/ Rama “befason” sërish me veshjen nga qyteti i Fierit”

 1. Psikoza says:

  ahahhahaha ca palle,hiqi brekushet o psiko e vish ptantallona se je kryeminister o loqe 😀

  1. Glauk says:

   Talle menderen me shqiptare ky!?? Duket si taleban i mungon vetem mahrama.

 2. TANI DURRES says:

  do ta mushi me pordha

 3. Kosovari says:

  Edhe ky koketoçi ​Armando Subashi qenka veshur me bukur

 4. Plaku Xhuxhumaku says:

  Ka pas frike se i boheshin pis pantallonat e kostumit dhe ka vesh poturet.

  1. Lugati says:

   ka qene me majasill kryeministri?????

 5. astronauti nga renaulti says:

  paska vesh poture si veshjet popullore nga vllora..
  I mungo qeleshja me anten.

 6. syri blu says:

  pune muti me trute e kokes ………………

 7. shoku says:

  Nje foto qe vlen sa per nje album.
  O Edi po rrije dhe ca ne Fier ( deri nga ora 22.00) te beje dhe nje xhiro te të dyja shetitoret ( nese do te rezistoje) dhe te thithje pak sa per kuriozitet ajrin vdekjeprures plot squfur, nafte e kancer.
  Rrije dhe shetisje, duke ndjere ne hundet e tua e duke u futur ne gjakun tend ajrin e ndotur qe po na merr shpirtin ( keto muajt e fundit gati çdo nate nga 19.00 deri ne vone te mbyt, te vdes era vdekjepruese e gazit) te rritur dhe femije.
  Sinqerisht isha ne pune, po dy fjale do ti thoja nese do ta dija qe ti do te ishe sot ne Fier, por çuditen, habitem, trishtohem me ata aty qe te rrethojne ( bashke me k.bashkiakun tim) qe nuk tu ankuan per kete situate ( ke qene dhe prane Gjanices, i hodhe nje sy, apo ç’e deshe).
  E pra me lejoni o njerez aty te pranishme ( BASHKEQYTETARE QE THITHIM KETE HELM) t’ju quaj majmune të mjerë qe politika, jo vetem ju ja zene SYTE, GOJEN, VESHET, por ju ka zene dhe HUNDEN.

  1. mirel says:

   O nuk kane gje helmet mor burre. Maximumi kanceri do i zere fieraket. Me ato jemi mesuar tani.
   Shqiptaret e duan Ramutin me shume se jeten.
   Dhe ky ndaj vesh brekushe, qe ti mbushe sa here i vjen er mbare. Nuk ka me nevoje per hale.

 8. Jak Boston says:

  Ka shume gjera qe nuk ia pelqej Rames, por per sa i perket simbolikes eshte njeshi, jane disa vende bosh pastaj vijnete tjeret.
  Kjo si brenda edhe jashte vendit, per ata qe kane sy lexojne shume nga ato gjera.

  1. Andreas says:

   Per ty qe kuptoke simbolikat, çfare simbolizon ajo vollta e xhaketes qe po i shperthen? Mos ndoshta mireqenien e popullit?

   1. Shqiptari nga Shqiperia says:

    Te pakten ty lamash , nuk te ka borxh , mjafton te ishin te gjithe politikanet trasparent si Edi , vite e vite nuk u degjua asnje fjale ne bashki dhe 4 vjet si kryeminister ne krahasim me Lulin qe 4 vjet beri hatane , na shikoke kopsat , ha njeriu , nuk vjedh ,ka rogen e tij te ardhurat e tij nxjer nga pikturat , ku eshte e keqja ?? Shikon ndonje te keqe ?? Po te ishte i dobet do te thote se populli eshte i ngopur sipas teje ??? E ti je rot kari ….

 9. Sajmiri says:

  Pse ma fute err burr kur te jepja euro isha ministri me i mir tani me flake nrrug sa mdoli pakez emri ne itali

 10. Soni says:

  Nuk ngjit me Rama me kto veprime leshi. U be demode me veshjet dhe lakuriqesine e tij. Do te terheqe vemendjen qe te harrohen gjena madhore por me kot. Duket i oafuqishem ketej e tutje per te bere supriza dhe qeverisje. Ka mbaruar, ora te shkoj ne shpi. E fundosi Sajmja.

 11. Lumi qe na mori says:

  Ben mire, o shoku, qe ankohesh po kush e beri Gjallicen ashtu? Edi erdhi vetem te rregulloje shkaterrimet, te paguaj permbytjet e pashlyera ne Shkoder dhe ish te perndjekurit se per te prishur dihet kush e shkaterroi kete vend. Me pas, kur te kete plotsuar keto kerkesat tona i fusim nje riardhje te Bashes e Mediut qe ta dhjesin perseri kete vendin qe e “duam” shume. Kjo eshte historia jone, prish e nderto pastaj prish prap e ne vend numro dhe ku ishe asgjekundi.

  1. mistreci says:

   O loque, lumi te te marri. Nuk quhet Gjallica, por Gjanica. Meso gjeografine, lexo, se pastaj te quan Piktori, injorant.

 12. MrelaKumbaroo says:

  Fsheh pampersat se ka ca kohe qe i shpetojne te gjitha. ka humbur kontrollin e muskujve te bythes nga perdorimi pa kriter i vibratoreve mamuthiane. Eshte edhe puna armiqesore e Qifes nga Elbasani qe jep mall te skaduar. O sa bukur duket si dylber Peqini. I paska pelqyer shume edhe Jakut te Bostaneve me tru simbolik.

 13. plepat dhe budallenjte behen te gjate says:

  KY I ka thene mendjes, ik pirdhu.
  Mendjen e ketij te kesh e te marrte muti shalet si I ka marre ketij.
  Idioti ka ment sa bleona qerreti. Kerkon fame duke nxjerr bythen.

 14. lilua says:

  Ne asnje vend europian, te pakten perendimor nuk diskutohet veshja…provincialet dhe injorantet e Shqiperise kane cfare te diskutojne dhe te shtyjne ditet duke u marre me veshjen e Rames…Rama eshte politikan klasi, artist dhe per mocalin tone qe e pergojon eshte LINDUR DHE RRITUR NE TIRANE, dhe ky personalitet po i tund themelet anadollakeve si me reforma ashtu edhe me mentalitet.

 15. Tirona says:

  I modh.Tall bythen me gjithe ata provincialet qe erdhen ne Tirone dhe qe rrine gjithe diten me kostum dhe flene me kostum.ha,ha,ha

 16. Alushi says:

  Po sikur ti shkojne te gjithe me breke neper kembe, a do kete me se me cfare te “surpruzoje” me “simbolika”?… idiot i teri por me idiote ne qe i japim karrike thuaj!!

 17. Bostonian says:

  The most stylish Prime minister of our time!
  Keep it up 👍
  Bossit si thuhet kurre cfare te veshi!
  Kur te vini atje atehere do ta kuptoni.

 18. Gufi says:

  Si ne kohen e enveri idioti e injoranta io ojo Koh tani secili mund te vish et si i pelqen shikoNi neper europe kto vishen nga me shum se 10 vjet

 19. pokeristi says:

  Sylesheve!
  Nje fjale e urte e popullit thote :Tjetrit mos i shih gunen,por punen.

 20. kapeseiku says:

  I duhen edhe nje pale tespie qe te duket me bukur !

 21. Miku says:

  Po keto kepucet per si mbathi atehere per ato fotografite qe se lane te dilte me atletet .
  Nuk arrij ta kuptoj. Me duket i cuditshem. Jo normal. ka qe e kuptojne.

 22. Linda says:

  O milet,
  po kush eshte me e rendesishme?
  Ujesjellesi apo pantallonat e Edit?
  Asnje nuk diskuton apo komenton problemin e ujit ne Fier, po merren me pantallonat e Edit.
  Ka ardhur koha te percaktohen prioritetet jetsore, jo denglat e pantallonave.

 23. ina says:

  Veshja ka lidhje me intelektin e personit, i lire ne veprim dhe i lire ne mendim.Largpames dhe artist njekohesisht.Nje njeri multidimensional.

 24. sadna babul ka bidai says:

  TE GJITHA JANE TE RENDESISHME POR GJERAT BEHEN NGADAL E NGADAL KU TI VIJ KOHA SE NUK BEHEN FET E FET DUHEN PAK KOHE .TE LUTEM PAK HUMOR PER .Z EDIN AQ TE FORTA PASKAN QENE BERKUSHET SA PO E MBAJNE XHALL PS ME NJE NGRITJE POKO -POKO , SE MOS TI KISHTE NUK FITONTE KURRE., PER TE REALIZU ATE QE DONTE PER VENDIN QE JA DHA POPULLI STAFETEN PER TE MIREN E CDO KUSH QE I KANE LENE TE TJERET PERGJYS

 25. Stela says:

  I mungon vllai erdogan trapit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *