LSI sulmon ambasadorin Lu: Pse nuk përmende emrin e Ramës

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar lidhur deklaratën e ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu.

Përnmes një satusi në facebook Luan Rama shkruan se Lu përmendi vetëm 4 emra si shembull i lidhjes së politikës me krimin, por nuk tha se kush i bëri këta “ushtarë” emra politikë.

REAGIMI I LUAN RAMËS:

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Donald Lu, duke folur sot në prezantimin e projektit “Forca e ligjit” në Ministrinë e Brendshme, përmendi edhe katër emra si shembullin e lidhjes së politikës me krimin!

Mirëpo ai përmendi vetëm katër nga emrat e ushtarëve të krimit, jo të shefit të tyre, të atij që i mori emrat e krimit dhe i bëri emra politikë!

Kush nuk e di që pas atyre emrave që përmendi ambasadori i nderuar nuk është kumbar kryeministri ynë?!…

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “LSI sulmon ambasadorin Lu: Pse nuk përmende emrin e Ramës”

 1. luan monika says:

  sic duket luani nuk e ka me ramen kur “kritikon” ameriken. me shume e ka per meten e krymadhin. luani e di se peshqit e medhenj jane meta e bashe me fullanin e llallen. na rrofsh ne kete dimer o luan. ti I di lidhjet meta-balili-monika, ti di shume por je ca si frikacak , fol troc per meten.

 2. Bardhi Tolabi says:

  Jo bre Luan i Like floririt!
  Ambasadori Lu,per kortezi diplomatike,nuk e permendi bosin e boseve te krimit,te vertetuar me ze dhe figure.Ilir Meten.Duroni o te uruarit e perendise fillimin e vitit tjeter dhe pastaj kerkoni vrime ku te futeni.Ne se e ka hak edhe Rama,le te kerkoje vrime ku te futet.
  Ama,ne vend te fjaleve,jepni votat dhe mbaroni ato detyrime qe rrjedhin nga reforma ne drejtesi dhe te formohen te gjitha hallkat e zbatimit te vetingut.Cdo vonese dhe kundershtim nga ana juaj,tregon se ju keni frike,ndersa Rama jo…
  Provoni te kunderten e atyre qe beni sot,loje fjalesh dhe votoni ne kuvend detyrimet qe keni ndaj kesaj reforme…
  Ne populli,jemi te durueshem.Kemi 27 vjet qe presim dhe durojme hajduterine dhe krimin tuaj,prandaj nuk na gjen gje te presim dhe nja 2-3 muaj te tjere…

 3. qazim says:

  O Luan filozofi,gjithshka qe thoni e gjithshka qe beni ju te LSI,gajas cdokend qe ju degjon a ju shikon.Jeni per te qare hallin.

 4. . says:

  … ha,ha,ha,ha …. ben sikur nuk e kupton per ke flet USA … VETINGUN qe LSI-ja dhe Ceta PD nuk duan do coj ne burg METEN, BERISHEN dhe BASHEN … kete pret populli SOT

 5. genti says:

  O Lepur
  Po e moren vesh te gjithe e vec ti jo se po mbeshtetet qeveria ne planet e saj per te qeruar politiken nga monstra si ju .
  Po duro dhe pak .

 6. miri says:

  laj borxhet shpejt o sherbetori i mones,se do te perfshij edhe ty vetingu.

 7. Ilir Gramshi says:

  KUR KRYEHAJDUTI THERRET KAPENI HAJDUTIN !

  Kur je i dhjete mos e ngren koken, thote sovrani !
  Jane 35 video me ze e figure ku kreu i LSI -se, sot koka e shtetit eshte I kapur ne flagrance !
  Jo nga Edi Rama, as nga Gramoz Ruci , as nga FBI – ja aq me pak nga Gjysmagjeli 50/50 i tij dhe Berishes Adriatik Balla !
  Nga ish-zevendesi i tij ne LSI dhe qeveri, nga deputeti i tij nga krahu i djathe i tij Dritan Prifti ndjese paste .
  Nuk ka nevoje per hetim!
  Cdo gje eshte ne ze e me figure !
  35 nga 87 videot e dorezuara tek syshqiponjat amerikane kane si personazhe kryesore Ilirin, Moniken…. e LSI-ne.
  Dosje me ze e me figure nga brenda folese suaj politike !
  Eshte vetem maja e Ajzbergut !
  Jane vilat e Gjirit te Lalezit e Farkes, llogarite bankare in e offshore, sarajet e dugajat ne emra te te tjereve, CEZ-i, OSSHE – ja , Kastriot Ismaili, Qazim Tepshi, Artan Kristoja…. O sa shume ka ?!?
  Prandaj jeni terbuar aq shume Mona, Vasili e co !
  Qetesi e dashuri !
  Mos beni zhurmuesin ! Merrni drejtesine e ligjin te beje punen e vet…. Behuni gati !
  Nuk ka avokat qe mund zeri e figuren, sinjalet satelitore !
  Aq me pak munden thirrjet e kryehajduteve Sali Berisha, Lulezim Basha…… e co kapeni hajdutin !
  Drejtesia vonon po nuk harron !

 8. Salkaro says:

  Po se le likja more bythq. ….fuck lsi. .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *