Berisha bën patriotin: Rama dhe Vuçiç kanë plane antishqiptare

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin  Edi Rama, se po miraton masat e egra antishqiptare të Vuçiçit në Kosovë.

Gjatë një prononcimi për mediat Berisha foli  për shqiptarët e Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit ku tha se presidenti serb Aleksandar Vuçiç po kërkon të ripopullojë këto treva shqiptare me refugjatë nga territore të tjera të Ballkanit dhe kjo sipas tij po bëhet me miratimin e Ramës.

“Kam denoncuar me përgjegjësinë me të madhe qëndrimet albanofobe të Vuçiçit dhe Ramës ndaj shqiptarëve të Preshevës, në këtë periudhë mjalti midis këtyre dy zyrtarëve më të lartë.

Regjimi i Vuçiçit ka ndërmarrë masa antishqiptare ndër më të egrat që ka njohur Presheva, Bujanvoci, Medvegjia.

Ai synon ripopullimin e këtyre trevave të pastra shqiptare me refugjatë nga trojet e tjera të Ballkanit. Në dhunim të ligjit dhe Kushtetues, regjimi Vuçiçit ka zëvendësuar udhëheqësit vendorë legjitim me vasalë të tij, të cilët marrin në një mbledhje 50 e ca vendime të diktuara nga Beogradi, të miratuara nga Edvin Kristaq Rama”, – tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Berisha bën patriotin: Rama dhe Vuçiç kanë plane antishqiptare”

 1. Grida Suma says:

  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA SALI O SALI, IKE, IKE PLAKU MERE IKE!

 2. vjola says:

  E po NAFTE s’po i jep o kriminel , dete edhe troje s’po shet o gjak pires i popullit qe po te vjen fundi .

 3. vlonjati says:

  Mero! Na merove me kete pleher, injorojeni totalisht, te mos ja shohim me syte dhe te mos ja degjojme me zerin

 4. shqip says:

  E thene nga ky ufo-ja , lajmi behet shume ” i besushem ” . Ik kafshe prehistorike , ik ne mal e ruaj dhente . Shpellar !

 5. Tahir Gashi says:

  Ashtu asht! I biri i Kristaqit e shiti Presheven, por na kena besim te kopili i Sheqeres qe nuk do ta lejoje kete akt antidhqiptar!
  Pse Xeni kot asht trim? Po Flamur Noka dhe Edi Paloka?!
  Dridhet Serbia prej nave! Ti oj kopili i Sheqeres flen gjume rehat se na le me ushtri te forte, me tanke e aeroplane, ke 30 vjet si punon fort si Nave te kena shtet!
  Me kujtohet ne 1999 kur Xeni, Ciljeta, Jozi, Jemin Gjana banin stervitje me shku me luftu serbin!
  Nave kena besim si sa te jesh gjalle ti Nave jena te sigurte!
  Nuk duhet me pas besim ke keta si e kane emrin Kristaq, Petro Nini, Kristoforidhi, Theofan Noli, Kristo Negovani, se keta na shkeputen nave prej vllezerve tane turq. Nave kena besim vetem kush quhet Ballaban, Fatih, Esat , Ahmet, Sinan o Qamil, a Sheqere apo Sude!
  Kini besim shqiptare ne Presheve! Ka 30 vjet qe kopili i Sheqeres ben gjithcka te deboje shqiptaret prej Shqiperise, tashti ja u ka vu synin juve ne Presheve, bani kujdes!

 6. M says:

  Denohesh per ate qe ke bere dhe jo per nje hipotez qe dikush mund te beje

  Naften dhe mbeshtetje serbeve gjate luftes se kosoves kush ja dha

  Kush ishte agjent i milloshevicit ei udb-se
  I deshperuar se humbi pushtetin ngr hipoteza, dixhitalin e pengon vitingun me cadra, mos zgjedhjen e k/ prokurorit me thirje per ” revulicion” per permbysjen e qeverise etj
  Patriot nuk behesh, duhet ta meritosh qe te te bejne jo i pakicesh as i shumices po i te gjitheve

 7. sali, nje gje ta keshe te sigurte se nipi I milloshevicit dhe miku yt FAZLLIC NUK MUND TE HYJNE ME NE MMLEDHJET E KESHILLIT TE SIGURISE KOMBETARE,sic hynin ne kohen tende. ju dhe miloshevici I perkini races te antishqiptareve bashke me mikun tend tjeter arkan. te shplafte mortja moj zgjebe e kombit.

 8. Kisha terroriste "greke" says:

  O sali ta vesh bythen ne zjarre nuk te beson njeri. He ber hiqe mos e keput

 9. Lumi A says:

  Kush foli per patriotizem? Salih Rame Karaxhici, Salih Fasllici, Salih Mortaja, Salih Kondrabanda e Naftes, Salih Dhendrri i Serbise, Salih Piramida, Salih Komunisti, Salih Spiuni, Salih terroristi, Salih Islamisti, Salih Agjenti i UDBs dhe Asfalise, Salih Tradhtari, Salih Gerdeci, Salih 21-Janari, Salih CEZi, Salih Vrasesi, Salih Penicilina, Salih Muti…dhe lista vazhdon….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *