Vajza e Azem Hajdarit: Nuk sulmoj Tahirin se ai është viktimë e këtij sistemi që ka degraduar

Vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari deklaroi se Saimir Tahirit duhet t’i hiqej imuniteti plotësisht.

Gjatë fjalës që Hajdari mbajti në Kuvend tha se “fati” i Tahirit nuk duhet të varet nga portalet apo dora e një deputeti, ndërsa u shpreh se nuk po sulmon Tahrin, pasi ai është viktimë e një sistemi të degraduar.

“Kjo nuk mund të jetë një seancë normale, pas ngjarjeve të fundit dhe deklaratave të ndërkombëtarëve.

Pyetja që duhet ditur sot: Në ç’derexhe janë katandisur sot politikanët tanë?

Saimir Tahiri duhet ti hiqej imuniteti plotësisht. Fati i tij nuk duhet të qëndrojë në dorë të portaleve apo edhe në dorë të një deputeti.

Nëse pandeh se mund të fitojë le të shkojë në gjykatë dhe ajo të japë vendimin. Jemi këtu për të ofruar një zgjidhje.

Nuk është krenari të shoh reputacionin e vendit tim të denigruar.

Kjo qeveri ka dështuar t’u japë shqiptarëve atë që meriton. Nuk po sulmoj Tahirin se ai është viktimë e këtij sistemi që ka degraduar.

Nuk mund të flasim për trafikun e drogës vetëm në mënyrë lekësh, por duhet të kuptojmë se pas këtyre skandaleve fshihen njerëz”-u shpreh Hajdari.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Vajza e Azem Hajdarit: Nuk sulmoj Tahirin se ai është viktimë e këtij sistemi që ka degraduar”

 1. Duna says:

  Fshihen njerez te familjeve mafioze shqiptare, larg te cilave nuk jeni edhe ju znj.Hajdari e hajdare te tjere.

  1. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Ik moj bej shurren ti. Spurdhjake! Shqiperine e degraduan sali berisha me gjithe rrjeten e zagareve qe kishte pas, perfshi edhe pacavuren tende azem shkerdhaten qe nuk i dridhej syri kur vinte puna tek dhuna, apo mamaqira jote qe lironte kreminelet pisanjoz ne kembim te rryshfeteve.

   Nese do qe te jesh krenare per vendin ten atehete merr sojin tend prej shkerdhate dhe sporruni nga shqiperia ju felliqesira.

 2. bisnellllsmii says:

  kur na del nje zog kurvari dhe na ben nder .
  te q!fsha mu ne parlament e mu ne shqipni e mu ne ate komb lesh

 3. Alo says:

  Perfaqesoni cme te keqe ka shqiptari.

 4. shenjtori lazaratit says:

  Jam dakort qe Tahiri te kryqzohet nga bolet publikisht ne sheshin Skenderbej..POR keto monstra si Saliu-Luli dhe kjo zorra e tarshe e azem kriminelit nuk duhet te hapin sqepin biles duhet te flasin nga burgu.
  .
  Le te mesoje kja pastruesje e zyrave te Eliot Engellit dhe berishesteve te washingtonit se Krimet e Azem Hajdarit jane 10000 here se keto te tahirit
  .
  Në se ne kemi para syve modelin e sukseshëm të bujqësisë digjitale industriale shqiptare Lazaratin, duhet të mos harrojmë edhe kontributin e politikës dhe të politikanëve. Heshtja e politikanëve nuk është e justifkueshme. Asnjëri prej tyre nuk e përmend Lazaratin. Por ne duhet të vlerësojmë këtë qëndër zhvillimi, sepse sukseset meritojnë vëmendje dhe fenomeni i Lazaratit meriton më shumë vëmendje në këto zgjedhje. Lazarati është modeli i suksesit, dhe për shumë shqiptarë Lazarati është modeli i së ardhmes që po imitohet me shpejtësi. Lazarati është ndoshta vetmi fshat që ka arritur të rrisë rendimentin 300%. Para ca vitesh morën një farë që mbillet në klimën e Malit të Gjerë dhe tashti nuk rritet më kacube por bëhet pemë dhe në vend të një kilogram, pema jep tre kilogram.
  .

  MEgjithatë Lazarati ka një shenjt të vetin, një politikan të shquar, Qytetarin e Nderit, Azem Hajdarin.

  .Hajdari ka qënë një ndër ata që ia hapën rrugën e zhvillimit dhe të modernizimit këtij fshati duke e bërë pjesë të ekonomisë botërore dhe Lazarati nuk ia harron kontributet. E sa për politikanët e tjerë, ata nuk flasin nga modestia. Tashti që jemi ekonomia me rritjen e dytë në botë, mbas Brazilit e para Kinës, është turp me iu tregue gjermanëve e francezëve sukseset tona në rritjen 300 përqind të rendimentit të pemës së hashishit. Lëre më po iu treguam Gjermanëve që punojnë nga 10 orën në ditë e që mezi i paguajnë faturat, një fshat si Lazarati ku vendasit nuk punojnë shumë. Atëherë nuk kemi fytyrë të lypim ndihma e borxhe. Vetëm për këtë arsye nuk e përmendin, jo për tjetër. Sali Berisha nuk shkon dot ne Lazarat dhe ne Tropoje. Por i ka te dy zonat ne zemer.

  Paria e Tiranës po e rrethon Lazaratin me heshtje. Gjatë tetë viteve të shkuara, Sali Berisha nuk e preku fare Lazaratin, nuk e përmendi Lazaratin, nuk iu afrua Lazaratit. Më e shumta që bëri Drejtori i Përgjithshëm i policisë ishte të deklaronte javën e kaluar se tashmë i kishin bërë fotografimet e zonës, nga larg e me kujdesin e duhur. Për këtë politikan, parulla duhet të ‘E gjithë Shqipëria si Lazarati!.” Nga ana e vet, Edi Rama nuk duhet të shkojë në Maqellarë, por në Lazarat dhe atje të parashtrojë programin e tij për rilindjen. Sepse edhe Lazarati e don Rilindjen dhe PS-së duhet një Rilindje për Lazaratin. E sa për Ilir Metën, që e ndrroi kauzën e integrimit për të punësimit, Lazarati duhej të ishte modeli i zhvbillimit edhe per Skraparin e Mokren, Goren e Gramshin. Një fshat mban me bukë një qytet e jo vetëm lagjen “Zinxhiria”. Se ato autobuzët që sjellin mëditëset nga Gjirokastra për 20 mijë lekë në ditë për të punuar në Lazarat janë kontribuesit e vërtetë të integrimit tonë në Europë. Lazarati është modeli i katundit të suksesshëm modern shqiptar që ka pushtuar qytetin dhe modeli i Rilindjes po të sillemi të gjithë si lazaratasit.

  Një Krahasim Mitesh

  Më në fund, duhet bërë një krahasim. Mirëbërësi më i madh në Kolumbi ka qënë Pablo Escobar Gaviria. Në një vend, Los Chaunces, janë 500 shtëpitë që ai ndërtoi për të varfërit. Në atë zonë edhe sot ai njihet si “el benefactor”, mirëbërësi. Këta njerëz i janë besnikë atij edhe shumë vjet mbas vdekjes së tij. Miti i tij është i paprekshëm dhe njerëzit i falen edhe sot sepse ai iu dha strehë, një kafshatë bukë, dhe mundësinë për të rritur fëmijët. Por këta janë të uriturit e të varfërit, ata që nuk e ngopin kurrë barkun sado që të hanë, sepse uria e tyre s’ka fund e nuk ngopet mendja. Këta janë vëllezërit e motrat e mushkave të drogës, e vrasësve, e rritësve të drogës, e përpunuesve, e ushtarëve të krimit. Këta ishin fëmijë dhe që në atë kohë në mendjen e tyre ai ishte heroi dhe modeli. Shteti i Kolumbisë e vrau Pablo Escobar por nuk e fshiu nga mendja e këtyre fëmijëve modelin e suksesit, të pasurimit, të arritjes. Sepse mund të djegësh fusha të tëra me coca, por a e djeg dot coca në mendjen e njerëzve? Prandaj edhe lufta e shtetit të Kolumbias është një luftë që nuk është e mbyllur e që nuk mund të fitohet. Në rastin tonë, si shqiptare, ne nuk kemi një Pablo Escobar që ta mitizojmë.

  Por Lazarati e ka Pablo Escobar Gavirian që e bëri këtë të mundshme. Lazarati e ka shenjtin e vet, Azem Hajdarin.
  .
  Ky është Qytetari i Nderit i katundit më të pasur në botë.

  Ky është heroi i Lazaratit, i cili nga memoriali i tij, po të kishte sy e mend e të mund të rrotullonte kokën do të shihte me krenari përparimin dhe begatinë që ai ndihmoi t’ua sillte lazaratasve. Por edhe pse ai nuk i sheh dot lazaratasit, lazaratasit e shohin atë përditë,
  .
  kurr arrite ti moj bije e kriminelit demon-kracise te bilbilosesh ne kuvend u shofte fara juaj dhe e atyre qe te ndegjojne dhe te votojne !
  në Sheshin ‘Azem Hajdari.”

 5. Albanian till I die says:

  Foli edhe teto Ollga

 6. Rudina_goca_e_Berishes. says:

  Rudina, po ik o goc ne shkolle te mesosh si te flasesh. Moj laraske, a shkon i con lule babait tend te varri?, apo nuk mundesh se ste jep leje babai tjeter Berisha qe ta vrau. Ti je aq idiote femer saqe perulesh e flet me aq pasion per kriminelet qe te lane pa baba. Te ishe e mencur, ti duhet te hyje me pistolete ne kuvend, e ti afroheshe Berishes e t’ja shkarkoje gjithe karikatorin ne koke, duke i thene “Keto jane per babain tim qe e fute ne dhe”. Ska gje vazhdo lepjiu kembet atyre.
  Ti je 100% nje idiote

 7. Une... ti... ne te gjithe... says:

  Ik moj bej shurren ti. Spurdhjake! Shqiperine e degraduan sali berisha me gjithe rrjeten e zagareve qe kishte pas, perfshi edhe pacavuren tende azem shkerdhaten qe nuk i dridhej syri kur vinte puna tek dhuna, apo mamaqira jote qe lironte kreminelet pisanjoz ne kembim te rryshfeteve.

  Nese do qe te jesh krenare per vendin ten atehete merr sojin tend prej shkerdhate dhe sporruni nga shqiperia ju felliqesira.

 8. Lumi Ottawa says:

  Na thuaj diqka per nen tende se ka bere milliona dollar si gjyqtare? Njerz te neveritshem. Per budadhenj i din shqiptart ti laraske me nje familje totalisht te korroptuar.

 9. Edi says:

  Sido te vishet,krehet e te sillet maloku,po koka trekendeshe me veshe afer qafes si ufo nuk i ndryshon…urime buces se spiunit

 10. Dërcka e azemit says:

  Hajd degjo dhe kete dërckën e azemit, ja si politika e shperfytyron nivelin intelektual, ja pse ka hemoragji dhe peçudnim te vlerave kombetare.

 11. IVONI says:

  AZEMI ISHTE AI QE BENTE RREMUJAT , QE DHE KALAMAJTE E CERDHEVE I NXIRTE NE RRUGE TE BERTISNIN “LIRI – DEMOKRACI “?! PASI NUK ME KUJTOHET MIRE SI QUHEJ SE KANE KALUAR SHUME VITE… !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *