Vasili: Kryeministri që fyen mediat qahet se media po shkelin të drejtat e njeriut, ha ha

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili kareaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama ku tha se mediat shkelin të drejtat e njeriut nga mëngjesi deri në darkë.

Përmes një statusi në facebook me ironi thotë se… “Kryeministri që fyen mediat qahet se media po shkelin të drejtat e njeriut. Ha ha”

Statusi i plotë i Vasilit:

Kryeministri qe fyen mediat qahet se media po shkelin te drejtat e njeriut. Ha ha

Kryeministri i droges flet qahet ne fakt se ca media me sa duket nuk po i blen dot.

Ky mendjeprishur, qe fyen ne menyre histerike mediat dhe gazetaret, po ankohet se mediat po shkelin te drejtat e njeriut.

Po ky duke i fyer e poshteruar mediat ketij mendjegremisurit i duket se respekton te drejtat e njeriut.

Liria e medias ne Shqiperi eshte ne udhekryqin me te rrezikshem sepse droga e kryeministrit ka qelbur dynjane dhe kerkon te qelbe edhe median sa te munde.

Kur nuk ja arrin ky qan……

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Vasili: Kryeministri që fyen mediat qahet se media po shkelin të drejtat e njeriut, ha ha”

  1. Adi says:

    Me siguri te kane mbushur mendjen se kendon bukur!!! Gomar!

  2. Gazetar berishian says:

    O Titi perse perfundove ne kete derexhe ? Mos qofte e vertete ajo qe thuhet qe aresyeja eshte se je i detyruar ti shebesh klanit Meta qofte edhe duke u kthyer ne klloun pasi ke futur keqazi duart ne vjedhjet disa milioneshe te lidershipit te LSI – se !

  3. Gazetar berishian says:

    O Titi perse perfundove ne kete derexhe ? Mos qofte e vertete ajo qe thuhet qe aresyeja eshte se je i detyruar ti sherbesh klanit Meta qofte edhe duke u kthyer ne klloun pasi ke futur keqazi duart ne vjedhjet disa milioneshe te lidershipit te LSI – se !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *