Britania e Madhe do të dal nga BE-në më 29 mars 2019 në orën 23.

Qeveria britanike ka paralajmëruar sot se Brexiti do të ndodhë më 29 mars të vitit 2019 në orën 23, sipas kohës lokale.

Këto të dhëna do të përfshihen në amendamentin e Projektligjit për daljen nga Bashkimi Europian, i cili ndodhet në procedurë në Parlament, raporton agjencia kroate e lajmeve, Hina

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Britania e Madhe do të dal nga BE-në më 29 mars 2019 në orën 23.”

  1. like says:

    dalje nga bashkimi europian my ass! vetem pashaportat ndryshojne dhe te drejtat e njeriut. gjera qe ndikojne ne perkeqsim te britanikeve dhe Nuk prekin aspak EU. per te gjitha te tjerat UK mbetet e varur ne EU dhe jo anasjelltas. EU nuk eshte me e dobet paUK por shume here me e dobet eshte UK pa EU. te gjatin e hengren vete ksaj rradhe. por sprish pune. sa here e kane ngrene te gjatin shqipot dhe spaten gajle..

  2. hason europjani says:

    NA PLASI …..Mbreteri e kalbur plot me skandale ekonomike, korruptive, seksuale, eetj .NJe shushunje qe jeton me parat e BE dhe djersa e kolonive te saje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *