Deklasifikimi i “Sigurisë”/ Ilir Meta u kthen përgjigje negative Monikës dhe Bashës: Nuk e marr dot parasysh kërkesën tuaj

Presidenti Ilir Meta u ktheu sot përgjigje negative deputetëve të PD e LSI të cilët i kërkuar deklasifikimin dhe zbardhjen e debateve në Këshillin e Sigurisë Kombëtare kur diskutohet çështja e hashashit.

Sipas tij, kjo çështje eshte sekret dhe nuk mund të publikohet për të gjithë.

Pak ditë më parë, PD dhe LSI u bënë bashkë. Shtatë deputetë të opozitës i janë drejtuar më një letër presidentit të vendit Ilir Meta. Ata i kërkojnë mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë.

Në letrën drejtuar të parit të shtetit, deputetët kërkojnë mbledhjen e këtij këshilli më 11 nëntor dhe deklasifkimin e të dhënave për situatën e drogës në vend. Sipas tyre, në mbledhjen e vitit të shkuar u diskutua për këtë çështje, ndërkohë që sot ata i kërkojnë Metës që ato të dhëna të deklasifikohen dhe të bëhen publike.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Deklasifikimi i “Sigurisë”/ Ilir Meta u kthen përgjigje negative Monikës dhe Bashës: Nuk e marr dot parasysh kërkesën tuaj”

  1. LAJME TE VERTETA says:

    kjo tregon se keta deputet muk njohin ligjin ose nuk kane kapacitet te lexojn dhe ta kuptojn ligjin

  2. I ka thene Iliri jo LSI ! Jo Monikes!!! Me duket e pabesushme….dashka me fjet te Presidenca,se te shpija nuk ja hap me Deren Gruaja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *