Kanabisi në Velipojë, Basha zbulon të dhënat: Polici i arrestuar mbrohej nga Habilajt, Rama-Tahiri-Xhafaj përgjegjës për…

Pas sekuestrimit të mbi 1502 kilogram kanabis në Velipojë dhe arrestimit të disa personave, kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë një lidhje mes personave të arrestuar dhe  Habilajve.

 

 

Përmes një statusi në Facebook duke iu referuar burimeve, Basha thotë se Enriko Zyle, i cili është vëllai i zv.shefit të Kufirit në Shkodër rezulton se është dënuar në Itali dhe se mbrohej nga Habiljat kur ishte Saimir Tahiri ministër.

Statusi i plotë i Lulzim Bashës:

RAMA-TAHIRI-XHAFA E KANË MBUSHUR POLICINË ME TRAFIKANTË DROGE

Burime të sigurta informojnë se:

“Prel Enriko Zyla ka qenë i dënuar për trafik dhe shpërndarje droge në Romë, Itali, dhe ka vuajtur dënimin në burgun e Rebibbias.

Partnerët e kanë ngritur disa herë këtë cështje, por personi ashtu si shumë të inkriminuar të tjerë në Polici mbrohej nga HABILAJT në kohën e TAHIRIT dhe pas ardhjes së FATMIR XHAFËS kaloi nën mbrojtjen dhe shërbimin e vëllait të XHAFËS, AGRONIT.”

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Kanabisi në Velipojë, Basha zbulon të dhënat: Polici i arrestuar mbrohej nga Habilajt, Rama-Tahiri-Xhafaj përgjegjës për…”

 1. Lumi says:

  Ik ore hajdut vrases mos na trazo me gjithe kete pisllek te cilin ju e keni ne gjak.

 2. Ylli Bregu says:

  Ka ardhur kohe ti mbyllet goja ketij . Nuk mund tia lejojme me te tallet me popullin dhe te perhape panik te tille.
  Ky vetem rremuja di te beje sic beri me cadren ne mes te bulevardit.
  Shpreson ende ti beje popullit shperlarje truri por nuj jane me njerzit injorante si para 20 vjetesh o Basha.
  Kane pare mjaftueshem nga ju keto vite dhe e e dine tashme ca surrati keni.

 3. Klodi bytyci says:

  O lul ore nje pyetje kam un mos valle sja ke idene se per cfare po flet ose nje gje e inskenuar nga vet ju per tu dukur i tille a mo luli mos me te njoh shqiptaret te blejn shtrenjt po ja qe sesht ashtu tashme e dim se kush je

 4. Kasem gahinji says:

  Shyqyr qe e arrestuat ju se do te bente namin fatmir xhafe.lumsi ne qe kemi lulin dhe digitalet e tij

 5. RIONIS says:

  S;ka patur gje me te mire per te bere ne fundjave ky e ia keputi nje deklarate alla BURIM I SIGURT (QYTETARI DIXHITAL) dhe eshte ne rregull ky, po ca te bejeme ne qe PRESIM QE KY TE PERFAQESOJ OPOZITEN E VERTET QE PREMTON CDO 4VJECAR QE HUMBET HAHAHAHAHAAAAA.

 6. Jogert gerti says:

  Kush merret me kete aman….
  per tu bere lajme jane tatuset e ketij, ne ndjekje te modelit te te madhit, por ehste vone per te kuptuar qe po vulos vetm deshtimin e vete te perditshem….

 7. Taulant Zalli says:

  Luli, habilajt qe do.te shkojne ne burg do te shkojne, mos u qaj hallin per kete. Qaji hallin vetes se do duhet te ndash qeline me ta, se rruga e kombit 21 janari do te vijne ne vemendje shum shpejt me kete reforme ne sistem drejtesie.

 8. Aldo Kurti says:

  Qytetari dixhital ua dha edhe kete informacion???Nga frika e reformes nuk po dini se cbeni o ditezinj…Tashme as opzite nuk po beni fare se nuk dini …ju jeni aty vetem per pasuruar veten ne menyre te paligjshme .

 9. Fatosi-kosove says:

  Dhe quditerisht Rama po i arreston ata qe i “mbrone” vet dhe punojne per te,gjest qe nuk e bajne as kafshet,por keshtu di te mendoi luli siq qirrej dikur per te arrestuarit ne lazarat ku edhe kryetari i lazaratit dhe i PD-s dhe te bijt e tij qe ishin komandant te droges luli deklaronte se i mbronte Rama dhe Tahiri::
  Prandaj lulbasha je bere i padurueshem dhe i padeshirueshem edhe per familjen e ngusht te PD-s pos per kriminelet dhe sherbetoret tu qe numerohen ne gishta e qe listen e ruan fazlliqi me noken.

 10. Eduart Mzezi says:

  Shko o Luli mos namlodh me koken . Se nuk durohesh je ber si grua e lige dhe meresh vetem me fjale. Kjo ktu kjo atje . Burim i sigurte burim i pasigurte. Burimet e sigurta cohen ne prokurori dhe ne qoftese ja del ta vertetosh avantazh per ty. I mposht me nje menyre rivalet e tu. Po nuk behet opozita ne facebook.

 11. Klajdi says:

  Ti ke mbaruar si kryetar opozite o lul..As partia jote nuk te mbeshtet me..Dhe ti pret te te besoje njeri tjeter per keto qe thua ti?

 12. kulti i drejtesis says:

  e c te duhet ty mor qelbesir se kush shet drog e kush blen drog?
  ata qe merren me drog kan fut koken ne rrezik dhe jan trima. e jo si ty e sala o qelbesira qe shisni interest e shqiptarve ke t hujt.
  hajdut.
  por,ata qe shesin drog bejn gabim qe s te fusin nje koqe plumbi ty po merren me njeri tjetrin kot
  o shqiptare qe shisni drog. mos likujdoni njeri tjetrin per larje hesapesh.
  hesapet me te medhaja me I la me ju I ka lul basha,sala dhe kta te partis d. qe ju nxorren bojen juve ke te huajt. jua prishen bisnesin.
  bjerini atyre me plumb. nese jeni burra ose ndryshe jeni legena.

 13. Lulin “tone”nuk ka burre “nene” dhe burre “gruaje” apo dhe burre “kurve” e jo me Kryetari de facto “yni” Sali Berisha, edhe ky burre “sh…te…ti”, qe ta shpetoje nga gropa qe po zhytet cdo dite, edhe pse do ngjarje te “kalamajeve” te PS dhe te Edi Rames qe i besoi aq shume ketyre “kalamajeve”, duken sikur shkojne ne “favor” te Opozites, kesaj Opozite “turli partickash” e zhyer sa ska me keq ne gjithcka kriminale nga “Lindja” e deri me sot. Me kote e kane, makinacionet e tyre deri dhe jashte Shqiperise me ndihmen (ndihme kundrejte pagesave marramendase sa vetem Berisha dhe Meta arrijne ti joshin…) e disa persona VIP e te “fuqishem” ne PPE e PE, KE e BE, nuk do mundin pa Vote-Popullore ta rrezojne Edi Ramen dhe Partine e tij me 74 Deputete, + 4 Deputete mese te sigurte kurdohere per Vote pro Edi Rames, te dale qartazi dhe sakte nga zgjedhjet e 25 Qershorit 2017. Pa i hyre ketu faktorit Euro-Atlantik (qarqe te fuqishme ne US dhe BE), qe e mbeshtesin lidershipin Edi Rama per reformat e tij filo-Perendimore dhe largimin e Shqiperise sa me shume nga Lindja sllave, ku shumica derrmuese e Opozites aktuale ka pafund shprese dhe mbeshtetje. Kot e kane…, Perendimit nuk i *rruhet* per Lindjen e Saliut dhe Ilirit me sa kane me vete ne shtepi e ne Parti.(z. Baze mundesisht MOS me censuro)

Lini një Përgjigje te nje ish-Deputete i PD (z. Baze mundesisht MOS me censuro) Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *