Italia, Ventura premton se do të dorëhiqet

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Trajneri i Italisë, njeriu më i kritikuar nga tifozët axurrë, Gian Piero Ventura ka premtuar se do të dorëhiqet.

Në konferencën për shtyp, pas dështimit për t’u kualifikuar në Rusi 2018, në “San Siro”, ai tha se do të merrte vendimin pasi të fliste me presidentin federatës, Tavecchio.

Por i pyetur nga gazetarët e emisionit italian “Le Iene”, tekniku u duk se kishte ndërruar mendje dhe ai u dha një premtim gazetarëve, të cilët vazhdimisht e pyesnin: A do e jepni dorëheqjen apo jo? A na e premtoni?

Dhe përgjigja e Ventura-s me gjysmë zëri është: “Po”

Ngërçi për largimin teknikut janë vetëm 700 mijë eurot që atij i takojnë deri në përfundim të kontratës.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *