VIDEO/ Sali Berisha akuzon Ramën për vjedhjen e… tapetit të një lavazhi

Sali Berisha duket se ka marrë rolin e gazetarit për të publikuar çdo mesazh që i vjen në Facebook.

Pasi publikoi mesazhin e një “kompozitori dixhital”, Berisha ka përcjellë denoncimin e një pronari lavazhi për vjedhjen e një tapeti.

Edhe këtë herë ish-kryeministri ka akuzuar Policinë e Shtetit duke i cilësuar ata si “çunat e krimit”.

“Çunat e krimit lirojnë hajdutin e mirë, lexoni mesazhin e pronarit dixhital,” shkruan Berisha ndërsa më poshtë publikon mesazhin e qytetarit si edhe videon ku sipas tij duket vjedhja.

“Zoti kryminister ju peshendes jam Pronari i nje lavazhi me kan vjedhur dy tapete me vlere 400 milek e kam kap vete hajduti nepermjet kamarave e kap hajduti telfonoje policine 129 me sjell nje patrull e marin hajduti e cojne ne polici edhe un shkoj jap deklaraten kur un shof hajduti del te nesermen nga burgu. po te jap kte vidio qe ta shpendashe njecik te lutem se ma shtet i nyt skam pa me ja u kap hajdutit veq per ta mar ne pytje kann .!!

Hajduti quhet Dorjan Sharmataj..!”

 (e.f/BalkanWeb)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “VIDEO/ Sali Berisha akuzon Ramën për vjedhjen e… tapetit të një lavazhi”

 1. Fatosi-kosove says:

  Po hajdutin e liron gjykatesi yt o sali berisha,si ai miri qe ju gjeten rreth 500.000 euro ne banese,si çdo here edhe ksaj here sali berisha po e zhvesh veten dhe po ju tregon shqiptareve se çfar ke bere gjate 26 vite pushtet.

 2. shqip says:

  Hajduti quhet shpellar . Kurse lavazhi dixhital nuk e lan dot katurnarllikun e malokun e trashe nga e ka preardhjen . ” Veq , qader , Vuqiq , te gjitha me Q ” . Dhe “ti” thua qe s’jane shpellare. Mbase . Po ama Jane dru me pre .

 3. Dodona mbi Tomorr says:

  Ky ” hajdut pulash” paska , kurse ti ke liruar vrasesit . pervecse edhe vete ke vrare .

 4. Sigurimsi pd says:

  Prototipi i sekretarit te ppsh.thashethemexhi si plakat e lagjes spiun i biografive te shkeve.

 5. Baxhanaku says:

  Sali mavria i di njerzit si vetja.Boll te kujtoni 1997 ,kur ai dha doreheqjen si president,qe morri ne shtepi ,tapete, piktura, karrige,…..deri ne celsa te korrentit dhe priza.Kete “ves” te tij e perpunoi ne permasa mega,kur erdhi ne vitin 2005,vodhi si
  nje bande-familje,me nje grykesei sa arrite edhe detin ta shiste,per te vjedhur pushtet.

 6. Bardhi Tolabi says:

  Ky “pronari dixhital” me duket si ndonje i huaj qe nuk di shqip.Sipas meje duhet te jete banues ne Kosove dhe nuk eshte cudi te jete serb-shqipfoles…
  E them kete se,akoma ky eshte “ala ke ura” i themi ne nga Korca.Ky e di se Sliu eshte akoma kryeminister…Ose i pelqen vete Saliut ta theresin kryeminister dhe i ben vete keto postime…
  Te ziun Sali qe nuk e ze gjumi dhe nuk e di se cfare te shpife…Te gjitha mbjellet e kanabisit i ben Rama,te gjitha kontrabandat i ben Rama,te gjithe vrasjet i ben Rama,te gjithe korrupsionet i ben Rama,prostitucionin e ben Rama,trafikun e droges e ben Rama dhe se fundi si fukara qe eshte mbas te gjithe ketyre krimeve qe te krimbin ne para po ky Rma paska katandisur te vjedhe dhe dy tapete me vlere 400 mije lek te vjetra…
  E po me i lumte rrocka,o Sali,meqenese paska mundesi ti “beje” te gjitha keto vete,se ti i beje me femijet e tu dhe klanin tend mafioz dhe nuk ka perse te te duam ty si te pa “afte”…

 7. Toni D. says:

  Mir Sali Vicidolasi nuk e harron origjinen e tije prej krrici…. po dhe ky trapi tapetave te perdorur kerkon burg per grabitesin…po prit o toc pergjigje nga policia mqse malli i grabitur te eshte kthyer dhe jo cdo garabitje direkte Kryeministri… jo se jam me grabitesin por shume zhurme per dy tapete ta bejme lajm nderkomtare.

 8. M says:

  C’far do mbjellesh do te koresh

Lini një Përgjigje te Toni D. Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *